Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kibix    284

Cedrop Kluczbork pszenica paszowa  970 netto +50 od poprzedniego tygodnia, do 50 km transport gratis. 

Reszta skupów cena się nie zmieniła. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cargill Białystok w zeszłym tygodbiu

Pszenżyto 750

Pszenica 900


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Co to się chłopy dzieje z tą giełdą zacieła się czy co? Już znowu dzisiaj -6 euro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1768
15 minut temu, Zdzinio napisał:

Co to się chłopy dzieje z tą giełdą zacieła się czy co? Już znowu dzisiaj -6 euro!!

Bo tylko obniżka cen działa jako czynnik decydujący o sprzedaży 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530

Nie patrz na kontrakt marcowy ,tylko na majowy on tylko -1 ,bo ciągnie go w dół marcowy, ale on chyba w tym tyg. sie skończy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jakby tak drożało i drożało to byśmy zboże trzymali do żniw ...

 

A tak to jest zamęt , panika i w miarę regularne dostawy do skupow 😉

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Grudniowe kontrakty jak były w realizacji też się zrobił zamęt. Wydaje mi się że trzeba przeczekać około dwa tygodnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9259

ostatnie kilka dni notowań zawsze tak wygląda, kiedy się kończą, 10 ?? wtedy będzie dopiero jazda

trzeba juz patrzeć na majowy - w tej chwili 230 euro prawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

@Strzechu jak sądzisz sprzedawać czy trzymać pszenicę ?

Ty tam znasz się na raportach jak myślisz będzie szła do góry czy raczej utrzymanie na tym poziomie  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sharma1910    16
kibix napisał:

Cedrop Kluczbork pszenica paszowa  970 netto +50 od poprzedniego tygodnia, do 50 km transport gratis. 

Reszta skupów cena się nie zmieniła. 

 

Sprzedawałeś tam kiedyś? Ile za kasą trzeba czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Będziemy sprzedawać to będzie tanieć . Nie będziemy wozić to podrożeje .

15 godzin temu, Zdzinio napisał:

Co to się chłopy dzieje z tą giełdą zacieła się czy co? Już znowu dzisiaj -6 euro!!

Na marcowy to nie ma co patrzeć , tam już została w większości pszenica która ma iść na ich port . Na koniec kontraktu są zawsze duże skoki im bliżej końca tym większe , bo zawsze się komuś przypomni że albo by się pozbył towaru albo że nie ma towaru a kontrakt wisi...

Nasze skupy  rzuca zapewne obniżkę na kilka dni -10/-20 , po wiadomościach w agropierdołach że cena pszenicy leci na łeb na szyję i że drogo już było itd itp . Pewnie zostało jeszcze troche rolników sprzedających "na obniżkę"

A główny czynnik który powie co będzie dalej to dzisiejszy tygodniowy raport eksportowy w USA , zeszłotygodniowy był beznadziejny - więc rynki się boją stąd wczorajsze obniżki ... a jaki będzie to zobaczymy...

No i oczywiście Rosja , żeby czasem im się nie przypomniało że wprowadzone cła są złe - bo wtedy to lecimy z ceną ostro...ale to raczej ewentualnie maj czerwiec

Edytowano przez strzechu
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25670

Wczoraj jeden handlowiec mnie przekonywał że będą duże spadki bo matif leci.

Zapytałem o aktualną cenę. No i pytam dlaczego nie dostosowali jeszcze cennika jak pszenica była po 225e, a chcą obniżać jak spada z 250 na 240🤦‍♂️. No i dlaczego jak drożeje to mówicie o kontrakcie na maj, a jak tanieje to wyznacznikiem jest marcowy. Nie uzyskałem satysfakcjonujacej odpowiedzi.😁

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189
2 godziny temu, Sharma1910 napisał:

Sprzedawałeś tam kiedyś? Ile za kasą trzeba czekać?

W cedrobie dwa tygodnie od dostarczenia faktury jak na vacie. Jak dla mnie bezproblemowa firma ale niektórym zboża  nie przyjęli czyt. Sporysz i przytulia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3495

Po tych wielkich spadkach na matif pszenica nadal ponad 1100 zł tona . Jak cena spadnie poniżej tego co płacą w Polsce to się zacznę martwić bo na razie jest poniżej 1000 zł . Jak by nawet na giełdzie spadło o 10 % (nierealne) to nadal pszenica będzie powyżej 1000 zł tak więc niech nasze skupniki kupują na giełdach skoro jest tam tak tanio a nię nękają rolników by sprzedawać .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7
3 godziny temu, strzechu napisał:

Będziemy sprzedawać to będzie tanieć . Nie będziemy wozić to podrożeje .

Na marcowy to nie ma co patrzeć , tam już została w większości pszenica która ma iść na ich port . Na koniec kontraktu są zawsze duże skoki im bliżej końca tym większe , bo zawsze się komuś przypomni że albo by się pozbył towaru albo że nie ma towaru a kontrakt wisi...

Nasze skupy  rzuca zapewne obniżkę na kilka dni -10/-20 , po wiadomościach w agropierdołach że cena pszenicy leci na łeb na szyję i że drogo już było itd itp . Pewnie zostało jeszcze troche rolników sprzedających "na obniżkę"

A główny czynnik który powie co będzie dalej to dzisiejszy tygodniowy raport eksportowy w USA , zeszłotygodniowy był beznadziejny - więc rynki się boją stąd wczorajsze obniżki ... a jaki będzie to zobaczymy...

No i oczywiście Rosja , żeby czasem im się nie przypomniało że wprowadzone cła są złe - bo wtedy to lecimy z ceną ostro...ale to raczej ewentualnie maj czerwiec

Daj znać jak się ukaże ten raport i napisz czy korzystny czy nie 💪💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1768
32 minuty temu, marks50 napisał:

Po tych wielkich spadkach na matif pszenica nadal ponad 1100 zł tona . Jak cena spadnie poniżej tego co płacą w Polsce to się zacznę martwić bo na razie jest poniżej 1000 zł . Jak by nawet na giełdzie spadło o 10 % (nierealne) to nadal pszenica będzie powyżej 1000 zł tak więc niech nasze skupniki kupują na giełdach skoro jest tam tak tanio a nię nękają rolników by sprzedawać .

Pal 60tkę i jedź z tym swoim zbożem do Paryża na giełdę 😁😁😁😁😂😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerna102    13
Dnia 2.03.2021 o 09:54, pawlus224 napisał:

Lubelskie LLE 920zł brutto paszówka.

Ale macie w LLE ceny , ja dziś sprzedałem w LSW u Kozaka za 973 brutto 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj