Polecane posty

lusjan    249

Jeśli nie mają na chleb, to znaczy, że wolą umrzeć z głodu, niż pracować przy krowach, bo chętnych do pracy na gospodarstwie nadal nie ma. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13005
52 minuty temu, krzysieek napisał:

No wszedłem niestety

Ale to co zrobiłeś zostawisz dzieciom a nie sąsiadowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

President 1.68 przy 13.5 tyś i4.59 tł oraz 3.51 bi. Również jest premia za zeszły rok 0.06 gr. Wypłacana w 2 ratach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13005
16 minut temu, pawelol1905 napisał:

Zazwyczaj dzieci nie chcą mieć nic wspólnego z tym Twoim "bogactwem".

Moje też tego nie chcą i mają  racje  

Tzn krów nie chcą bo resztę już tak

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7320
13 godzin temu, krzysieek napisał:

Przejrzałem kilka ostatnich stron i stwierdzam że jesteście oderwani od rzeczywistości. Gospodarka leży, rolnictwo leży a prywatne biznesu przejmują korporacje. Tylko mleczarstwo jako tako jeszcze funkcjonuje bo jest w rękach rolników. Za kilka lat pozostanie wam dojenie za 70 gr albo pójść na etat za za 2-3, tys co starczy na zrobienie kilka razy zakupów w Biedronce.To jest nieuniknione. To że w grudniu miałem 15 groszy mniej jest przykre, ale to nie zmienia faktu że moja dawana spółdzielnia była mocna i stabilna. Dbajcie o spółdzielnie i nie róbcie sobie krzywdy w internecie. Zobaczcie co się dzieje wokół. 

Ja nie twierdzę że trzeba lać miód prezesom tylko mądrze dbać o swój biznes i upominać się o swoje.

Co teraz będziesz hodował/uprawiał?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odejść nie mogę bo nie ma gdzie płacić płacą w terminie w miarę dobre pieniądze wiadomo wkurza ta lojalnościową bo robisz biznes firmom pokrewnym i to taki że nie nadążają produkować taki Polmas ma wzrost sprzedaży 50%  pomoc kredytową udzielają idą na rękę z odbiorem mleka nawet co dzień bez żadnych dopłat dają krechę nawet na zakup zbiornika jak by się chciało na nawet pomagają załatwić. Ma udziały nie zabierają nie wiadomo ile jest to 1/grosz od każdego litra nie 10czy tam 15 a jak się czyta każdy widzi jak się odzyskuje te udziały. Mi.jakos ostatnio parametry pasują nie wiem jakie są naprawdę bo pod ocena nie ma stada ale od października gdy weszła świerza kukurydza 🌽 mam tłuszcz 4.1-4.4 białko 3.1-3.4  więc w porównaniu do zeszłego roku gdzie tłuszcz cały rok mailem na poziomie 3.5 to wiadomo że cena lepsza i więcej zostaje jestem zwykłym dostawca i to takim małym w roku oddajemy +-200tysiecy litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225

Tłuszczu 3.5 to nawet te wysokowydajne nie mają tak niskiego 3.5 to najniższe bialko miałem wierzyc w takue brednie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2209
pedro2 napisał:

13 godzin temu, krzysieek napisał:

Przejrzałem kilka ostatnich stron i stwierdzam że jesteście oderwani od rzeczywistości. Gospodarka leży, rolnictwo leży a prywatne biznesu przejmują korporacje. Tylko mleczarstwo jako tako jeszcze funkcjonuje bo jest w rękach rolników. Za kilka lat pozostanie wam dojenie za 70 gr albo pójść na etat za za 2-3, tys co starczy na zrobienie kilka razy zakupów w Biedronce.To jest nieuniknione. To że w grudniu miałem 15 groszy mniej jest przykre, ale to nie zmienia faktu że moja dawana spółdzielnia była mocna i stabilna. Dbajcie o spółdzielnie i nie róbcie sobie krzywdy w internecie. Zobaczcie co się dzieje wokół. 

Ja nie twierdzę że trzeba lać miód prezesom tylko mądrze dbać o swój biznes i upominać się o swoje.

Co teraz będziesz hodował/uprawiał?

Pewnie nic no bo co się opłaca? 🤷‍♂️Lepiej iść do pracy na jakiś magazyn i znaleźć jakiegoś frajera na ustne dzierżawy i "żyć jak Pan"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekGawryluk    213

Mlekovita za, grudzień 1.8 zł 4.43 tłuszcz i 3,34 białko ponad 15 tys. 

Średnia cena za rok 2020 to 1.55zł przy 4,26tł , 3,28białko. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takie mi wychodziło według mlekovity w prawie całym roku 2020i co zrobisz nic nie zrobisz znam takich co wojowali oddają teraz do Polmleku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696
1 godzinę temu, zkordalski napisał:

Takie mi wychodziło według mlekovity w prawie całym roku 2020i co zrobisz nic nie zrobisz znam takich co wojowali oddają teraz do Polmleku

Zgadza się. Mimo walenia na parametrach i tak wychodzi korzystna cena. Można się wk***iac ale w wielu przypadkach nie ma innej alternatywy i trzeba zaciskać zęby. Ewentualnie ponarzekać na forum. 

15 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

kuwa to w co Ty ciągle tak inwestujesz skoro taki dostawcą jak Ty nie ma 200 odłożone w skarpetach ?

Zapomniałem ci wczoraj odpisać, że gdybym zmienił Łowicz 10 lat temu na mlekovite czy mlekpol to pewnie w skarpecie by było. Trzeci rok leci jak z nimi skończyłem i faktycznie odczuwam poprawę. Nawet jeśli to 15-20 groszy to w skali roku robi różnicę

Edytowano przez komizmo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

OSM Krasnystaw za grudzień.

Białko:3,6; Tłuszcz:4,1 Ilość:38tys. Cena 1,55 brutto, w tym 5 gr. premii świątecznej (-5gr. od premii 10gr. za listopad).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak mleko będzie po 70gr to u mnie krowy wyjeżdżają ja nie będę na dziadów i nygusow z miasta robił, I to chyba nie tylko ja bo tutaj na forum chyba nikt nie będę doił poniżej kosztów produkcji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

wille napisał:

President 1.68 przy 13.5 tyś i4.59 tł oraz 3.51 bi. Również jest premia za zeszły rok 0.06 gr. Wypłacana w 2 ratach

to dobra cena u mnie przy progu powyżej 30k bi 3.51 to 4.68 wyszło ponad 1.69 bliżej 1.70 brutto. A ta premia 6gr za litry oddane w zeszłym roku będzie w styczniu płacona i to jest pierwsza rata o drugiej racie jeszcze nic nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    379
41 minut temu, damianzetor9540 napisał:

70 gr to połowa kosztów produkcji to gdzie wgl o tym mowa 

Nie przesadzaj! koszt produkcji 1.40 za litr? Jakby tak było to chyba by już nawet 1 rolnik z krowami nie zostal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, czesio1612 napisał:

to dobra cena u mnie przy progu powyżej 30k bi 3.51 to 4.68 wyszło ponad 1.69 bliżej 1.70 brutto. A ta premia 6gr za litry oddane w zeszłym roku będzie w styczniu płacona i to jest pierwsza rata o drugiej racie jeszcze nic nie wiadomo

To ładnie. Ponad 2 zl wyjdzie o ile zostanie wam aktualna cena 

3 godziny temu, zkordalski napisał:

Odejść nie mogę bo nie ma gdzie płacić płacą w terminie w miarę dobre pieniądze wiadomo wkurza ta lojalnościową bo robisz biznes firmom pokrewnym i to taki że nie nadążają produkować taki Polmas ma wzrost sprzedaży 50%  pomoc kredytową udzielają idą na rękę z odbiorem mleka nawet co dzień bez żadnych dopłat dają krechę nawet na zakup zbiornika jak by się chciało na nawet pomagają załatwić. Ma udziały nie zabierają nie wiadomo ile jest to 1/grosz od każdego litra nie 10czy tam 15 a jak się czyta każdy widzi jak się odzyskuje te udziały. Mi.jakos ostatnio parametry pasują nie wiem jakie są naprawdę bo pod ocena nie ma stada ale od października gdy weszła świerza kukurydza 🌽 mam tłuszcz 4.1-4.4 białko 3.1-3.4  więc w porównaniu do zeszłego roku gdzie tłuszcz cały rok mailem na poziomie 3.5 to wiadomo że cena lepsza i więcej zostaje jestem zwykłym dostawca i to takim małym w roku oddajemy +-200tysiecy litrów

Zapomniałem o tej patologicznej premii do której trzeba dokładać bo ceny najwyższe na okolicy. Znajomy bierze paliwo to płaci +/- 10 groszy więcej niz okoliczni dostawcy. Interes po chu.u. W mlekpolu jest 2 grosze na udzial. Nikt z mlekowity nie przedstawil jak wygląda zakończenie współpracy z tą mleczarnia i odzyskanie udziałów więc może być tak.samo jak w mlekpolu. Z tego co się czyta na forum to wasz odbiorca jeb.e wybranych dostawców przez jakiś czas, później kolejnych. Różnica u ciebie to 0,6-0,9 na tłuszczu. Policz teraz sobie ile kasy straciłeś za poprzedni rok przez niższe parametry. U siebie co jakiś czas sprawdzam w laboratorium  czy się parametry zgadzają i tu mlekpol na plus bo wszystko się zgadza.  Nie dość że cena macie niższa niz w mlekpolu to i na parametrach tną a wy dalej zadowoleni bo ,,płacą w terminie '' jakby to jakiś wyczyn był. Dostawcy mlekpolu są nie zadowoleni bo wiedzą że cena może być lepsza. Ty zamiast jeba.c mlekowite za to co robi czepiasz się mlekpolu czy Sierpca mimo iż mlekowita polotu do nich nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    441

Niektorzy mieszkaja w takim miejscu ze maja wybor z 2 moze 3 mleczarni, a i tak mlekuta placi najlepiej. Dzwonilem do mlekpolu, przyjechali by jesli bedzie w okolicach 20tys co drugi dzien wiec odpuscilem. Nie bede chodzil za kims zeby mu poprawic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj