farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

jahooo    9315
47 minut temu, daron64 napisał:

Jeszcze nie mam zmijki :) generalnie pomieszczenia mam o wymiarach gdzieś 5.5 x 3.10 i do tej pory to tak 3przyczepy tam sypałem. Jedno pole mam koło domu, to na luzie nawet szuflujac bez spiny się wyrabiam. Drugie pole mam niecały kilometr od domu i tu już tak czasem na styk. Taka wywrotka by mnie uratowała, bo do dwóch pomieszczeń bym tylko cofnął i wysypał kilka razy, a na wierzch tylko ręcznie (o ile zmijki bym nie kupił)

 W ogóle ile czasu taka d47 żmijka idzie rozładować?

Przyczepa D46 z podwyższonymi burtami na 65cm w 20 minut się rozładowuje, około 5 ton pszenicy żmijką 100mm 7m długości, sypię przez rurę 110 PCV do kosza i stąd żmijką

ja mam pole po 7-8km i musze się wyrabiac, mam dwie przyczepy D46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28823
1 minutę temu, daron64 napisał:

Ale to już robisz pod kogoś, czy robisz bo robisz i jak skończysz będziesz wystawiał?

robię bo robię, 14 sztuk poszło to liczę że i 15 pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4285
11 minut temu, jahooo napisał:

Przyczepa D46 z podwyższonymi burtami na 65cm w 20 minut się rozładowuje, około 5 ton pszenicy żmijką 100mm 7m długości, sypię przez rurę 110 PCV do kosza i stąd żmijką

ja mam pole po 7-8km i musze się wyrabiac, mam dwie przyczepy D46

Nie no ja się przyzwyczaiłem że mam blisko. Jakbym miał jeździć na pole po 7km, to bym sobie odpuścił te gospodarzenie i puścił to w dzierżawę. 15ha mam w jednym kawałku koło domu, a 15ha w drugim kawałku, właśnie tak koło kilometra (1.5chyba nie ma) od domu. Tzn licząc z podwórka do jakiegoś najdalszego punktu na polu. 

8 minut temu, bratrolnika napisał:

robię bo robię, 14 sztuk poszło to liczę że i 15 pójdzie

A na kiedy, mniej więcej, planujesz zakończenie produkcji? U mnie mieli już zboże odbierać, ale do mnie tylko ciągnikiem wjedzie, a że sami mają pola, to muszę czekać, aż nie będą robić u siebie. Ale liczę, że gdzieś do listopada kasa będzie na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28823

jeszcze z miesiąc najmarniej, ogólnie nie poganiam, ale jak mam czas to coś dłubię

Edytowano przez bratrolnika
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4285
6 minut temu, daron64 napisał:

, właśnie tak koło kilometra (1.5chyba nie ma) od domu. Tzn licząc z podwórka do jakiegoś najdalszego punktu na polu. 

 

Aż zmierzyłem na geoportalu. Na te dalsze pole mogę dojechać z dwóch stron wioski. Najkrosza droga to niecałe 800m do początku pola i ok 1.5km do najdalszego punktu na polu. A jadąc troszkę naokoło, ale wtedy asfalt tylko przecinam w jednym miejscu, to wychodzi 1km do najbliższego punktu i 1.7-1.8 km do najdalszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
11 minut temu, vat napisał:

Może ktoś poradzi jaki opryskiwacz plecakowy kupić, taki będzie dobry?https://allegro.pl/oferta/opryskiwacz-plecakowy-neptune-super-15l-kwazar-9293738160

Potrzebuję do punktowego opryskania kilku kawałków traw gdzie rozsiał się szczaw kędzieżawy

U nas mają elektryczne takie i sobie chwalą ludzie 

https://allegro.pl/oferta/opryskiwacz-akumulatorowy-elektryczny-16l-4-dysze-10086793447

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    300

Hm  w sumie to może niezła myśl z tym xasilaniem elektrycznym zwłaszcza  że są chwalone

Dokładnie taki model jaki podałeś w linku? Bo widzę, że jest tych elektrycznych sporo innych firm produkuje, a nie chciałbym kupić jakiegoś badziewia. W domu walalą się 2 ręczne opryskiwacze niezdatne do użytkowania po roku, a pryskały jedynie miedze i kawałek kostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137
18 godzin temu, bratrolnika napisał:

Celuje w 12tys.zł, przy aktualnych cenach wydaje mi się że to tanio

Moje jednooski i d55 to nie są zamienne przyczepy, są dla dwóch innych typów odbiorców

 

Zapytaj @daron64, ma wywrotki dwuosiowe a chce mieć małą jednoośkę

Ceny stali są kosmos wiadomo ale teraz za taką jednoośke wychodzi co za d 55 a dawiej w cenie d 55 miał 2 takie jednosiowki niestety ale i nowe fabrycznie przyczepy to dopiero kosmos 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4285

Pytanie. Mam silnik jednofazowy, który chodzi przy betoniarce. Kawałek był dojebanu i chciałem go wymienić. Niestety nie zrobiłem sobie zdjęcia jak rozciąłem kable i mam problem, bo mam brązowy, niebieski i żółto-zielony przewód. Jak dobrze pamiętam, to podłączony był brązowy i żółto-zielony, a niebieski był niepodlaczony (z silnika wychodził 3zylowy i potem za łączeniem część kabla z wtyczką była dwuzylowa). Ale głowy sobie uciąć nie dam. Teraz chciałem podłączyć nowy kabel od tego miejsca, no i jest 3zylowy i nie wiem teraz - jeśli podłącze  brązowy z brązowym, żółto+zielony z żółto-zielonym i niebieski z niebieskim, a się okaże, że jednak dobrze mi się kojarzy, że niebieski był wolny, (tzn jeśli jak dobrze kminie N zamienię z PE) to uj może trafić silnik?

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23
Dnia 25.09.2021 o 23:25, astrahxenon napisał:

To ucho na obciążenia pionowe nie jest przystosowane, natomiast dwuosiówkę możesz śmiało konkretne ciągać, niestety za nakrętkę koło 40 pln musisz dać tyle gdzieś teraz m45 x 3 10.9 twardości kosztuje

Jakby ktoś konkretnego zaczepu szukał mam nieużywany automat

IMG_20210925_115222.jpg

Ile chcesz za ten zaczep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137
15 minut temu, Pawelek998 napisał:

Ile chcesz za ten zaczep

Połowę ceny nowego w sklepie. Nie był używany nigdy rok produkcji 2001

Edytowano przez astrahxenon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9315
6 minut temu, daron64 napisał:

Pytanie. Mam silnik jednofazowy, który chodzi przy betoniarce. Kawałek był dojebanu i chciałem go wymienić. Niestety nie zrobiłem sobie zdjęcia jak rozciąłem kable i mam problem, bo mam brązowy, niebieski i żółto-zielony przewód. Jak dobrze pamiętam, to podłączony był brązowy i żółto-zielony, a niebieski był niepodlaczony (z silnika wychodził 3zylowy i potem za łączeniem część kabla z wtyczką była dwuzylowa). Ale głowy sobie uciąć nie dam. Teraz chciałem podłączyć nowy kabel od tego miejsca, no i jest 3zylowy i nie wiem teraz - jeśli podłącze  brązowy z brązowym, żółto+zielony z żółto-zielonym i niebieski z niebieskim, a się okaże, że jednak dobrze mi się kojarzy, że niebieski był wolny, (tzn jeśli jak dobrze kminie N zamienię z PE) to uj może trafić silnik?

żółto-zielony to masa/uziemienie

Zobacz we wtyczce

jak nie masz z wtyczki 3 żył, to zółto-zielony zostawiasz wolny, zobacz jeszcze  przy silniku w kostce, może jakich "fachura" już tam pchał łapy, czyli "nasi tu byli"

silnika nie trafi, ale będziesz trzepał piach z butów przy betoniarce :d

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1461
20 minut temu, daron64 napisał:

Pytanie. Mam silnik jednofazowy, który chodzi przy betoniarce. Kawałek był dojebanu i chciałem go wymienić. Niestety nie zrobiłem sobie zdjęcia jak rozciąłem kable i mam problem, bo mam brązowy, niebieski i żółto-zielony przewód. Jak dobrze pamiętam, to podłączony był brązowy i żółto-zielony, a niebieski był niepodlaczony (z silnika wychodził 3zylowy i potem za łączeniem część kabla z wtyczką była dwuzylowa). Ale głowy sobie uciąć nie dam. Teraz chciałem podłączyć nowy kabel od tego miejsca, no i jest 3zylowy i nie wiem teraz - jeśli podłącze  brązowy z brązowym, żółto+zielony z żółto-zielonym i niebieski z niebieskim, a się okaże, że jednak dobrze mi się kojarzy, że niebieski był wolny, (tzn jeśli jak dobrze kminie N zamienię z PE) to uj może trafić silnik?

Chyba lepiej się za prądy nie bierz. Wszystkie trzy muszą być podłączone, a przede wszystkim żółto-zielony do obudowy, wtyczka też musi być dobrze podłączona, trzeba sprawdzić czy poprzedni "Mietek- amator" wszystko podłączył i kolorów nie pozamieniał. Chyba że lubisz ryzyko, a do obsługi betoniarki nielubianą teściową postawisz, wtedy możesz ją szybko wysłać na najlepsze miejsce dla nielubianej teściowej- metr od parkanu, dwa metry pod poziomem gruntu...

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4285

Więc wygląda to tak. Kolory się zlewają, ale chyba niebieski idzie do obudowy, czarny idzie na lewy dół i zolto-zielony idzie na prawą gore. Czyli jak rozumiem powinno być odwrotnie? Tzn żółtozielony z niebieskim. W ogóle widzę by się zdalo te wszystkie przewody wymienić. 

Nikogo nie zamierzam wysyłać nigdzie, tym bardziej, że sam przy niej stoję :)

 

IMG_20210927_133559588~2_copy_1477x1284.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

To jest wszystko źle podłączone

Pod tą śrubke na górze gdzie masz niebieski powinien być żółtozielony i prowadzić do otworu na kołek uziomu we wtyczce

Niebieski i czarny w tam gdzie teraz widać dwa czarne

Na górze tą śrubke od kondensatora po lewej zostawiasz w spokoju

 

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4285

Najlepsze, że ten silnik w takim podłączeniu chodził, no że 30 lat..

Zawiozlbym do elektryka jednego, albo drugiego, ale po tych ostatnich przygodach, trochę się boje 🤦 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14276
Przed chwilą, daron64 napisał:

Najlepsze, że ten silnik w takim podłączeniu chodził, no że 30 lat..

Dopasowali na wtyczce inaczej i chodził. Robią jeszcze tak że jak stara instalacja jest to skręcają żółto zielony bodaj z niebieskim i "uziemienie" jest. Ale jak komu pożyczysz i ma inaczej kable w instalacji to może się nie oderwać od betoniarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

No i jeśli te dwa czarne będą prowadziły do bolców wtyczki a ten niebieski poprowadzisz do uziomu albo nawet i nie (on jest tylko dla bezpieczeństwa obsługującego Nie ma wpływu na działanie silnika) to będzie chodził następne 30 lat Tyle tylko że nie jest to zgodne ze sztuką i normami (na prywatny użytek możesz mieć w d*pie normy i sztukę )

 

2 minuty temu, gregor1284 napisał:

Dopasowali na wtyczce inaczej i chodził. Robią jeszcze tak że jak stara instalacja jest to skręcają żółto zielony bodaj z niebieskim i "uziemienie" jest. Ale jak komu pożyczysz i ma inaczej kable w instalacji to może się nie oderwać od betoniarki

A włóż wtedy wtyczkę do gniazda bez bolca odwrotnie....... Dowiesz się dlaczego nie należy tak robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14276
4 minuty temu, Karol445 napisał:

No i jeśli te dwa czarne będą prowadziły do bolców wtyczki a ten niebieski poprowadzisz do uziomu albo nawet i nie (on jest tylko dla bezpieczeństwa obsługującego Nie ma wpływu na działanie silnika) to będzie chodził następne 30 lat Tyle tylko że nie jest to zgodne ze sztuką i normami (na prywatny użytek możesz mieć w d*pie normy i sztukę )

 

A włóż wtedy wtyczkę do gniazda bez bolca odwrotnie....... Dowiesz się dlaczego nie należy tak robić.

Sprawdzałem kolumnę w kegu gola ręką to wiem czemu tak nie robić 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207
daron64 napisał:

Pytanie. Mam silnik jednofazowy, który chodzi przy betoniarce. Kawałek był dojebanu i chciałem go wymienić. Niestety nie zrobiłem sobie zdjęcia jak rozciąłem kable i mam problem, bo mam brązowy, niebieski i żółto-zielony przewód. Jak dobrze pamiętam, to podłączony był brązowy i żółto-zielony, a niebieski był niepodlaczony (z silnika wychodził 3zylowy i potem za łączeniem część kabla z wtyczką była dwuzylowa). Ale głowy sobie uciąć nie dam. Teraz chciałem podłączyć nowy kabel od tego miejsca, no i jest 3zylowy i nie wiem teraz - jeśli podłącze  brązowy z brązowym, żółto+zielony z żółto-zielonym i niebieski z niebieskim, a się okaże, że jednak dobrze mi się kojarzy, że niebieski był wolny, (tzn jeśli jak dobrze kminie N zamienię z PE) to uj może trafić silnik?

Tak jak kolega wyżej pisał faza brązowy niebieski zero A zoltozielony ochrona. Ja proponowałbym wywalić cały ten przewod a nie sztukowac chyba że jakiś długi. Ale na pewno rozkrecilbym puszkę w silniku bo różnie to może być.


gregor1284 napisał:

Przed chwilą, daron64 napisał:

Najlepsze, że ten silnik w takim podłączeniu chodził, no że 30 lat..

Dopasowali na wtyczce inaczej i chodził. Robią jeszcze tak że jak stara instalacja jest to skręcają żółto zielony bodaj z niebieskim i "uziemienie" jest. Ale jak komu pożyczysz i ma inaczej kable w instalacji to może się nie oderwać od betoniarki

Ale to się w gniazdku robi. Jak ma się instalacje dwuprzewodowa A gniazdko trzyprzewodowe to wtedy robi się mostek od bolca do zera. Bo jak zrobisz tak we wtyczce to jak wlozysz w gniazdko dwuprzewodowe to można się zdziwić jak się faza na obudowie pojawi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4285

Czyli może zostać tak jak jest podłączone w puszcze, tylko zamienic żółtozielony z niebieskim, czy nie może tak być? Dzwoniłem do elektryka, bo mi w sumie to na środę na kilka godzin potrzebne, ale sie nie odezwał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A gdzie w tej puszce masz żółtozielony ?? bo na fotce nie widać w ogóle Ja widze dwa czarne i niebieski

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1461

Jak już robisz to rób porządnie. Żółto-zielony na ochronny (czyli obudowa silnika i "dziura" we wtyczce) a niebieski i czarny/brązowy czy co tam masz na uzwojenie silnika i bolce wtyczki, a ten przewód co widać na zdjęciu już swoje przeżył, izolacją polepiony, przydałoby się go już zutylizować a nie używać... To jest 10 minut roboty a zrobione jak trzeba i spokój na lata

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4285

W ten sposób to powinno być podłączone? Czarny musi się zgadzac z prądem w gniazdku? Bo wziąłem jakiś gotowy przewód i jest na odwrót i nie wiem em czy przekładać we wtyczce

IMG_20210927_133559588~3_copy_1129x1283.jpg

1 godzinę temu, Karol445 napisał:

A gdzie w tej puszce masz żółtozielony ?? bo na fotce nie widać w ogóle Ja widze dwa czarne i niebieski

Bo tu lepione było. Na wtyczkę szly żyły podpięte pod kostkę. Kabel podpięty pod obudowę nie był podpięty do wtyczki

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Heidi88
      No właśnie kochani to nie jest takie proste jak sami wiecie, ponieważ rolnik znacznie różni się swoim stylem życia od innych, a święta tuż tuż
       
      Wiadomo prezent musi być
      - praktyczny i w miarę użyteczny, ale i niebanalny, wyjątkowy i takie tam
       
      ednak wszystko co potrzebuje wydaje mi się że już ma <_<
       
      Ogólnie klasyczne prezenty takie jak perfumy, zegarki, wyjazdy odpadają
       
      To 29letni hodowca bydła którego całkowicie pochłania praca w gospodarstwie, więc czasu na spełnianie swoich zainteresowań niewiele, czasem widzę jak ogląda tvn turbo i najbardziej lubi legendy PRL-u nie wiem czy to powinna być dla mnie jakaś wskazówka :unsure:
       
      Więc podpowiedzcie mi co byście chcieli dostać od swojej kobiety, od razu zaznaczam że miły czas spędzony we dwoje, gdzie ona jest podana na tacy goła z kokardą na ciele odpada :blink:
       
      Aa i takie w miarę realne do spełnienia, czyli nie pisać o dodatkowych ha
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj