danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5576
6 minut temu, jarecki napisał:

 czy zbudują to lotnisko czy nie  ale była by szansa dla  regionu i gminy na wstąpienie na wyzszy poziom . napewno szkoda niektórym opuscić  ojcowizny czy domów gdzie się wychowali i tego nie neguje , ale to jest szansa po mojemu a nie upadek regionu .                

Tamta gmina ma się całkiem dobrze. Do Warszawy niedaleko, Żyrardów, Błonie, Teresin duże centra logistyczne, sporo firm. Dla nich to nie jest żadna szansa bo jesli tam zostaną to będą im samoloty hałasowac 24h/dobę . Co to za rozwój? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, Denwer napisał:

 

174358042_3916545895094798_6988640703796

Chłopie przy tej technologii co teraz to z największej ku*** zrobisz dziewicę orleańską. 😂🤣🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

no
i gumowe protezy oczu ze ślepego sokoła zrobią
(patrz poprzednia strona post ostatni)

z lotniskiem nie problem czy go budować ale kto się za to bierze. Urzędas państwowy jeszcze nigdzie niczego nie zbudował co by działało dochodowo i samodzielnie.
co najwyżej studnię na dotacje wykopią i końca subwencji nie będzie jak z resztą w wielu innych państwowych... che, całych państwach bo deficyty i długi to właśnie takie dotacje i to pomimo stale rosnących wpływów z haraczu/dotacji z podatków nas wszystkich.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
10 minut temu, Ulman napisał:

Tamta gmina ma się całkiem dobrze. Do Warszawy niedaleko, Żyrardów, Błonie, Teresin duże centra logistyczne, sporo firm. Dla nich to nie jest żadna szansa bo jesli tam zostaną to będą im samoloty hałasowac 24h/dobę . Co to za rozwój? 

rozwój . to co nie zostanie wykupione pod lotnisko w pobliżu portu bedzie wykorzystane pod infrastrukturę od parkingu przez jakieś restauracje po hotel ,napewno nie kazdy na tym skorzystać bedzie potrafił .      akurat sobie sprawdziłem gmine baranowo to budżet ma 34 mln zł wiec tego bogactwa nie widać w liczbach zwyczajna gmina .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

chyba gruzy na ew drogi jak z tymi wieżami pod Ostrołęką

oczywiście że ktoś na pewno skorzysta bo gdzieś wsiąkną te pieniądze wywalone na tę inwestycję a określenie

21 minut temu, jarecki napisał:

nie kazdy na tym skorzystać bedzie potrafił

no analfabeta co do wlaściwej partii się nie zapisze rzeczywiście nie będzie potrafił

przecież ja już teraz widzę te machlojki dowolnej maści; a to z nepotyzmem na intratne stanowiska a to zlecenia z przetargów ustawianych i nawet nie jestem w stanie wymyśleć co jeszcze. no gdybym potrafil to pewnie sam bym się "podczepił" :P
Z tego niewiele ponad bałagan nie wyniknie. Zmieni się opcja polityczna i będzie to albo stało w chwaście albo do rozwałki.
To musi być inicjatywa jakiegoś konsorcjum z polityką mającego jak najmniej wspólnego
ale co ja będę tłumaczył, kto rozumie ten już wie jak będzie a kto sracza nawet nie potrafił sklecić samodzielnie temu żaden argument nie pomoże

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
15 minut temu, jarecki napisał:

rozwój . to co nie zostanie wykupione pod lotnisko w pobliżu portu bedzie wykorzystane pod infrastrukturę od parkingu przez jakieś restauracje po hotel ,napewno nie kazdy na tym skorzystać bedzie potrafił .      akurat sobie sprawdziłem gmine baranowo to budżet ma 34 mln zł wiec tego bogactwa nie widać w liczbach 

O bogactwie nie świadczy budżet gminy tylko zamożność mieszkańców i biznesy jakie tam są. Tak zasadniczo to mała gmina bo ok 5 tys mieszkańców i 34 mln to przy tej populacji nie tak mało. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

ta gmina przestanie istnieć w jakiej jest obecnie postaci jak to ruszy (o ile...)
wyobraźni nie macie czy co?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

 Ulman być możę tak jak Napisałeś jest tylko tak pobieżnie sprawdziłem .         chyba prywatny biznes w układy z pisem raczej nie wejdzie bo to nie pewne , kiedyś był układ SLD z kulczykiem  autostrada wielkopolska i jak wyszło wiadomo jedna z droższych cen za przejazd w europie to jeszcze państw polskie dopłacało przez wiele lat  dopiero chyba komisja europejska to ukruciła ,         Samo lotnisko to pryszcz w porównaniu do infrastruktury drogowo-kolejowej według projektu PIS-u ogólnie mają rozmach i w zasadzie to nie może sie udać na tak wielką skale 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

nikt niczego nie ukrócił
tutaj - widzę - też niewiele wiesz
ale już mi się nie chce... mam swoje ... tak że
na ra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Prawda jest że jedni kretyni wybudowali lotnisko w Radomiu i utopili tam ciężkie miliony a drudzy kretyni chcą zbudować lotnisko w Baranowie i utopić tam cięzkie miliardy


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

"..spółka może jeszcze zaskarżyć decyzję..." etc bla bla bla
to po pierwsze a po drugie to czy 1,4 mld tylko ta inwestycja przyniosła za myto? i nadal przynosi
nawet jeśli przegrają to co najwyżej będzie to pożyczka bezprocentowa i to dodatkowo zdewaluowana inflacją zanim cokolwiek

o jakich skalach my tu mowimy?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

bardziej mi chodziło żę takie inwestycje publiczno -prywatne w polskich realiach cieżko bedzie  zrobić . nawet jaki był dym ze strony PIS żę kulczyk wykupił ten Ciech . JAKOŚ brak jest takiej ciagłosci politycznej w decyzjach , . np górnictwo PO zrobiło sporo pracy a przyszedł PIS i przywrócił deputaty i inne pierdoły górnicze . już wiadomo że projekt CPK  pochłonął grube mln . zł  za 4 lata wybory jak sie opozycja ogarnie i stworzy ciekawe projekty to wybory wygra i co bredzie z projektem CPK  - do kosza ?

Edytowano przez jarecki
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

no to Ty wyszukujesz argumenty dla mnie czy dla siebie? bo to właśnie napisałem... a nie będę cytował i sam se znajdź o tych ruinach w chwaście bo się opcja zmieni :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Gdyby choć tę kolej dwunitkowo budowali.. A tak? Wsiądziesz w pociąg i na samolot zdążysz jak akurat nic na torach się nie spier.. a i to dzień wcześniej. Na lotnisku najwięcej skorzysta ukryty udziałowiec lub inwestor strategiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133
7 minut temu, DTaras napisał:

Gdyby choć tę kolej dwunitkowo budowali.. A tak? Wsiądziesz w pociąg i na samolot zdążysz jak akurat nic na torach się nie spier.. a i to dzień wcześniej. Na lotnisku najwięcej skorzysta ukryty udziałowiec lub inwestor strategiczny.

Polska jest wrotami na Europę dla jedwabnego szlaku chińskiego i nie zdziwił bym się że jankeski kapitał.... jeśli już
no muszę skrótowo bo i za dużo powiedzieć nie chcę a i przycebulę na klawiaturze co mi się kolejna rozlata  :P

no dobra, ja spadam bo sie sciemnia a mam co nieco jeszcze...

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

nie wiem czy wiecie, ale do budzetu gminy wlicza sie takze wyplaty 500 +  miliony dochodza i mozna sie znowu zadluzac..u nas 500 to prawie dokladnie tyle co wplywy z pit-u.

 

czy lotnisko wplywa na lokalna gospodarke ? to pod krakowem na pewno 😛. tyle ze pieknie zarlo i zdechlo. czy sie podniesie -bardzo byc moze. az do nastepnej pandemii.....


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
10 minut temu, DTaras napisał:

A tak? Wsiądziesz w pociąg i na samolot zdążysz jak akurat nic na torach się nie spier.. a i to dzień wcześniej.

Jak nie zdążysz tam to następny przystanek samolot będzie miał w Radomiu. Oczywiście tylko taki co będzie leciał do Afryki, bo jak wiadomo" z Radomia bliżej do Afryki" jest to lotnisko stricte afrykańskie.:lol:Taki rozpiździel.

A jakby nie wyszło w Radomiu z samolotem to jeszcze zostaje statek. Przecież jakieś statki ze stoczni odpływać muszą.:lol:

2 minuty temu, jacus napisał:

az do nastepnej pandemii.....

Ta chyba jednak zachowa ciągłość.:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, jacus napisał:

nie wiem czy wiecie, ale do budzetu gminy wlicza sie takze wyplaty 500 +  miliony dochodza i mozna sie znowu zadluzac..u nas 500 to prawie dokladnie tyle co wplywy z pit-u.

 

..

coś Ci się pomyliło Pomoc spoleczna ma osobną księgową a gmina osobną. zapotrzebowanie na 500+ składa sie do urzędu wojewódzkiego a nie do gminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

racyl - kasa idzie podobno z góry. kwity obrabiają lokalne peesiaki raczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja wiem skąd idzie bo moja żona przy tym pracuje także wiem gdzie składa zapotrzebowanie na to.

wójtowie, burmistrzowie, prezydenci są z różnych opcji i tam gdzie się nic nie robiło dalej się nic nie robi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj