Polecane posty

Rrolniik    213

niby łącznie z marcem a ile w tym prawdy nie wiem, ale zazwyczaj się sprawdzają informacje z tego źródla :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Mam nadzieję, że cena utrzyma się jak najdłużej mimo że nie jestem związany z tym podmiotem. Wszyscy na tym skorzystamy.

  • Like 3

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szy    0

  SM Września 10tyś. 4.1tł. 3,6bi. brutto 1.40 ryczałt za styczeń

czy ktoś też  ma takie rozbieżności w parametrach między mleczarnią a federacją   białko się pokrywa a tłuszcz np za styczeń 0,9% w federacji więcej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Rrolniik napisał:

niby łącznie z marcem a ile w tym prawdy nie wiem, ale zazwyczaj się sprawdzają informacje z tego źródla :D

Najlepiej by było jakby do czerwca ta cena się utrzymala i obniżka 5 max 10 groszy, bo przy tych cenach środków do produkcji wesoło nie będzie jak zjada na 1,5-1.6, a ceny cały czas rosną.  Ciekawe na czym będą obniżać. Parametry czy cena podstawowa 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12931

Myślę że pasze i dodatki windowano w górę bo rosla cena mleka i wszyscy chcieli skorzystać no może my już niekoniecznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
38 minut temu, ramzes10 napisał:

Najlepiej by było jakby do czerwca ta cena się utrzymala i obniżka 5 max 10 groszy, bo przy tych cenach środków do produkcji wesoło nie będzie jak zjada na 1,5-1.6, a ceny cały czas rosną.  Ciekawe na czym będą obniżać. Parametry czy cena podstawowa 

 

Niech ta cena się utrzyma do czerwca A później trochę podskoczy do góry 😂 

Mlekpol tak płaci bo chce zdobyć jak najwięcej odbiorców z całej Polski zobaczcie że ludzie pytają o naszą mleczarnie.  A czemu tak jest zobaczymy jak będzie z dopłatami możliwe że sporo ludzi zejdzie trochę z krów żeby dostać dopłaty do bydła co za tym idzie będzie mniej mleka. Wiadomo jaki będzie przelicznik hektar do DJP. A jeszcze jak wprowadzą duże dopłaty do ugorowania ziemi i inne cuda wianki to dopiero może być brudem na kółkach 

Edytowano przez greg1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bardzo możliwe. Oby tylko pozniej nie było jeb.iecia ceny na 1,4-1,5 albo i niżej  i ,,utrzymywania przy życiu gospodarstw od 10 do 10 każdego miesiąca ''. Mam tylko nadzieję że ten rok będzie lepszy niż poprzedni i średnia cena za ten rok utrzyma się w granicach 1,7-1,8 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874

Cena spadnie z dobre 15 do 20 groszy. Za coś trzeba wybudować biogazownie z całą infrastrukturą. Do jutra można składać ofert. 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
38 minut temu, greg1985 napisał:

Niech ta cena się utrzyma do czerwca A później trochę podskoczy do góry 😂 

Mlekpol tak płaci bo chce zdobyć jak najwięcej odbiorców z całej Polski zobaczcie że ludzie pytają o naszą mleczarnie.  A czemu tak jest zobaczymy jak będzie z dopłatami możliwe że sporo ludzi zejdzie trochę z krów żeby dostać dopłaty do bydła co za tym idzie będzie mniej mleka. Wiadomo jaki będzie przelicznik hektar do DJP. A jeszcze jak wprowadzą duże dopłaty do ugorowania ziemi i inne cuda wianki to dopiero może być brudem na kółkach 

Mam dokładnie takie same odczucia. Mlekpol jest w tym momencie dwa kroki przed konkurencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Od 5 miesięcy i to tak nie do końca bo póki co dwie premie w Piątnicy zrobiły im lepsza cenę w tym okresie,zobaczymy co dalej.Ja nie chwalę ,jak pociągną dłuższy czas tak to zwrócę honor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
48 minut temu, DanielFarmer napisał:

Od 5 miesięcy i to tak nie do końca bo póki co dwie premie w Piątnicy zrobiły im lepsza cenę w tym okresie,zobaczymy co dalej.Ja nie chwalę ,jak pociągną dłuższy czas tak to zwrócę honor

Aktualnie cena z cennika taka sama w mlekpolu jak i w Piątnicy . W marcu pewnie znowu premia za 20 groszy na świeta od Piątnicy więc może i za marzec jeszcze nie obniża w mlekpolu. Miejmy nadzieję że jednak mlekpol dobrze stoi i będzie trzymał cenę tak jak pisze radny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

realnie ok 10 gr na rękę u mniejszego do 15 gr u większego jest więcej u nas przy dobrych parametrach... potwierdzone,dopiero z udziałem cena się równa i to tylko mniejszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199

Jestem już stary ale liczyć umiem . Cena spadła względem cennika 20groszy ale dziwnym trafem bez zmiany żywienia ilości wydajności parametry spadły równo jak być odcioł po 0.5na tłuszczy i białku więc cena spadła adekwatnie o 30groszy

Edytowano przez Dzikusss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437

@Dzikusss mowisz o mlekucie? ja serio coraz powazniej patrze w kierunku Wloszczowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjotereł    48
Dnia 12.02.2021 o 06:51, maxler napisał:

Mlekpol ilość mleka 40.5tys litrów, tl 4.03%, bi 3.49% cena 1.77zl brutto

 

 

 

Coś mało, ja 25 tys miesięcznie i 1.90 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, komizmo napisał:

Mam dokładnie takie same odczucia. Mlekpol jest w tym momencie dwa kroki przed konkurencją.

Nie sądzę żeby był dwa kroki przed Piątnicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Piątnica jest poza konkurencją, wcale nie biorę pod uwagę jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Grzesiu trzeba było telefonem nam nagrać spod biurka prezesa ,było by z pierwszej ręki (a może to nie była by ręka 🤣)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kierownik napisał:

@Dzikusss mowisz o mlekucie? ja serio coraz powazniej patrze w kierunku Wloszczowej

Ile masz kilometrów  do włoszczowej, najbliższego skupu mlekpolu lub mlekowita? Włoszczowa ma do mnie 168 kilometrów  i tak co drugi dzień przyjeżdża, ale u mnie bierze ponad 8 tyś jednego po drodze co ma 15 tyś i ciula do bazy ; chciałem w listopadzie dzownić do mlekpolulub sierpca ale jak zobaczyłem że najbliższy oddział jest od de nie 250 km to zrezygnowałem, a włoszczowa wzięła mnie od ręki ; jak tydzień temu był kierowca to pytał się czy nie ma jakiś chętnych dostawców mleka, bo mówł, że ciągle im mało i na chama szukają mleka, to jeśli mieszkasz blisko włoszczowej to na pewno cie wezmą z pocałowaniem ręki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12931

Komizmo ta  3 odpowiedź najbardziej mi się podoba  i chyba nie tylko mnie

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj