danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

W unii jest tylko kilka krajów z Niemcami na czele, reszta to satelity i głównie podporządkowane rynki zbytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
17 minut temu, deSilva napisał:

Przede wszystkim Polska i inne kraje pchały się na siłę do tej unii jak myszy przed zimą do domu, unia dobrze o tym wiedziała i podsunęła do podpisania co tylko chciała, a kraje wchodzące podpisały, nawet do końca nie wiedząc co podpisują. Byle głośno krzyczeć  sukces!!!!!

Tak tak pchały się pchały. Jak L Kaczyński jeździł do Lizbony podpisywać kolejny traktat to UE mu pistolet do głowy przystawiła i biedny podpisał. W zeszłym roku Morawiecki to samo. Biedaczek zgodził się na forsę za praworządność. Tak se wmawiaj dalej.

11 minut temu, Denwer napisał:

No  i  bredzisz   po  raz  kolejny  :D  :D  

Art. 180. Zasada nieusuwalności sędziego


Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

1. Sędziowie są nieusuwalni.
2. Złożenie sędziego z urzędu, zawieszenie w urzędowaniu, przeniesienie do innej siedziby lub na inne stanowisko wbrew jego woli może nastąpić jedynie na mocy orzeczenia sądu i tylko w przypadkach określonych w ustawie.
3. Sędzia może być przeniesiony w stan spoczynku na skutek uniemożliwiających mu sprawowanie jego urzędu choroby lub utraty sił. Tryb postępowania oraz sposób odwołania się do sądu określa ustawa.
4. Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku.
5. W razie zmiany ustroju sądów lub zmiany granic okręgów sądowych wolno sędziego przenosić do innego sądu lub w stan spoczynku z pozostawieniem mu pełnego uposażenia.

Bredzić to co najwyżej ty możesz. Z jednej strony wwlekając memy ośmieszające to, że opozycja mówi prawdę, że pis chce polexitu a z drugiej strony pisząc, że dobrze by UE się rozpadłą. Jesteś hipokrytą i jeszcze chcesz dyskutować.

Nawet nie rozumiesz rzeczy, które wklejasz. Co się stało z sędzią Tuleją i innymi, którzy mieli czelność orzekać nie po mysi pisu? Co za pseudo instytucje jak nie legalnie działająca Izba dyscyplinarna powołał pis? A sędziowie TK nielegalnie wybrani. Zrozum pis łamie Polską konstytucję i unijne prawo. Nie ma żadnego sporu miedzy Polską konstytucją a unijnym prawem bo pis łamie i to i to. I skończ się ośmieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
10 minut temu, deSilva napisał:

Przede wszystkim trzeba było nas tam wepchać na warunkach partnerskich, a nie poddańskich

Do dużej organizacji zawsze wchodzisz na jej zasadach a nie na swoich. Nie miej złudzeń że jest inaczej. 

6 minut temu, deSilva napisał:

Ja nie głosowałem za wejściem do unii bo nic nie było dobrze.

A jak sobie wyobrażałeś nasza egzystencję w Europie ale poza UE? Jak mieliśmy funkcjonować? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No przecież to Polska i Węgry powinni wszystkimi rządzić wtedy były by partnerskie warunki. Na zasadzie dawać kasę i cicho być. Bo nam się należy. Bo u nas wojna była itd.

A gdzie reparacje ja się pytam? Przecież drogie paliwo i nawozy powinni zrefundować nam Niemcy.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Jakby Polska  i Węgry dowodziły Unia, to Przewodniczącym Rady Europy byłby Putin:lol:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5605
2 minuty temu, racyl napisał:

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i tekst „'Przepraszam, Jarku. A teraz datę i miejsce debaty poproszę" Donald @danal Przepraszam, Jarku. A teraz datÄ miejsce debaty poproszę. góry dziękuję. 1:22PM 6pat2021 Twlttar Phone Jak żeś, Jaro, taki Bolo, to do Donka wyjdź na solo! Aż mnie chęć oglądać bierze, jak twe fruwać będzie pierze!”

Kaczor do Donka nie wyjdzie, bo trzeba mieć odwagę, a on już pokazał, że jej nie ma, bo akcyzy na paliwo nie obniży, a 10 lat temu mówił "Trzeba mieć trochę politycznej odwagi, żeby obniżyć akcyzę na paliwa" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Być może Kaczyński z Orbanem mażą o unii z Putinem i Łukaszenką W końcu obaj mają dyktatorskie zapędy i pewnie ckliwe patrzą w kierunku swoich kolegów ze wschodu.

Oczywiście, że Jarek nie zgodzi się na debatę. Będzie stawiał kolejne warunki. Tusk przeprosił a Jarek stchórzył.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, hubertuss napisał:

Zrozum pis łamie Polską konstytucję i unijne prawo. Nie ma żadnego sporu miedzy Polską konstytucją a unijnym prawem bo pis łamie i to i to

Tak  ci  szczujnia  wmówiła  i  tak  śpiewasz   tydzień temu  próbowali  wmówić  że  100 tyś  przyszło  na  tukowy   zjazd podległości   i  niektórzy  w to uwierzyli  :D 

8 minut temu, Ulman napisał:

A jak sobie wyobrażałeś nasza egzystencję w Europie ale poza UE? Jak mieliśmy funkcjonować? 

Tak  jak Norwegia  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Czyli jak? 

Skąd mamy takie zasoby wziąć? 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@Denwer ja tu nie mam nic do rzeczy. Ludzie, którzy znają się na prawie konstytucji wiedzę, że pis ją łamie swoją deformą sądownictwa. I twoje pisanie nic tu nie da.

A co do tych 100 tys nie wnikam. Ale czy masz dowody, ze tylu nie było? Liczyłeś?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5605
5 minut temu, Denwer napisał:

Tak  jak Norwegia  ;)

Nie wiedziałem, że mamy tyle surowców naturalnych, żeby na spokojnie się utrzymać xD Na transporcie surowców przez swój teren też nie zarobimy, bo Putin pobudował NordStreamy, a rząd baranów zamiast się dogadać, to machał szabelką, bo łatwiej ciągnąć gazociąg z Norwegii, niż 50km po dnie Bałtyku xD 

I za przeproszeniem, niech nie pi*erdolą o tym norweskim gazie, bo on jest sporo droższy od rosyjskiego, i jedynie nam może pomóc w kryzysowych sytuacjach, ale na co dzień czy chcemy czy nie to jesteśmy zależni od gazu ze wschodu.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Ulman napisał:

Do dużej organizacji zawsze wchodzisz na jej zasadach a nie na swoich. Nie miej złudzeń że jest inaczej. 

A jak sobie wyobrażałeś nasza egzystencję w Europie ale poza UE? Jak mieliśmy funkcjonować? 

k**wa no nie wyobrażam sobie życia bez unii, tak jak kiedyś PPR bez sojuszu z ZSRR, na świecie inne państwa tylko marzą by wstąpić do uni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, hubertuss napisał:

A co do tych 100 tys nie wnikam. Ale czy masz dowody, ze tylu nie było? Liczyłeś

der  onet  nawet  policzył   że było  ok 25 tyś   jak  pięknie  zgasili  tym  czajkowskiego  który się chwalił  że  ponad 80  tyś   ajjjjj  pięknie  jest  to  oglądać 

2 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Nie wiedziałem, że mamy tyle surowców naturalnych,

A no  mamy   :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5605
4 minuty temu, Denwer napisał:

A no  mamy   :)  

A że zapytam, jakie ?? ;) Mam na myśli takie, które moglibyśmy sprzedawać sąsiadom i zarabiać na tym ponad 25% PKB. Czyli w obecnej sytuacji, dla Polski jest to około 150mld USD, przeliczę ci na złotówki, 600mld PLN xD 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

A że zapytam, jakie ??

Takie  same  jakie  mamy  teraz   nic  w tej kwestii  UE  nie  zmieniła (  zmieniła  bo  ograniczyła  nasze  możliwości  w wielu  kwestiach).  Najpierw  zapoznaj  się  z tym  na jakiej  zasadzie  Norwegia  działa  potem  pisz  :) 

A  wiesz  że   przez PiSowski 500+    w chinach  jest  10%  inflacja  :D  :D  :D    mają  rozmach  :D  :D  

Edytowano przez Denwer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5605
3 minuty temu, Denwer napisał:

Najpierw  zapoznaj  się  z tym  na jakiej  zasadzie  Norwegia  działa  potem  pisz  :) 

Nie chce mi się szukać, chętnie za to poczytam twoich bajek xD Bo może to dawanie socjalu tak napędza ich PKB a nie wydobycie surowców naturalnych xD 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Tomasz0611 napisał:

Nie chce mi się szukać

to twój problem   :D  :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5605
6 minut temu, Denwer napisał:

to twój problem   :D  :D  

Raczej twój, bo piszesz tu bajki, że gdyby nie UE to radzilibyśmy sobie jak Norwegia xD A ja myślę, że tu raczej trzeba by było się porównywać do Ukrainy xD Ukraina też ma dużo węgla jak my, do tego urodzajne gleby dla rolnictwa, a jakoś sobie nie radzą jak Norwegia xD 

Zresztą widać, że ty tylko do wklejania memów się nadajesz, a jak trzeba coś napisać to głupota przez Ciebie przemawia, niby dwa kierunki studiów, a po wypowiedzi można wnioskować maksymalnie technikum wieczorowe.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

A na jakiej zasadzie Norwegia działa bo ija ciekawy jestem? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
9 minut temu, Denwer napisał:

der  onet  nawet  policzył   że było  ok 25 tyś   jak  pięknie  zgasili  tym  czajkowskiego  który się chwalił  że  ponad 80  tyś   ajjjjj  pięknie  jest  to  oglądać 

A no  mamy   :)  

Te obliczenia są zabawne. Ciekawe kto policzył każdą osobę? Nikt każdy podaje ile mu pasuje. A widać było, ze było ludzi dużo. Ile? Nie ważne. Na pewno więcej niż tych co zakłócali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
3 godziny temu, mirro napisał:

Ciekawe czy widział to koleś  2 wsie dalej. Już wyposażył wot w latarki wygrywając przetarg to teraz pora na ołtarze 😁 tylko ciekawe czy w Chinach robią coś takiego . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Norwegia działa na zasadzie ropy i gazu. Niestety my mamy tylko wungla na 200 lat jak mówił Adrian. @Denwer tego nie rozumie i dlatego daje kolejny głupi przykład.

1 minutę temu, thor1984 napisał:

Ciekawe czy widział to koleś  2 wsie dalej. Już wyposażył wot w latarki wygrywając przetarg to teraz pora na ołtarze 😁 tylko ciekawe czy w Chinach robią coś takiego . 

Przecież to jest kolejny przekręt. Widać, że to wszystko się wali więc chapią co się da.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Raczej twój, bo piszesz tu bajki, że gdyby nie UE to radzilibyśmy sobie jak Norwegia xD A ja myślę, że tu raczej trzeba by było się porównywać do Ukrainy xD Ukraina też ma dużo węgla jak my, do tego urodzajne gleby dla rolnictwa, a jakoś sobie nie radzą jak Norwegia xD 

Twój   bo  nie  masz  pojęcia  nie  masz  wiedzy  no  ale  czego  po tobie  się  spodziewać  :D 

5 minut temu, Ulman napisał:

A na jakiej zasadzie Norwegia działa bo ija ciekawy jestem? 

3 minuty temu, hubertuss napisał:

Norwegia działa na zasadzie ropy i gazu

Norwegia  działa  w ramach   EOG    dobra   pewnie  za trudne  rozszyfrowanie  to  dla  was  bo  widać  że  wasza  wiesza  o  Europie  to  lichutko  lichutko  

Europejski Obszar  Gospodarczy   wytłumaczyć  dalej  czy  poszukacie   sobie  w googlach  :D  :D  :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj