Polecane posty

damianzetor9540    2705
53 minuty temu, Troker1979 napisał:

jak to się dzieje że w dużych nowoczesnych zimnych oborach nie zamarza woda w poidłach i rurach doprowadzających?

Poidła nad rusztami to jeszcze wymuszony obieg i nie ma jak woda stanąć jak się po troszku wylewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

U mnie jałówki stoją w stodole i zamontowane mam poidła zwykłe z zaworem rurkowym z Farmy i nic nie zamarza, przewody rozprowadzone górą (nie chciało mi się posadzki kuć) . Jedyny myk jest taki, że mam zrobiony obieg wymuszony z pompką CO. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

to chyba musi być obieg zamknięty tzn woda krąży w obiegu non stop? Ale jak zimno bydło nie pije to same poidło pewnie też zamarznie. Mi w dobudówce woda rozsadziła 7 poidełek i czeka robota na cały dzień jak się ociepli.

Ten zawór rurkowy lepszy jak te poidła z językiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

U mnie mury są ocieplone, dach warstwowy, poliwęglany szczelnie przylegają, drzwi ocieplane ,na mrozy wszystko pozamykane i nic nie marźnie nawet obiegu w poidłach nie trzeba włączać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ja u siebie w stodole zamontowałem kabel grzejny. Rury ciepłe, poidła zamarzły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
Dnia 16.01.2021 o 22:08, komizmo napisał:

Polecam na HBO GO "Daleko od Reykiaviku" . Dotyczy naszej branży... 🤔 Daje trochę do myślenia i widać pewne analogie ...

Obejrzalem. Mowisz o lojalnosciowej u lidera :) ? 

A tak na powaznie monopol w kazdej brazny jest zly.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
10 godzin temu, Dzikib11 napisał:

Mlekpol startuje z budową biogazowni ,zdrowie sponsorów.

Ciekawe 😂😂😂 @alfawiesz coś o tym? Wszyscy wiemy, że jak na nasze polskie warunki Mlekpol płaci nieźle/bardzo dobrze, ale darujcie sobie niestworzone plotki 😛


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Osm sierpc za grudzien

Max dostawa dla ryczaltowca b.3,58 tl 4,45 1,85zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Ciekawe. Poczytam sobie wieczorem, ale z tego co przejrzałem, to szybko chcą zrealizować tą inwestycje do 31.08.2022


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

https://zrzutka.pl/z7c8c7 wplaccie chociaz po 20-50zl. Tak naprawde to jedna flaszeczka wodki a na pewno nikt nie chcialby takiej tragedii u siebie. Sami wiemy jak tk jest bo 20 lat temu spalila sie u nas stodola i kilkanascie sztuk bydla. Licze na kazdego, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes1981    11

Witam. 

Czytaliście dzisiejsze bajki w tygodniku rolnicznym na temat cen mleka w Polsce, Niemiec i Szwajcarii? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
3 godziny temu, grzes1981 napisał:

Witam. 

Czytaliście dzisiejsze bajki w tygodniku rolnicznym na temat cen mleka w Polsce, Niemiec i Szwajcarii? 

 

Nie, a co napisali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie lub ma dostawce pewnego który sprzedaje dobrą soję gmo w miarę niskiej cenie czyli poniżej 2350 zł brutto?  "opolskie" 

Edytowano przez Arczi_farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
5 minut temu, Arczi_farmer napisał:

Czy ktoś wie lub ma dostawce pewnego który sprzedaje dobrą soję gmo w miarę niskiej cenie czyli poniżej 2350 zł brutto?  "opolskie" 

Nie realne teraz 😛 chyba przespałeś miesiąc 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magic88    9

Pytanie do posiadaczy zbiorników wesfali/gea z elektronicznym pomiarem mleka. Duże macie rozbieżności względem autocysterny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes1981    11

Że ceny mleka w Polsce są podobne do tych w Niemczech i Szwajcarii. Ja wczoraj dostałem fv z Sierpca przy 13000 litrów 3,5 białka dostałem 1,75zl, kuzyn doi u Niemca na Bawarii i tam przy 3,5 białka i 25000 litrów cena 0,68 euro to przy kursie 4,5 dostaje 3,07 złotych. Faktycznie podobna cena

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj