farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daron64    4279
18 minut temu, witejus napisał:

Powinien nadmiar wyjść bokami

No nadmiar wyszedł. Teraz jeszcze rozebrałem i zebrałem smar - bez efektu grzeje się. Przejechałem z 10arow to nagrali się tak, że rękę z 5sekund można na nim utrzymac

13 minut temu, galan99 napisał:

Zapewne było nasmarowane dobrze łożysko przed założeniem do obudowy i do smarowane dodatkowo .

Łożysko jest nie kryte, nie było smaru, taki a'la olej tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909

Teraz te łożyska też takie robią.

Znajomemu w clasie poszło łożysko na napinaczu to szybka naprawa na polu łożysko kupione w sklepie najlepsze jakie miał na półce i 3 kółka zrobił i szlag go trafiło.

Zamontował stare łożysko Ori  z innego napinacza i śmiga.Te nowe niektóre to strach zakładać do takich maszyn a nie wszystkie łożyska też są przystosowane do wysokich obrotów

Edytowano przez stempos1980
Poprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8568
10 minut temu, daron64 napisał:

Przejechałem z 10arow to nagrali się tak, że rękę z 5sekund można na nim utrzymac

Może zbyt ciasno spasowane bieżnia -kulki-bieżnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4279

Nie wiem, łożysko weszło lekko, nie było czuc żeby na siłę się je nabija. Objeżdżam parę razy, sprawdzam - dość ciepłe ale nie mocno gorące. Nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350

J w tym roku zmieniłem w kombajnie  class .Lozyska Faga też się lekko grzeją . Jedź dalej aby wodę miej w bańce i kontrola co jakiś czas.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    328

A może już wewnętrzny pierścień na ośce się przekręca? Skoro tak lekko weszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4279

A skądże. Ale mam już inny problem - heder mi stanął. Tak jakby przy napędzie motowidel blokowało. Ehh 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Nie wiem, łożysko weszło lekko, nie było czuc żeby na siłę się je nabija. Objeżdżam parę razy, sprawdzam - dość ciepłe ale nie mocno gorące. Nie wiem co robic

To łożysko z tuleją czy pierścieniem blokującym? Nieraz tuleja ma inną grubość i łożysko nie ułoży się jak trzeba i obudowa przy dokręcaniu pręży minimalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, pawel885 napisał:

Za dużo smaru , poważnie . Nie wolno nabijać do oporu . 

Zgadza się, nabij do oporu a się nie dotkniesz obudowy.

 

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1566
1 godzinę temu, daron64 napisał:

A skądże. Ale mam już inny problem - heder mi stanął. Tak jakby przy napędzie motowidel blokowało. Ehh 

A mozesz ruszyć dzwignia zeby heder włączyć? U mnie jak nie moglem wlaczyc to okazalo sie ze ta rolka/napinacz za schodkami za mocno do gory poszedl przy wyłączaniu i sie zablokował i dzwignia nie chciala ruszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224
5 godzin temu, gregor1284 napisał:

Epoxydowa to kiedys robiłem 

Nie idzie do Ciebie wyslac PW.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4279

Łożysko narazie jeżdżę obserwuje. Heder ok - kosze pierwszy raz i jestem nieogar i nie zauważyłem kamienia pod ślimakiem, dopiero jak drugi raz sprawdzałem to go znalazłem. Dla odmiany jebnal pas jezdny.

Wie ktoś ile może ważyć wariator? Chodzi mi o to, czy w dwóch chłopa rękoma go zdejmiemy i założymy, czy trzeba sobie podwieszać?

 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350

Wariator do bizona 53kg. Tak wyczytałem. To myślę że i w jednego by założył. Nie zakładałem to nie wiem.

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1566
17 minut temu, daron64 napisał:

Łożysko narazie jeżdżę obserwuje. Heder ok - kosze pierwszy raz i jestem nieogar i nie zauważyłem kamienia pod ślimakiem, dopiero jak drugi raz sprawdzałem to go znalazłem. Dla odmiany jebnal pas jezdny.

Wie ktoś ile może ważyć wariator? Chodzi mi o to, czy w dwóch chłopa rękoma go zdejmiemy i założymy, czy trzeba sobie podwieszać?

 

Przerabiałem to w tym sezonie. Samemu zeby zalozyc pas i wariator nie ma szansy. Robilismy tak ze żona na silniku trzymala za podwiazany pas zeby na dol nie spadl i na koło założyła,a ja z tesciem zakladalismy wariator,pozniej juz tylko aby pasowal z napinaczem i bedzie dobrze. Ja dwa pasy zmieniałem od razu

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4279

A ja dzukal i nie znalazł ,- dzieki

1 minutę temu, Belaruss820 napisał:

Przerabiałem to w tym sezonie. Samemu zeby zalozyc pas i wariator nie ma szansy. Robilismy tak ze żona na silniku trzymala za podwiazany pas zeby na dol nie spadl i na koło założyła,a ja z tesciem zakladalismy wariator,pozniej juz tylko aby pasowal z napinaczem i bedzie dobrze. Ja dwa pasy zmieniałem od razu

A pas założony na jeden "rowek" starczy, czy przeważa na bok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1566
15 minut temu, daron64 napisał:

A ja dzukal i nie znalazł ,- dzieki

A pas założony na jeden "rowek" starczy, czy przeważa na bok?

Napisałem na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3950
Dnia 14.08.2021 o 11:42, JarekBazydlo napisał:

Kto chce łubinu na poplon lub w czystym siewie po 180zł odmiana Dalbor 

A jaki plon miałeś? Dobra odmiana, polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj