mx_racer

Members
 • Ilość treści

  1169
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez mx_racer

 1. zdiagnozuj mi wagę w paszowozie co się dzieje że albo wariuje albo pokazuje tylko kreski choć dziś w miarę zaczeła działac ale znowu przestała i tylko kreski. Chyba sensory można wykluczyć w takim razie a sam wyświetlacz się naprawia czy tylko wymiana na nowy ktoś wie?
 2. mx_racer

  Autosan D-47

  to po środki to ceownik czy profil? widzę że da się odkręcic chyba. trochę lewarkiem trochę młotkiem i powinno bez problemu pojsc. lub odkręc połoz na betonie i próbuj naciskać turem.
 3. mx_racer

  Sensor wozu paszowego

  u mnie stało się to jak odczpiłem ciągnik wszystko było dobrze a po ponownym zaczepieniu zaczeły się cyrki więc sensor chyba tak by się nie mógł zepsuć ale podłanczałem wagę z innego aku i też to samo więc raczej też nic z zasilaniem. Nie mam pojęcia narazie liczę że samo się naprawi tak jak i samo się popsuło 🤪
 4. mx_racer

  Sensor wozu paszowego

  kable od sensorów idą do puszki i są przykręcone normalnie na wtyk do niej. odkręcałem te wtyki każdy z osobna. puszki się raczej nie rozbiera bo nie ma tam żadnych śrub a z jednej strony jest zalana jakąs gumą. stawiałbym na wyświetlacz jednak bo nawet jak odlacze wszystko to albo pokazuje kreski albo odlicza a powinien chyba normalnie pokazywać zero bez sensorów.
 5. mx_racer

  Sensor wozu paszowego

  odpinałem na wszystkie sposoby i tak dzieje się co chce nawet jak wszystkie odepne to raz są tylko kreski raz coś tam pokazuje i ciężko dojść ładu o co to chodzi. Kable wyglądają na całe nie rozwijałem ich bo są w szpule zwinięte pod wozem ale wątpie że mógł się któryś przetrzeć bo są spięte tak że są sztywno a i kabel od wyświetlacza jest w grubym peszlu. Jeszcze jest ta puszka gdzie łaczą się sensory i zasilanie do wagi ale z tego co patrzyłem to jest to nie rozbieralne więc tam nie zajrzę nawet.
 6. mx_racer

  Sensor wozu paszowego

  odpinałem nic to nie zmienia. Waga jak ustawie na zero to sama liczy do góry przy pustym lub w na minus zależy od humoru a teraz pokazuje już tylko kreski przewody przejrzałem niby całe
 7. mx_racer

  Sensor wozu paszowego

  dobra a jakie były objawy i jak doszedłes że to własnie sensor jest popsuty?
 8. mx_racer

  Sensor wozu paszowego

  kto to naprawia i jakie są objawy uszkodzonego sensora. U mnie waga zaczeła szaleć sama dodaje sama odejmuje a teraz pokazuje już tylko paski ktoś wie w czym problem?
 9. a jaki powinien być prawidłowy opór? i jak to zrobić tzn mam multimetr tylko nie wiem do czego mam go podłaczyc. Sensory są trzy wszystkie idą do takiej puszki i mają koncówki stałe wkręcane na piny z czego dwa takie same a trzeci inną.
 10. jaka jest różnica między nikosulfuronem OD a SC? Działaja tak samo czy są jakieś znaczące różnice?
 11. Andrzej przewód hydrauliczny taśmą klei
 12. Można zrobić taką mieszaninie 2.2 litry lumaxu i 0.7 nikosaru? Kupiłem lumax miałem pryskać przedswschodowo 3.5l ale że było zimno i sucho to odpuściłam. Mam go na większość areału trochę będzie brakować ale jak zrobię taka mieszaninie czyli 2.2l i 0.7 nikosaru to mi akurat go starczy. Pytanie czy nie za mało te 2.2l na ha
 13. a co to za różnica czy rolka z papieru czy z plastiku?
 14. mx_racer

  Łąka

  ja w tym roku liczę na 4 bo 1 zebrany tydzień temu a zawsze to było koniec maja. u nas zielono już ale przydałby się deszcz żeby nawóz rzucić .
 15. Witam mam problem z wagą w paszowozie stało się to jak odłaczyłem ciągnik od wozu pierwszy raz od jesieni. Gdy włacze wagę i wrzucę sianokiszonkę to pokazuje dobrze ale gdy już pojadę po kukurydzę i wrócę to waga pokazuje np. 100 kilo więcej niż była tzn. wartość sama rośnie do góry. Czasem się zdarzy że spadnie do wartości zbliżonej która jest w wozie. Gdzie szukać problemu?
 16. jakie mieszanki polecacie na intensywne użytkowanie 3-4 letnie? Klasa gleby 3-4 zasobna co roku obornik duże ilości. Mam ofertę z DSV ale dość dużo tego i nie wiem co wybrac. Siew na jesienie po kukurydzy. Zależy mi na dużej ilości masy i szybkim odroscie tak żeby minimum te 4 razy w roku kosić.
 17. można stosować lumax gdy temperatura w nocy ma być 3 stopnie?
 18. mx_racer

  mieszanka gorzowska

  wartość jest mniej istotna jak są braki paszy myślę że te 15% białka taka mieszanka złapie więc taka przeciętna ilość
 19. mx_racer

  mieszanka gorzowska

  dlatego ja za rok mieszam z żytem 30 gorzowskiej i ok 80-100 żyta. wtedy powinna być ilość i jakosc też jakaś.
 20. mx_racer

  mieszanka gorzowska

  u mnie gorzowska w tamtym roku oddała chyba 7 bel z hektara po McHale. Fakt wcześnie była koszona mogła by z tydzień postać ale no to co by tam narosło dajmy na to te 12. Z traw wieloletnich zbierałem po 18 z ha.
 21. niby substancje te same a działanie już nie koniecznie. mieszałem sam raz chyba notos z ikanosem czyli własnie mezotrion z nikosulfuronem i podziałało to średnio a Elumis zawsze ładnie czyscił.
 22. Elumis. U mnie w tamtym roku po gorzowskiej gdzie prawie wcale nie było widać kukurydzy tak odrosła wyczyscił pięknie i to taka trawę już 30cm.
 23. jest sens robić jeszcze t1? nie pytajcie czemu tak późno wschodnie Podlasie zimno i mokro. Możliwość pierwszego wjazdu była ok 15 kwietnia ale temperatury były niskie potem się wypogodziło to było trzeba zacząc szykować pod kukurydzę pola. Tydzień temu zrobione chwasty miałem odpuścił grzybówki ale cos zółknie mocno od spodu i coś bym prysnąl po niedzieli tylko nie wiem czy nie jest za późno juz
 24. stosował ktoś Tonale z Sumi Agro?
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj