Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mateusz1q    1826
9 minut temu, Dawid727 napisał:

Ja czekam na kwity od przedstawiciela i podpisuje po 900 netto na sierpień. Moja "opiekunka" z cargilla twierdzi że po żniwach to wszystko spadnie na łeb na szyję. Oby tak nie było. 

To po co kontraktują po 900 jak po żniwach kupią po 600?

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

kupią albo nie zależy od ktoś im przywiezie. a towar zakontraktowany mają pewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
Napisano (edytowany)

Wiadomo , że w żniwa będzie rzeź tych którzy nie podpisali wcześniej i prosto spod kombajnu jadą na skup

 

China’s Ag Ministry noted “disastrous weather” conditions, referring to heavy rain, hail, and strong winds, in wheat area along the Yangtze River that could adversely affect the crops during the vital fill stage. 

 

FDW wszystkie oddziały cennik

Jeczmioen 900 , Pszenzyto 950 , Pszenica 1020

netto oczywiście

Edytowano przez strzechu
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153
Napisano (edytowany)

Kontrakt będzie w agrochemie z dowozem do Człuchowa, czyli jakieś 25 km bo się nie pomieszczę i i tak muszę sprzedać. Pszenżyto mam podpisane do innego skupu w okolicy po 780 netto. 

W jednym sezonie miałem kontrakt na żyto po 700 a w żniwa było po 450,także różnie to bywa. Pozatym ten sezon jest pierwszym z tak duża różnica w żniwa, a po żniwach. U mnie jest 6 skupów w promieniu 25 kilometrów i cena w żniwa jest dużo lepsza niż na wschodzie czy południu i z tym magazynowaniem różnie bywa. Mam nadzieję że nie zagmatwałem. 

Gdzieś któryś z kolegów pisał że pszenżyto sprzedaje po 900 brutto, rola Człuchów w cenniku 850 netto na dzień dzisiejszy. 

Edytowano przez Dawid727

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196

Powiedzcie jak to jest jak podpisze kontrakt na konsumpcję po żniwach odbiór a nie wyda parametrów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Zgodnie z tabelą obetna cenę. W roli czasem jest tak że podpisujesz na 12.5 białka po 900 a jak nie ma parametrów to stówka mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Miałem magazyn szykować ale zadzwoniłem do skupu i na przechowanie maja brać więc problem z głowy i roboty nie będzie. Kilka skupów w okolicy to kolejek nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

Robi się ciekawie, zastanawiam się kiedy zacznie spadać cena wszystko netto

Screenshot_2021-05-18-11-48-38-706_com.android.chrome.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Panowie z innej beczki ile kosztuje legalizacja wagi 18×3 60 ton. Bo mam zamiar kupić używaną i się zastanawiam czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

600 za tonę to już historia, problem czy te 900, będzie znaczyło coś więcej." Nowy ład"i związana z nim kwota 770 mld zł, dodruk NBP nowych "Glapików", muszą wywołać potężne zawirowania w wartości złotego. Dlatego lepiej będzie trzymać towar do przyszłego roku i nie podniecać się kontraktami po 900

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309

FDW faktycznie dzisiaj dodały do pieca, miałem już pyknąć po 1000 ,a tu proszę 1020 za pszenicę, o pszenżycie to już nawet nie piszę ,bo cena mnie rozwaliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
2 godziny temu, Zdzinio napisał:

Panowie z innej beczki ile kosztuje legalizacja wagi 18×3 60 ton. Bo mam zamiar kupić używaną i się zastanawiam czy warto

Gra nie warta świeczki jak tanio nie kupisz. Przerabiałem to. Sam tego nie złożysz. Zadzwoń do jakiś mniejszej firmy co robi wagi i się wypytaj się o wszystko. 

Cene pszenicy jeszcze rozumiem ale cena pszenżyta to kosmos. Matif ciągle w dół a u nas co tydzień podwyżki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zittam    5
5 godzin temu, Zdzinio napisał:

Panowie z innej beczki ile kosztuje legalizacja wagi 18×3 60 ton. Bo mam zamiar kupić używaną i się zastanawiam czy warto

50 ton - 5tys netto, 60 ton - 6tys netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolpol17    1

Fdw lasocice płacą w terminie są pewnym płatnikiem bo nigdy nie sprzedawałem do nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
Napisano (edytowany)

Woźniakowi przy takiej cenie będą zwozić pszenżyto z połowy Polski. :D Poszedł po bandzie.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309

Ale pewnie towaru kupi sporo ,a inni drapią się po jajach jak maja dołożyć 10 złotych .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067
8 godzin temu, rumcio40 napisał:

600 za tonę to już historia, problem czy te 900, będzie znaczyło coś więcej." Nowy ład"i związana z nim kwota 770 mld zł, dodruk NBP nowych "Glapików", muszą wywołać potężne zawirowania w wartości złotego. Dlatego lepiej będzie trzymać towar do przyszłego roku i nie podniecać się kontraktami po 900

Będą skupy , które wystawią w żniwa 600 , za jęczmień więcej nie dadzą , jest jeszcze czas by coś z tym zrobić !

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

A ktoś chyba z miesiąc temu pisał że Woźniak jest już opkupiony  do żniw że ma kontrakty podrobione zagranicą i już nie kupuje. Dobrze pamiętam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj