Polecane posty

Gość   
Gość
4 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

Ktoś ma może jęczmień/pszenżyto na sprzedaż? Chętnie kupię, wycenię priv

 

To jest kolejny rok, gdzie firmy mogą mieć trefne kontrakty i sporo dołożyć, także polecam zastanowić się dwa razy przy sprzedaży zboża i nie zawsze kierować się ceną

parę złotówek mniej ale sprzedać do pewnego odbiorcy

 

a co będzie za dwa tygodnie?

Jak sobie sam nasypiesz wiaderkami 🤭 to zapraszam , po pszenżyto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może tam gdzie trzeba akurat ręcznie wiaderkiem to jak zięcia będę musiał przeszkolić to go do Ciebie przywiozę😅

32 minuty temu, masa24 napisał:

I to ty jesteś tym pewnym odbiorcom? 

pewnym odbiorcą jestem, ale to nie miało zabrzmieć jak autoreklama. Jak bym nie miał w nicku tego Skupu to by większości tak nie raziło. Pamiętam swoje pierwsze chwile na forum, to mnie z widłami prawie co nie ponieśli. Ale nie dam się pogonić jak staszek 🤣

Sam się pokusiłem na sprzedaż owsa do nowego odbiorcy i czekam teraz 3 miesiąc na kasę


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
22 minuty temu, JanKrzysztof napisał:

Nikt tu jeszcze na niego nie narzekał więc raczej jest rzetelny. Co do oszustów to ma rację, niektórzy rolnicy dla 5 zł na tonie są w stanie wystawić wieloletniego odbiorcę, a później miesiącami czekają za pieniędzmi.

Jak słynna firma z opolskiego. saletra 10zł na tonie taniej na przedpłatach, a później ani saletry, ani przedpłaty :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Ja nie mam nic do ciebie, Damian - a że czasem mamy odmienne zdanie w pewnych kwestiach - no cóż, z żoną też się czasem człowiek sprzecza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Najlepszy kupiec to taki który płaci przed odjazdem auta i takiemu można spuścić z ceny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067

Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie najlepszy kupiec i przetwórca to Kapka , rolnicy powinni go po nogach całować !

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Wicherek napisał:

Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie najlepszy kupiec i przetwórca to Kapka , rolnicy powinni go po nogach całować !

w tyłek spróbuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
25 minut temu, Wicherek napisał:

Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie najlepszy kupiec i przetwórca to Kapka , rolnicy powinni go po nogach całować !

Za wazelinę w pszenicy dopłaca?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Jutro trza wykonać telefon bo szwagier właśnie gadał że paszówka na pobliskim skupie 1000brutto

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314
2 godziny temu, Wicherek napisał:

Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie najlepszy kupiec i przetwórca to Kapka , rolnicy powinni go po nogach całować !

po ja....ch


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51
5 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

może tam gdzie trzeba akurat ręcznie wiaderkiem to jak zięcia będę musiał przeszkolić to go do Ciebie przywiozę😅

pewnym odbiorcą jestem, ale to nie miało zabrzmieć jak autoreklama. Jak bym nie miał w nicku tego Skupu to by większości tak nie raziło. Pamiętam swoje pierwsze chwile na forum, to mnie z widłami prawie co nie ponieśli. Ale nie dam się pogonić jak staszek 🤣

Sam się pokusiłem na sprzedaż owsa do nowego odbiorcy i czekam teraz 3 miesiąc na kasę

Dużo sprzedałeś? Pochwalić się proszę kto to tak placi ?

5 godzin temu, Michal673 napisał:

Cedrob pszenica paszowa 950 zł, pszenżyto 850 zł, żyto 700 zł ceny netto. 

A.mi dzis juz 930 zł za pszenice proponowali... to ja nie rozumień... sa równi i równiejsi;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
3 godziny temu, Wicherek napisał:

Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie najlepszy kupiec i przetwórca to Kapka , rolnicy powinni go po nogach całować !

Ale czy na pewno jesteś zorientowany w terenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
2 godziny temu, Wicherek napisał:

A u Kapki 1040 netto i gra gitara !

No nie wiem czy gra gitara, w tamtym roku w maju sprzedawałem pszenicę po 870 zł brutto, a saletre kupowałem po 910 brutto, dzisiaj pszenica 1100 zł brutto a saletra 1450 zł brutto,  to jakoś ta gitara słabo gra 


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy plonie 7 ton skasowałeś 6090 zł rok temu i za 0.5 t saletry zapłaciłeś 455 zł zostało 5635zł. W tym roku 7700 za pszenicę, 725 za saletrę zostało 6975. A na tą pszenicę saletrę kupowałeś po starej cenie. Wnioski?

14 minut temu, Pronar82a napisał:

No nie wiem czy gra gitara, w tamtym roku w maju sprzedawałem pszenicę po 870 zł brutto, a saletre kupowałem po 910 brutto, dzisiaj pszenica 1100 zł brutto a saletra 1450 zł brutto,  to jakoś ta gitara słabo gra 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

zapomnij ,  nie widza tego ze dobra cena za zboze tylko ze saletra podrozala. Taka kalkulacja ktora przedstawiles  i tak nie dotrze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

90 % pszenicy poszło albo pójdzie po 900 brutto

80 % nawet kosztów uprawy  nie pokryje

a tu widzę że wszyscy liczą po 1100 i 7 ton z hektara hahaha

na saletrze kilka stówek na NPK ŚOR ,  paliwie itd i zysku tyle co w pysku 😀

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj