Gość

Pogoda rolnicza i nie tylko 2021

Polecane posty

6465    12380
1 minutę temu, Wędrowycz85 napisał:

to i tak do soboty musi stać :D

Do piątku do 15. W soboty agencja nie pracuje 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212
15 minut temu, Wędrowycz85 napisał:

a to rzodkiew w czystym siewie czy jeszcze coś dodatkowo ? Jak wszystko kwitnie i pole pod jare szykujesz to teraz talerzówka i orka na zimowa w październiku listopadzie.

Ja rok temu zaorałem na raz poplon to w tych miejscach gdzie się kopałem ciągnikiem przy orce z powodu nadmiaru wilgoci to słabo się rozłożyło i teraz sporo łodyg jeszcze wyorałem. w miejscach z dobrymi warunkami do orki to wszystko ładnie przegniło.

 

ja swoje poplony jeszcze potrzymam ze dwa tygodnie niech podrosną to więcej masy będzie i talerzówka a za jakiś miesiąc orka

 

 pewnie jakieś kurpioki do miasta przyjechały 😂😂

Kasę chcieli wyłudzić, jednak te kamery to dobre są.A ten zrobił zdjęcie rejstacji ale kierowca ma prawdziwy dowód.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, 6465 napisał:

Do piątku do 15. W soboty agencja nie pracuje 😁

zależy jaka agencja :D

@Strongman  - pewnie pokrzyczeć chciała tylko :D a kamery dobre - sam od roku jestem w trakcie zakupu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz akcja kamera dla wendrowycza 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Ja mam podwórko monitorowane, takie rzeczy się bardzo przydają jak ktoś cie pozwie do sądu.

A w dzisiejszych casach pełno takich.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
Wędrowycz85 napisał:

ja swoje poplony jeszcze potrzymam ze dwa tygodnie niech podrosną to więcej masy będzie i talerzówka a za jakiś miesiąc orka

Chlopie, nie pisz tu publicznie takich rzeczy. Ja ledwie od linczu uciekłem w zeszłym tygodniu jak swoją gorczycę pokazałem. "Za wysoka jest, powinienem ją zaorać minimum tydzień temu, teraz już za późno." Uj, wie co mam teraz zrobić. Wszystko na marne.... 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no ja aż taki bogol nie jestem żeby całe podwórko okamerować. A w razie prób naruszenia miru domowego to odstraszacze mam wsadzone między sztachety :D

@HF86 - żadnej akcji bo później tylko masa żądań typu - "wrzuć foto", "jaka cena",  "jak się spisuje nowy nabytek" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367

@pit17 nie wkurwiaj mnie tymi heheszkami, tylko czytaj

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://kruczek.pl/wymuszanie-pierwszenstwa-a-wina/&ved=2ahUKEwiCrMmxso_zAhWjl4sKHbWqCYgQFnoECDoQAQ&usg=AOvVaw1LSmXC0tqV4t5pqo-5WMcg&cshid=1632204579620

Tu jeszcze, nie był w pełni wykonany manewr, a w tamtym przypadku poza podobnymi czynnikami punto już kontynuowało jazdę na pasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Mi w aucie raz się zdarzyło ze samochód cofał stuknął mi w zderzak przedni na cpn i wysiada trzech i mówi ze ja w nich stuknąłem przeciwko jednemu.

Tylko ze tam byli kamery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
1 godzinę temu, DANDYS napisał:

a wol metu nawet nie przewidzieli chyba żeby ściągać bo nawet podporek nie ma 🙄

musi profesjonalny sprzęt do roboty dzień w dzień po 8 godzin, a nie do okazjonalnego podpięcia na trzy dni w żniwa😂

Przed chwilą, Wędrowycz85 napisał:

 

@Strongman  :D a kamery dobre - sam od roku jestem w trakcie zakupu :D

to tak jak ja

choć może lepiej nie nagrywać, bata na swoją d*pę nie ukręcić

zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121
31 minut temu, Wędrowycz85 napisał:

a to rzodkiew w czystym siewie czy jeszcze coś dodatkowo ? Jak wszystko kwitnie i pole pod jare szykujesz to teraz talerzówka i orka na zimowa w październiku listopadzie.

Ja rok temu zaorałem na raz poplon to w tych miejscach gdzie się kopałem ciągnikiem przy orce z powodu nadmiaru wilgoci to słabo się rozłożyło i teraz sporo łodyg jeszcze wyorałem. w miejscach z dobrymi warunkami do orki to wszystko ładnie przegniło.

 

ja swoje poplony jeszcze potrzymam ze dwa tygodnie niech podrosną to więcej masy będzie i talerzówka a za jakiś miesiąc orka

 

 pewnie jakieś kurpioki do miasta przyjechały 😂😂

Tu swoich rodzinnych filmów nie wrzucaj 🤦‍♂️

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Rozszalales się. Ciągnik, pług, tur :)

Wujek parę lat temu do starego 914 założył nowy tur za 25k 🤷 wszystko zależy ile planujesz nim robić. Wujas ma bydło, więc siano, sianokiszonka, słoma, załadunek zboża itd itd. Najbardziej wykorzystywany ciągnik na gospodarce

 

Mało inwestycji było w ostatnich latach, a grosza na konto przybywało , teraz siła nabywcza pieniądza słabnie to trzeba kupować .u mnie tak samo bydło , około 300 bel kiszonki i tyle samo słomy to wszytko w czym robi tur u mnie 

 

1 godzinę temu, 6465 napisał:

Taki porządny sprzynt masz i tur i pług. Na ci był ten fetor. 🤦 ty wcale po niego nie jedź.

Tu wszyscy mówicie że taki pług jest do bani .

 

1 godzinę temu, daron64 napisał:

Ursus, to zdjęcie Twojego sprzętu? Jak tak, to po co szukasz tura i pługa?

 

1 godzinę temu, Łolek napisał:

Wiem bo sie  znam😉

 

Jeśli  nie ma ładowarki to się  przyda wiem  to na własnym  przykładzie  jeden ogarnia obore a drugi  w tym czasie  np wozi słomę 

 Dwóch ładowaczy nie będę trzymał , ewentualnie myślę nad przekładką 🤔

A jeśli sprzedać to ile wołać za taki ładowacz ? Ma chyba 4 lata , nic nie zużyty ,nowy około 9000 tys bez osprzętu , 5000 będzie ok czy mało 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
Strongman napisał:

jeszcze nic nie siałem, przez te siano.

Może czas przejść na pryzmy? Dwa dni i po robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
7 minut temu, Ursus932 napisał:

 

Tu wszyscy mówicie że taki pług jest do bani .

 

🤔

Ja nic takiego nie powiedział. UG 2 to lux maszyna podług bometa 3. Bo takie mam porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
marulekk napisał:

1 godzinę temu, pafnucy napisał:

Wstał już który? 

Dbrej pogody na dziś Wszystkim! 

Po co ty tak rano wstajesz , biki ryczą czy na grzyby???

kto rano wstaje temu ...... daje 🤭😁


Ursus932 napisał:

25 minut temu, DANDYS napisał:

Tylko ciekawe ile za takiego cenią , no słupki masywne

Patrzę jeszcze na takiego 👇https://www.rolmar.eu/produkty/tur-rol-mar/19-ladowacz-czolowy-tur

 

tylko pamiętaj by kupić samopoziomujący te bez poziomowania to lipa w pracy


pawelol111 napisał:

Strongman napisał:

A gdzie się podział uziu.

Uzia dopadł żar xD

pali go ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12929
22 minuty temu, Ursus932 napisał:

Mało inwestycji było w ostatnich latach, a grosza na konto przybywało , teraz siła nabywcza pieniądza słabnie to trzeba kupować .u mnie tak samo bydło , około 300 bel kiszonki i tyle samo słomy to wszytko w czym robi tur u mnie 

 

Tu wszyscy mówicie że taki pług jest do bani .

 

 

 Dwóch ładowaczy nie będę trzymał , ewentualnie myślę nad przekładką 🤔

A jeśli sprzedać to ile wołać za taki ładowacz ? Ma chyba 4 lata , nic nie zużyty ,nowy około 9000 tys bez osprzętu , 5000 będzie ok czy mało 🤔

Zamieni stryjek siekierke na kijek nie piernicz się  tylko kup jeszcze  jeden  zetorem w prasie  to 360 zwozi siuntka w rozrzutnik  zetor ładuje  bez odpinania albo tylko taka samą  adaptację  do zetora i będziesz  podmienial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121
16 minut temu, Bananek napisał:

Może czas przejść na pryzmy? Dwa dni i po robocie.

Banan proszę nie poruszaj tego tematu bo teraz 2 lata będzie się rozwodził nad tematem pryzm 🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
Ursus932 napisał:

 Dwóch ładowaczy nie będę trzymał , ewentualnie myślę nad przekładką 🤔 A jeśli sprzedać to ile wołać za taki ładowacz ? Ma chyba 4 lata , nic nie zużyty ,nowy około 9000 tys bez osprzętu , 5000 będzie ok czy mało 🤔

ja mam trzy tury i tylko kup konkretny co byś nieżałował i dwa razy nie musiał kupować

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230
Ursus932 napisał:

1 godzinę temu, daron64 napisał:

Rozszalales się. Ciągnik, pług, tur :)

Wujek parę lat temu do starego 914 założył nowy tur za 25k 🤷 wszystko zależy ile planujesz nim robić. Wujas ma bydło, więc siano, sianokiszonka, słoma, załadunek zboża itd itd. Najbardziej wykorzystywany ciągnik na gospodarce

 

Mało inwestycji było w ostatnich latach, a grosza na konto przybywało , teraz siła nabywcza pieniądza słabnie to trzeba kupować .u mnie tak samo bydło , około 300 bel kiszonki i tyle samo słomy to wszytko w czym robi tur u mnie 

 

1 godzinę temu, 6465 napisał:

Taki porządny sprzynt masz i tur i pług. Na ci był ten fetor. 🤦 ty wcale po niego nie jedź.

Tu wszyscy mówicie że taki pług jest do bani .

 

1 godzinę temu, daron64 napisał:

Ursus, to zdjęcie Twojego sprzętu? Jak tak, to po co szukasz tura i pługa?

 

1 godzinę temu, Łolek napisał:

Wiem bo sie  znam😉

 

Jeśli  nie ma ładowarki to się  przyda wiem  to na własnym  przykładzie  jeden ogarnia obore a drugi  w tym czasie  np wozi słomę 

 Dwóch ładowaczy nie będę trzymał , ewentualnie myślę nad przekładką 🤔

A jeśli sprzedać to ile wołać za taki ładowacz ? Ma chyba 4 lata , nic nie zużyty ,nowy około 9000 tys bez osprzętu , 5000 będzie ok czy mało 🤔

to kup Pan mieszkanie lepiej i puść w obrót a nie stare klamoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak to stare  klamoty ? Przecież fetory to lepsza inwestycja niż złoto lub nieruchomości 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No z tymi mieszkaniami też już chyba biznes się kończy. A jak jeszcze komunalnych i socjalnych dostawiac będą to i wynajmujących zabraknie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

nie kończy się , są wysokie zarobki w miastach i spora cześć młodych  wyprowadza się od rodziców taki nowy trend mieszkania na swoim przynajmiej w stolicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj