Polecane posty

komizmo    2694

Ktoś kto posiada 40 krów i rzuca się na 160 to jakaś jego rodzina chyba 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel111000    35

Gdzie się budują ? Bo tak się składa że jestem blisko grajewa i nie widzę tych nowych inwestycji tylko co raz więcej stad mięsnych na pastwiskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Faktycznie kto ma 40 szt i będzie miał 160 musi być naprawdę bogaty . Tyle więcej paszy co za tym idzie więcej pola więcej dzierżaw . Przy tych cenach nawozów i środków do produkcji normalnie inwestycja życia 😂 .

Ludzie jest ogromna opłacalność w produkcji mleka tylko tego niedostrzegacie . Obudźcie się bo będzie zapozno . 

Zwykły konsument już dawno to odkrył 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

zwykły konsument już to odkrył i zarabia, przejdź do szkolenia aby nie przespać okazji i zarabiaj tak jak on😂😂😂

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2202
pawel111000 napisał:

Gdzie się budują ? Bo tak się składa że jestem blisko grajewa i nie widzę tych nowych inwestycji tylko co raz więcej stad mięsnych na pastwiskach

W mojej miejscowości stawiają nowa obore na 200 dojnych i na 3 roboty. Facet ma teraz 100 krów. Jeden z AF też pobudował na 90 dojnych z 30-40 własnych. 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Nie no tera to tylko obory budować... Wszystko takie tanie i ziemia darmowa jeszcze pewnie do tego..... Cyrk... 😁😁😁😁

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
1 godzinę temu, grzesiu napisał:

Widać jakie masz pojęcie o Podlasiu. Najgłośniej gadasz głupoty i zarazasz innych ta swoją głupotą. Praktycznie w całym województwie podlaskim (no z małym wyłączeniem Bielska, Hajnówki i Białegostoku) budują się duże obory. Ludzie mający np 40szt na uwięzi budują wolnostanowiskowe 3-4x większą obsadę. Ci co kilka lat wstecz pobudowali na 100szt inwestycja się spłaciła i teraz budują na drugie tyle. Ja rozumiem że np w województwie Łódzkim się nie opłaca bo faktycznie dużo mniej Wam płacą ale czyja to wina? Chłopów z Podlasia ? Oni potrafią zadbać o swój biznes a Wy dalej narzekajcie. 

Powiat wys maz tj kolega pisze z 40 na 100 , z 200 na 400 oczywiście+ młodzież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel111000    35
1 godzinę temu, Bercik92 napisał:

W mojej miejscowości stawiają nowa obore na 200 dojnych i na 3 roboty. Facet ma teraz 100 krów. Jeden z AF też pobudował na 90 dojnych z 30-40 własnych. 😏

To dwa przykłady,  rzeczywiście jak grzyby , dwóch znajomych buduje a z około 5 ma papiery na obory i wszystko czeka i nie zanosi się na budowę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

co do wczorajszego posta Mateuszaq to w niemczech ale i w unni produkcja mleka ma trend wzrostowy przy zmiejszającej się liczbie gospodarstw i tak samo w polsce jest i będzie jeszcze z 10-15 lat produkcja bedzie rosła , jedynym co może zatrzymać te wzrosty to brak pracowników ale budujący obore zazwyczaj o tym nie mysli na tym etapie rozwoju a korzysta  z domowników .

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Teraz to za te obory złota krowę muszą w pakiecie dawać :P .

 

Co do obecnych trendów cenowych, to folia pryzmowa 9m, 1,4 mikrona 1,85 BRUTTO/1M bierzący:o, a i jeszcze kupiłem jakiś dalekowschodni NPK pod jęczmień po 2100 :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
8 godzin temu, grzesiu napisał:

Widać jakie masz pojęcie o Podlasiu. Najgłośniej gadasz głupoty i zarazasz innych ta swoją głupotą. Praktycznie w całym województwie podlaskim (no z małym wyłączeniem Bielska, Hajnówki i Białegostoku) budują się duże obory. Ludzie mający np 40szt na uwięzi budują wolnostanowiskowe 3-4x większą obsadę. Ci co kilka lat wstecz pobudowali na 100szt inwestycja się spłaciła i teraz budują na drugie tyle. Ja rozumiem że np w województwie Łódzkim się nie opłaca bo faktycznie dużo mniej Wam płacą ale czyja to wina? Chłopów z Podlasia ? Oni potrafią zadbać o swój biznes a Wy dalej narzekajcie. 

https://youtu.be/hzTcGsSkkeI

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Zadzwonię jutro się dopytam bo i tak mam dzwonić. A co do podkładowej to już nie stosuję bo są beznadziejne. Kiedyś były dużo lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Szczury bardzo sobie chwalą 😂 Tymczasem na targu pani  sprzedaje  1,5 litrowe butelki mleka po... 8 zł. I pewnie pan premier zobaczył, uznał, że tyle kosztuje mleko i jest dobrze 😛

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 24.09.2021 o 01:34, greg1985 napisał:

Wczoraj u brata byl kolega w pracy i mowil ze sie przeniósł z Mlekpolu do Piątnicy A z nim podobno 140 innych rolników. 

Podobno Piątnica poszukuje dostawców na gwałt 😂

Jak zainwestowali w sprzęt do przetwórstwa o dużej wydajności to i mleka więcej by się przydało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604

U mnie podkładowa 10x50m 250 w tamtym roku, w tym 350...widzę Konsument się wypowiedział, ale moje pytanie dotyczące relacji kosztu paliwa do ceny mleka nie odpowiedział. Czyżby odpowiedź nie pasowała do panującej narracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Transmisja jest prowadzona z równoległego wszechświata. Tam paliwo jest tanie, mleko drogie a obory wyrastają same z ziemi po kilku dniach deszczu. Także nie licz na wiele 

  • Thanks 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj