Gość

Pogoda rolnicza i nie tylko 2021

Polecane posty

Rolnik1973    15450
20 minut temu, pafnucy napisał:

W radzyniu podlaskim maja najtaniej w okolicy. Jak za kilka stówek to tam kupuję 

A gdzie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1008
3 godziny temu, Ursus932 napisał:

No zobaczymy może z sezon porobie i trza będzie się rozstać , ale takiego małego to mam i za słaby 😉

 

No właśnie Marek , ursusa a kupiłem Zetora , ale nie bój żaby  już poszukiwania trwają , silnik typu Perkins w ursusie 👍

 

No tak wyjdzie😛

 

Trójka polowa , gazu do spodu chyba 2450 obroty 😊., Tak jestem nauczony z 3p 

 

Prawie 🤭

Ło matko kochana 🙆‍♂️🙆‍♂️🙆‍♂️ 2450 obroty, no to nie mam więcej pytań. U mnie nie przekraczam 2000 obr w każdej robocie. Prasuje na 1700-1800 i paliwko nie ubywa. Gaz do podłogi, a potem zetor paliwożerny. 😁😁😁 

Edytowano przez themrsakmejek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1567
2 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

A gdzie to?

No właśnie,moze lepiej podjechac kawałek. Dzisiaj bylem w kojpaszu i babka pyta czy na pszenżyto na miotłę cos mają. Krótka odpowiedź:nie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Rolnik1973 napisał:

A gdzie to?

Na warszawskiej obok lidla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
2 godziny temu, slawek74 napisał:

6 mwm mniej pali 😁

Sławek już się przestraszyłem że to Ty szalałeś z nożem po Trzebieszowie ale już doczytałem że to jakiś Stanisław uf..aż mi ulżyło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, szymon09875 napisał:

Ostatnio z pewnym 11 latkiem rozmawiałem który powiedział, cytuje "gościa pojebał, 55 tysięcy za takie gówno dać " chodziło o 7745 🤣

No dobrze i co z tego już @bratrolnika kiedyś wspomniał , że Tobie czy 11 letniemu gówniarzowi potrzebny duży grzmot to nie znaczy że do moich prac taki będzie ok , i dla mnie ten wielki jest nic nie wart , ale nie będę pier**lił że kogoś pojebało i nawalił kasy za takiego kolosa . A po drugie to h*j kogo obchodzi co zrobi ze swoimi pieniędzmi ,jeden przepije ,drugi rozda potrzebującym , trzeci kupi Zetora !

Tak naprawdę to prócz spalania maszyna prima , kabina cicha , i mocny byk ojciec pojechał kultywatorem na gline zrobić głęboko to wrócił z połową wyłamanych zębów w kultywatorze 😛 tylko troche dużawe to spalanie 

2 godziny temu, 6465 napisał:

Śmiejecie się z tego marcinowego Zetora ,a mi on się podoba. Dał bym na zamianę za niego dwa moje Ursusy.

Nie przejmuje się tym 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
2 minuty temu, Ursus932 napisał:

 Tak naprawdę to prócz spalania maszyna prima , kabina cicha , i mocny byk ojciec pojechał kultywatorem na gline zrobić głęboko to wrócił z połową wyłamanych zębów w kultywatorze 😛 tylko troche dużawe to spalanie 

Podłozyc deskę pod pedał gazu, tak żeby max 1900 go kręcić i będzie dużo lepiej, spalanie powinno spaść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, themrsakmejek napisał:

Ło matko kochana 🙆‍♂️🙆‍♂️🙆‍♂️ 2450 obroty, no to nie mam więcej pytań. U mnie nie przekraczam 2000 obr w każdej robocie. Prasuje na 1700-1800 i paliwko nie ubywa. Gaz do podłogi, a potem zetor paliwożerny. 😁😁😁 

No może i przesadzam , ale jakoś wolno mi się wydaje że kręci się prasa jak dałem 2000 obrotów 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12483

Każdy większy ciągnik więcej spali.  Nikt mi nie powie inaczej.  A jak kto tak myśli to niech więcej korbanków ogląda. 

Edytowano przez 6465
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
2 minuty temu, 6465 napisał:

Każdy większy ciągnik więcej spali.  Nikt mi nie powie inaczej.  A jak kto tak myśli to niech więcej kochanków ogląda. 

To prawda, ale i rozsądnie trzeba się obchodzić z pedałem gazu, nieraz lepiej bieg wyżej i 1800-1900 niż na mniejszym biegu katować go obrotami 2200-2300.

Ogólnie to najlepiej pracować w punkcie przecięcia wykresów momentu obrotowego i mocy, wtedy jest najlepsza ekonomia. 

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
Przed chwilą, 6465 napisał:

Ja 1600 obrotów w traktorach staram się  nie przekraczać

Tak i ja, jeszcze tymi starszymi to tak 1800-1900, ale nowym NH to czy agregat, czy pług, czy glebogryzarka to na 1500-1700 jeżdżę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
3 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Ja tam robię 1500 -1550 w orce czy agregacie, a najmniejsze spalanie ma na 1400.

Dla mnie ten Ursus to był mułowaty trochę na takich obrotach, wolałem tak na 1700-1800 jeździć. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14259
56 minut temu, donweter1989 napisał:

Kurła Wiesław Wszywka się przekręcił.

Ano odstawił butelkę 

17 minut temu, Ursus932 napisał:

No dobrze i co z tego już @bratrolnika kiedyś wspomniał , że Tobie czy 11 letniemu gówniarzowi potrzebny duży grzmot to nie znaczy że do moich prac taki będzie ok , i dla mnie ten wielki jest nic nie wart , ale nie będę pier**lił że kogoś pojebało i nawalił kasy za takiego kolosa . A po drugie to h*j kogo obchodzi co zrobi ze swoimi pieniędzmi ,jeden przepije ,drugi rozda potrzebującym , trzeci kupi Zetora !

Tak naprawdę to prócz spalania maszyna prima , kabina cicha , i mocny byk ojciec pojechał kultywatorem na gline zrobić głęboko to wrócił z połową wyłamanych zębów w kultywatorze 😛 tylko troche dużawe to spalanie 

Nie przejmuje się tym 🙂

 

FB_IMG_1632383577172.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, Ursus932 napisał:

No dobrze i co z tego już @bratrolnika kiedyś wspomniał , że Tobie czy 11 letniemu gówniarzowi potrzebny duży grzmot to nie znaczy że do moich prac taki będzie ok , i dla mnie ten wielki jest nic nie wart , ale nie będę pier**lił że kogoś pojebało i nawalił kasy za takiego kolosa . A po drugie to h*j kogo obchodzi co zrobi ze swoimi pieniędzmi ,jeden przepije ,drugi rozda potrzebującym , trzeci kupi Zetora !

Tak naprawdę to prócz spalania maszyna prima , kabina cicha , i mocny byk ojciec pojechał kultywatorem na gline zrobić głęboko to wrócił z połową wyłamanych zębów w kultywatorze 😛 tylko troche dużawe to spalanie 

Nie przejmuje się tym 🙂

pompę na sprawdzenie oddać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13054
30 minut temu, Ursus932 napisał:

No dobrze i co z tego już @bratrolnika kiedyś wspomniał , że Tobie czy 11 letniemu gówniarzowi potrzebny duży grzmot to nie znaczy że do moich prac taki będzie ok , i dla mnie ten wielki jest nic nie wart , ale nie będę pier**lił że kogoś pojebało i nawalił kasy za takiego kolosa . A po drugie to h*j kogo obchodzi co zrobi ze swoimi pieniędzmi ,jeden przepije ,drugi rozda potrzebującym , trzeci kupi Zetora !

Tak naprawdę to prócz spalania maszyna prima , kabina cicha , i mocny byk ojciec pojechał kultywatorem na gline zrobić głęboko to wrócił z połową wyłamanych zębów w kultywatorze 😛 tylko troche dużawe to spalanie 

Nie przejmuje się tym 🙂

Marcin nie nerwójsa taki Ci pasuje takiego kupiłeś ja mogę mieć inne zdanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3705
Ursus932 napisał:

30 minut temu, themrsakmejek napisał:

Ło matko kochana 🙆‍♂️🙆‍♂️🙆‍♂️ 2450 obroty, no to nie mam więcej pytań. U mnie nie przekraczam 2000 obr w każdej robocie. Prasuje na 1700-1800 i paliwko nie ubywa. Gaz do podłogi, a potem zetor paliwożerny. 😁😁😁 

No może i przesadzam , ale jakoś wolno mi się wydaje że kręci się prasa jak dałem 2000 obrotów 🤔

to samo mam w 60 z prasą na 2k obr to ta bela prawie stoi 🙊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, HF86 napisał:

pompę na sprawdzenie oddać. 

Zimą mam taki plan 

4 minuty temu, Łolek napisał:

Marcin nie nerwójsa taki Ci pasuje takiego kupiłeś ja mogę mieć inne zdanie 

Wszystko dobrze , ty akurat dajesz pomocne rady , 

Tylko ja uważam jak ktoś potrzebuje trzydziestki to nie kupi 1224 

5 minut temu, superfarmer02 napisał:

to samo mam w 60 z prasą na 2k obr to ta bela prawie stoi 🙊

No dokładnie , szejsiuntką to zawsze opór 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurde nie pada ale rosa. 

Jak mowita? Raczej nie ma sensu pryskanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj