sumek666

Ceny trzody chlewnej 2021

Polecane posty

motorader18    94
23 godziny temu, adamn999 napisał:

w ubiegłym tygodniu sprzedane do Sokołowa przed redukcją na małej giełdzie, 38 sztuk po 7zł za E wyszło po 5,40 netto na żywą, ale mięsność bardzo słaba 56,2 zawsze było w okolicach 58 do 59. na dzień dzisiejszy Sokołów płaci 6.9 za E

Człowiek się stara dba o genetykę a i tak wychodzi standart. Przez to zawsze mówię tylko żywa waga do rozliczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
Dnia 25.03.2021 o 20:34, adamn999 napisał:

w ubiegłym tygodniu sprzedane do Sokołowa przed redukcją na małej giełdzie, 38 sztuk po 7zł za E wyszło po 5,40 netto na żywą, ale mięsność bardzo słaba 56,2 zawsze było w okolicach 58 do 59. na dzień dzisiejszy Sokołów płaci 6.9 za E

Coś tu nie gra , to wybicie było na poziomie 77%[chyba że jest napierniczone podklas w EUROP], sprzedaje poubojowo od  20 lat, wybicie mieści się w widełkach 80-82% mięsność 56-58%, wybicie na poziomie 76-77 to było przy skupie od drobnotowarowych na początku 2000- 2004, w tym okresie odstawiałem do Tarnowa, Stokłosy, obecnie Marcinkowscy, nigdy nie zeszło poniżej 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Większość małych dostawców ma wybicie poniżej 80% i to wcale nie zależy od rasy i żywienia...  Uczciwe ubojnie to promil w skali kraju.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

uciwych to może nie być. 9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94
Dnia 26.03.2021 o 21:42, adamn999 napisał:

wybicie 80,5 % cena 7 zł za E klasę od 58%, tak jest na Sokołowie

Jak sprzedaje do animexu to wybicie max 78% a jak do Hama to jest nawet 81% tylko w animexie żywa waga zawsze się zgadza a w hamie do 4 kilo mniej . Ważysz świnie u siebie przed sprzedażą?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

czasami jedziemy na ogólną, przeważnie jak jedzie więcej niż 40 sztuk, i jeszcze nigdy mi się nie zdążyło żeby wynik był zbliżony, przeważnie te 2 do 3 kg na sztuce jest mniej, rekord to chyba było 4,5 kg w 2019, ale wtedy cieszyłem się że w ogóle biorą , raz zdążyło się że podczas przewozu nieznacznie przybrały, ogólnie to gdyby brał poprzedni odbiorcą pośrednik, to było 2% skity i jeszcze na wadze oje*ywał, więc nie narzekam, owszem zdarzają się wybicia w okolicach 78% ale tylko wtedy gdy za dużo paszy dostaną przed o dstawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Jedna uwaga do dyskusji o wagach , czym większa waga tym wieksza niedokładność, u mnie na legalizowanej wadze [ 50t]  niedokładność może wynosić 0,2 %, co do wagi żywca to jest temat rzeka 1,5 kg straty na szt można przyjąć jako norma, tu mnie jeszcze jedno zastanawia potrącenia na żywcu odstawianym poubojowo ??, u nas od początku świnie są odstawiane prosto od karmika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

@ws71 no to masz niezłe układy w rzeźni, jak świnie prosto spod paśnika łapią 80% wybicia. Szczególnie, że piszemy o Marcinkowskich, którzy nie mają najlepszej renomy. Jedyne co można o nich dobrego napisać, to płacą w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
16 minut temu, JanKrzysztof napisał:

@ws71 no to masz niezłe układy w rzeźni, jak świnie prosto spod paśnika łapią 80% wybicia. Szczególnie, że piszemy o Marcinkowskich, którzy nie mają najlepszej renomy. Jedyne co można o nich dobrego napisać, to płacą w terminie.

Odstawiałem w ten sposób w kolejności od 2000 roku Stokłosa, 2004 Tarnów[czyli Sokołów]2005-2018 Stokłosa, 2018 Marcinkowscy i zawsze pow 80% było, na początku u Stokłosy to bywało i 83%, ale te wyniki były dziwne bo średnia mięsność była na poziomie 61% i do tych wyników przez następne 18 lat  nawet się nie zbliżyłem

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
JanKrzysztof napisał:

@ws71 no to masz niezłe układy w rzeźni, jak świnie prosto spod paśnika łapią 80% wybicia. Szczególnie, że piszemy o Marcinkowskich, którzy nie mają najlepszej renomy. Jedyne co można o nich dobrego napisać, to płacą w terminie.

czytaj wyraźnie ,,78 jak za dużo nasypie,, przeważnie około 80 %, pisząc ,,jak za dużo nasypie,, mam na myśli np przyspieszony odbiór , lub zdarza się że idą np dwa największe z kojca a reszta zostaje, wtedy taki kojec dostaje normalnie paszę.


a trzoda idzie przez ,,grupę,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
36 minut temu, turtojs napisał:

Ogromne podwyżki na 08.04.2021 8 zł netto za żywą

to pewno się cieszysz,bo kasa potrzebna?;-) tym bardziej że zostałeś matką 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44
17 godzin temu, DRIPOL napisał:

Duże spadki skup na 6.04.2021    4.00+vat

To był Prima Aprilis ,Zdrowych wesołych świąt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj