Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

JarekBazydlo    2517

GABBER85 napisał:

HAHAH FRAJERSTWO sie cieszy bo za byka im dadzo po 10,  a nawóz po 3 koła w promocji

a budowa garażu , hali, domu +30%

No i ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16946
Cybulek17 napisał:

A o nawóz to teraz najwięcej płaczą Ci co nie mają hodowli

Trafne spostrzeżenie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
48 minut temu, GABBER85 napisał:

HAHAH FRAJERSTWO sie cieszy bo za byka im dadzo po 10,  a nawóz po 3 koła w promocji

a budowa garażu , hali, domu +30%

To płakać mamy ?  A trzoda w dół.,mleko na tym samym poziomie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Kurła widzę że co niektórym się wydaje że da gnoju i 100kg saletry na wiosnę i 8ton pszenicy i qq 4,5metra

Hodowla odczuje to tak samo jak reszta.bo że y utrzymać stado na tym samym poziomie trzeba tak samo uprawiać i walić nawozy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2517

Może nie ale zawsze może ograniczyć ilość nawozu i do tego mocno poprawia strukturę gleby dzięki temu np azot nie będzie tak wymywany w głębsze warstwy ziemi.


Daj dobry poplon plus później obornik i ręczę że możesz dać o 50% mniej nawozów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1924

Sxyb

9 minut temu, VonVegans napisał:

Kurła widzę że co niektórym się wydaje że da gnoju i 100kg saletry na wiosnę i 8ton pszenicy i qq 4,5metra

Hodowla odczuje to tak samo jak reszta.bo że y utrzymać stado na tym samym poziomie trzeba tak samo uprawiać i walić nawozy.

Nie , ale łatwiej zrobić coś z 50 ton gnoju i 100kg saletry niż z samych 100kg saletry

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    444
58 minut temu, VonVegans napisał:

Kurła widzę że co niektórym się wydaje że da gnoju i 100kg saletry na wiosnę i 8ton pszenicy i qq 4,5metra

Hodowla odczuje to tak samo jak reszta.bo że y utrzymać stado na tym samym poziomie trzeba tak samo uprawiać i walić nawozy.

Taka to polska mentalność człowiek się śmieje jak  sąsiadowi się źle dzieje  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7333

No i właśnie takich osobników jak @VonVegans producenci i dystrybutorzy nawozów będą chwalić i szanować 🤭 nie ma że drogie. Trzeba najebać bo koniec świata nie będzie co zbierać. 

Pod qq planuję 100kg polidapu i to nie wiem czy nie za bogato 😎

  • Confused 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    444

PEDRO2 ty chyba nie zrozumiałeś trzeba szanować się w każdej produkcji tak nawozów jak i produkcji zwierzęcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460

Chociarz wy dajta sobie spokój i nie  poruszajcie tematu nawozów.....To marudzenie jest juz wszędzie.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Byczek  CH  2 miesiące. Po ile teraz takie chodzą ?

IMG_20211009_132704[1].jpg

Edytowano przez Morion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

IMG_20211009_132806.jpg

Serio? Aż tyle? Ostatnio nie jestem na bieżąco, ale sądziłem że gdzieś 1300 A ile mógłbym wołać za jałówkę LM 13 miesięcy ?

Edytowano przez Morion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, Morion napisał:

Byczek  CH  2 miesiące. Po ile teraz takie chodzą ?

IMG_20211009_132704[1].jpg

A co sprzedajesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2517
Morion napisał:

Serio? Aż tyle? Ostatnio nie jestem na bieżąco, ale sądziłem że gdzieś 1300 A ile mógłbym wołać za jałówkę LM 13 miesięcy ?

Chyba kolego bardziej jakąś mieszanka z CH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7333
1 godzinę temu, 6MaaJsTeR9 napisał:

PEDRO2 ty chyba nie zrozumiałeś trzeba szanować się w każdej produkcji tak nawozów jak i produkcji zwierzęcej   

 Ja właśnie się szanuję i dlatego takich drogich kupować nie zamierzam


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2113
3 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Może nie ale zawsze może ograniczyć ilość nawozu i do tego mocno poprawia strukturę gleby dzięki temu np azot nie będzie tak wymywany w głębsze warstwy ziemi.

 

Daj dobry poplon plus później obornik i ręczę że możesz dać o 50% mniej nawozów.

 

Jarku, obornik jest super, ale w pierwszym roku poza kuku które pobiera duzo składników, inne rośliny tak nie szarpią. A w dawkach określonych przepisami struktury za szybko nie poprawisz. Na ozimny bedziesz sypał 1 dawke w postaci obornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

@ Jarek To mieszanka HF- CH  Też się zdziwiłem umaszczeniem po ocieleniu, ale dokumenty tak mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2517
przemek28_28 napisał:

Jarku, obornik jest super, ale w pierwszym roku poza kuku które pobiera duzo składników, inne rośliny tak nie szarpią. A w dawkach określonych przepisami struktury za szybko nie poprawisz. Na ozimny bedziesz sypał 1 dawke w postaci obornika?

Jak dajesz systematycznie obornik co 2-3lata uwierz że struktura i ilość składników w glebie się poprawia. Dodatkowo warto siać strączkowe które podnoszą ilość azotu. I jakoś można się obyć bez dużych dawek nawozów. A na żyto będę dawał na pierwsza dawke gnojowicę na wiosnę które rośnie po łubinie i poszedł tam dodatkowo obornik. Więcej raczej nie zobaczy chyba że cena nawozów się do tego czasu zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2113

Żyto nie wymaga dużych dawek nawozów. Pytanie czy pszenice, rzepak, buraki cukrowe, kukurydze na ziarno dałbyś rade uprawia tym stylem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2517

Kukurydzę na ziarno pewnie że tak. Kolega ma teraz na samym oborniku i humusie i wygląda super. Ja na następny sezon też nie daje dużych dawek bo mam podany poplon z owsu i łubinu dodatkowo pójdzie właśnie obornik i humus. Na pszenice też daje dużo mniej azotu bo będzie po koniczynie i lucernie.


Więc nie przeżywaj bo nawozy można jakoś zastąpić.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

podobno z nowym tygodniem tylko lepiej. oby tylko ta bańka nie pękła 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2113
8 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Kukurydzę na ziarno pewnie że tak. Kolega ma teraz na samym oborniku i humusie i wygląda super. Ja na następny sezon też nie daje dużych dawek bo mam podany poplon z owsu i łubinu dodatkowo pójdzie właśnie obornik i humus. Na pszenice też daje dużo mniej azotu bo będzie po koniczynie i lucernie.

 

Więc nie przeżywaj bo nawozy można jakoś zastąpić.

 

Jarku nie przeżywam, ale pier**lisz teraz. Trzymając sie dawek z przepisów nie wierze w to ze kukurydza na ziarno da przyzwoity plon. Jak dasz ze 100 ton to tak ale nie przy około 40. A poplon z owsa i łubinu bedziesz kosił czy zostaje na polu do przyorania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj