farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

Bananek    16864
pawel885 napisał:

To pokaż jak orka trawy czy ugoru wygląda po unii .... 

IMG_20210916_170439197.jpg

Paweł, oddawaj psa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
9 minut temu, pawel885 napisał:

To pokaż jak orka trawy czy ugoru wygląda po unii .... 

IMG_20210916_170439197.jpg

O!!! mój pies, Paluszek, gdzie ten diabeł tam poleciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, daron64 napisał:

A ile Ty tam masz do orania? Ciężkie masz ziemię? Kamienie? Czy już uparłeś się z gory na Unię jak na ursusa/Zetora?

Troche jest  , no raczej Unia będzie, nie będę szukał części gdzies po necie 

1 godzinę temu, stempos1980 napisał:

Podeslalem mu fajnego Niemayera i nawet zagorzały fanatyk polskiego sprzętu @Rolnik1973 Kazał mu go kupować mu go brać to on swoje

 

Ryszard wporzadku chłopak , tylko on tak mówi a kupuje zagramiczne 🙂 

36 minut temu, 6465 napisał:

Nie zobaczę, chyba sprzedany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
14 minut temu, Ursus932 napisał:

Troche jest  , no raczej Unia będzie, nie będę szukał części gdzies po necie 

Kamieni, czy hektarów? Powiem Ci, że jak mam starego kv zagonowego na resorze, kwadratowej ramię i płaskiej belce zaczepowej, to podstawowe rzeczy leżą w Grene na półce od ręki - lemiesze, dłuta, scinacze, mocowania scinaczy, płozy. A jak coś poważniejszego, to raczej są planowane rzeczy - widzisz, że Ci się jakiś element kończy i można popatrzeć po internetach. Powiem Ci, że jak z ug3 i 7011 przesiadłem się na kvernelanda i 8145, to pierwsza orka, to jechałem z otwartą gębą jak to kryje 😅 po parudziesieciu metrach wysiadłem zobaczyć, pomierzyć, poprzestawiac, a tam pług z 10cm tylko brał, a wszystko przykryte idealnie. Ja bym się jednak na Twoim miejscu zastanowił nad zachodnim. Nie jestem fanem kupowania starych skomplikowanych maszyn, typu ciągniki, z zachodu, ale proste maszyny uprawowe, to co innego.

Edytowano przez daron64
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
33 minuty temu, Ursus932 napisał:

Troche jest  , no raczej Unia będzie, nie będę szukał części gdzies po necie 

Ryszard wporzadku chłopak , tylko on tak mówi a kupuje zagramiczne 🙂 

Nie zobaczę, chyba sprzedany 

Marcinku szukaj Kvernelanda, nawet na okrągłej ramie i zabezpieczeniu kołkowym, nie ma porównania z polskim.

A takie pytanie, czym orałeś do tej pory i co to ciągnęło, skoro teraz szukasz do tego Zetora?

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
2 godziny temu, Ursus932 napisał:

Kuźwa lux 

Jakie tu będą odkładnice ? 40 🤔

A co to , i tak będzie ładnie krył

Jeśli chcesz Unie, to szukaj Tura na nowych odkładniach śrubowych, bardzo ładnie kryje. Oralem tym zapuszczoną łąkę chyba stuletnią i pięknie zakrył, aż byłem w szoku. Taki pług można kupić za nieduże pieniądze.

Taki przykładowy, ten ma już na pewno lemiesze do wymiany 

https://www.olx.pl/d/oferta/plug-unia-tur-120-3-1-CID757-IDLumUz.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048
14 godzin temu, daron64 napisał:

Nie pomoże. A co to by mogło dać, jeśli na starym plecaku nie działo się nic? 

A olej zmieniłem - po pierwszym zdjęciu plecaka - bo miał już kilka lat (był czysty). Potem po drugiej zmianie plecaka też, bo już było mleko - zadnej wody nie było tam widać, ciągnik stał w suchym, zdejmowałem cały dekiel z pompą, wszystko ładnie spłynęlo, ile mogłem wyczyściłem.

 

mleko to wlasnie woda.pompa  ciagnie gdzie lewe powietrze ono sie skrapla w oleju i wytraca woda..

po objawach trudno stwierdzic co sie dzieje- moze byc taki bzdet typu -nowe pierscienie uszczelniajace na tloku podnosnika- szczegolnie te niebieskie uszczelniacze sa tak dobre ze tlok mimo wypuszczenia oleju zostaje w gorze, dwoch chlopa wystarczy zeby stanelo na ramionach i po awarii 😂, mialem raz tak -zanim z powrotem rozebralem to chwile pomyslalem co sie moglo stac.

jesli nie ma kto naprawic tak prostej konstrukcji jak podnosnik 60 to dobrze nie jest.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Bo jakby dało się pod sześćdziesiątkę podłączyć komputer to fachowców byłoby multum, a jak trzeba pomyśleć to już ciężko kogoś znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, KlimekPL napisał:

Jeśli chcesz Unie, to szukaj Tura na nowych odkładniach śrubowych, bardzo ładnie kryje. Oralem tym zapuszczoną łąkę chyba stuletnią i pięknie zakrył, aż byłem w szoku. Taki pług można kupić za nieduże pieniądze.

Taki przykładowy, ten ma już na pewno lemiesze do wymiany 

https://www.olx.pl/d/oferta/plug-unia-tur-120-3-1-CID757-IDLumUz.html

Dlatego patrzę na takie  , znajomy ma i elegancko wygląda orka ,  tylko to są śrubowe czy pół śrubowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9240

Daj sobie spokój - sąsiadów dwóch ma takie, jeden zagonowe TUR , drugi obrotowe Ibis - w dobrej lekko wilgotnej ziemi orka jakoś wygląda, ale trochę słomy czy chwastu i zaczynają się problemy, w mokrej ziemi tak samo. Poza tym - bardzo ciężko idą w porównaniu do zachodnich konstrukcji o tej samej szerokości roboczej i ilości skib. A w suchą ziemię - ciężko je wbić.

Mam obecnie UG4 Kobuz i chyba będzie to ich pierwszy i ostatni sezon u mnie, jak chcesz, mogę sprzedać za grosze

 

Co do podnośnika - ja bym zaczął od sprawdzenia ciśnienia w układzie manometrem. Te rozdzielacze mają tendencję do zacinania się przy zbyt wysokim ciśnieniu pracy. WIele osób wymienia tylko pompy, bez sprawdzenia, jak pracuje zawór bezpieczeństwa, bez płukania filterka w plecaku, czasem nawet bez wymiany oleju. W kilka godzin pracy opiłki zniszczą nowy rozdzielacz, pompę i tłoczysko.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16864
jahooo napisał:

Daj sobie spokój - sąsiadów dwóch ma takie, jeden zagonowe TUR , drugi obrotowe Ibis - w dobrej lekko wilgotnej ziemi orka jakoś wygląda, ale trochę słomy czy chwastu i zaczynają się problemy, w mokrej ziemi tak samo. Poza tym - bardzo ciężko idą w porównaniu do zachodnich konstrukcji o tej samej szerokości roboczej i ilości skib. A w suchą ziemię - ciężko je wbić.

Już cie nie lubię. Jak tak można. 😱


deSilva napisał:

Marcinku szukaj Kvernelanda, nawet na okrągłej ramie i zabezpieczeniu kołkowym, nie ma porównania z polskim.

I ty Brutusie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
9 minut temu, jacus napisał:

jesli nie ma kto naprawic tak prostej konstrukcji jak podnosnik 60 to dobrze nie jest.

No co ja mogę. Takich mamy fachowców. Znaczy nie mamy w ogóle. Do wujka przyjeżdżali dwóch niby mechaników, kasowali po 50zl/h/od osoby i też do tych jego ciągników przyjeżdżali i przyjeżdżali i nie działało i znowu przyjeżdżali i przyjezdzali.

1 minutę temu, jahooo napisał:

A w suchą ziemię - ciężko je wbić

To spróbuj kv na resorze wbić jak jest sucho :)

9 minut temu, wlamaj1 napisał:

Bo jakby dało się pod sześćdziesiątkę podłączyć komputer to fachowców byłoby multum, a jak trzeba pomyśleć to już ciężko kogoś znaleźć...

Znajomy ma w rodzinie mechanika z serwisu chyba case'a. No i kiedyś do niego zagaduje

-ty, Paweł, ty mechanik - wzialbys mi tam do 30tki zajrzał, bo to i tamto niedomaga

- dobra wujek....ty wujek - a gdzie tu można wtyczkę wpiąć?

-ale jaka wtyczkę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9240

dzwoni wczoraj sąsiad , że chyba alternator mu niedomaga w aucie, a ja akurat w trasie, a chciał, żeby go posprawdzać. Przez telefon kazałem mu miernik ustawić i przyłożyć, no wychodzi, że dioda uszkodzona. Pytam - nie rozładowywał ci się akumulator w aucie jak stało ? Nieeee, no skąd. A akumulator masz nowy ? Nowy, w tym roku już trzeci w tym aucie, bo poprzednie były jakies wadliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9240
4 minuty temu, Ursus932 napisał:

To co za pług ? Unia chyba nie 🤔https://www.facebook.com/marketplace/item/912659106042580/?ref=facebook_story_share

 

U mnie w okolicy tego troche lata 👇 to może się skusze na nowego 

https://m.olx.pl/d/oferta/plug-zagonowy-3-4-5-skibowy-CID757-IDIcLTN.html

Oba omijać szerokim łukiem

Jak chcesz nowy, to ewentualnie jeszcze coś takiego ujdzie

627341_1

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25623

Stoi u mnie taki 3+1, pierwsze lemiesze. Dłuta przy ostatniej orce zgubiłem bo wytarło śruby. Nie używam, ale i jeść nie woła. Na razie niech stoi😉🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
41 minut temu, daron64 napisał:

No co ja mogę. Takich mamy fachowców. Znaczy nie mamy w ogóle. Do wujka przyjeżdżali dwóch niby mechaników, kasowali po 50zl/h/od osoby i też do tych jego ciągników przyjeżdżali i przyjeżdżali i nie działało i znowu przyjeżdżali i przyjezdzali.

To spróbuj kv na resorze wbić jak jest sucho :)

Znajomy ma w rodzinie mechanika z serwisu chyba case'a. No i kiedyś do niego zagaduje

-ty, Paweł, ty mechanik - wzialbys mi tam do 30tki zajrzał, bo to i tamto niedomaga

- dobra wujek....ty wujek - a gdzie tu można wtyczkę wpiąć?

-ale jaka wtyczkę?

 

Jako odbry wujek powinien mu wskazać gniazdo do przyczep 🙊

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
23 minuty temu, jahooo napisał:

dzwoni wczoraj sąsiad , że chyba alternator mu niedomaga w aucie, a ja akurat w trasie, a chciał, żeby go posprawdzać. Przez telefon kazałem mu miernik ustawić i przyłożyć, no wychodzi, że dioda uszkodzona. Pytam - nie rozładowywał ci się akumulator w aucie jak stało ? Nieeee, no skąd. A akumulator masz nowy ? Nowy, w tym roku już trzeci w tym aucie, bo poprzednie były jakies wadliwe

Temu przy wymianie akumulatora powinni sprawdzać alternator. Ale komu by się tam chciało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Daj sobie spokój - sąsiadów dwóch ma takie, jeden zagonowe TUR , drugi obrotowe Ibis - w dobrej lekko wilgotnej ziemi orka jakoś wygląda, ale trochę słomy czy chwastu i zaczynają się problemy, w mokrej ziemi tak samo. Poza tym - bardzo ciężko idą w porównaniu do zachodnich konstrukcji o tej samej szerokości roboczej i ilości skib. A w suchą ziemię - ciężko je wbić.

Mam obecnie UG4 Kobuz i chyba będzie to ich pierwszy i ostatni sezon u mnie, jak chcesz, mogę sprzedać za grosze

 

Co do podnośnika - ja bym zaczął od sprawdzenia ciśnienia w układzie manometrem. Te rozdzielacze mają tendencję do zacinania się przy zbyt wysokim ciśnieniu pracy. WIele osób wymienia tylko pompy, bez sprawdzenia, jak pracuje zawór bezpieczeństwa, bez płukania filterka w plecaku, czasem nawet bez wymiany oleju. W kilka godzin pracy opiłki zniszczą nowy rozdzielacz, pompę i tłoczysko.

Pierwszy raz sie z tobą nie zgodzę, opisujesz coś zupełnie odwrotnego niż to co ja doswiadczylem z takim pługiem. Jak na polską markę te pługi są świetne, nie wiem dlaczego twoi znajomi tak narzekali. Powtarzam, że orałem nieużytek z dużą ilością masy zielonej i perzu i bardzo ładnie kryło, nie zapychało sie.

Szkoda, że nie mam zdjęć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9240

Przy stojącym chwaście jest OK, zrób doświadczenie z dużą ilością resztek na wierzchu i orka pod rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

U mnie znajomy ma UG tur 4+1 i jak raz pożyczył od sąsiada khuna MM102 to odrazu powiedział że błąd zrobił że brał naszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj