Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

radzioRS    94

U nas ci sami skupują trzodę chlewną co bydło a po świnie wszędzie dojechali. Dobrze że nie mam krów dojnych bo 2 mc bym mroził na podwórku mleko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś pojechało 15 szt simy i rw .. waga najmniejszy  770 kg do 820 największy brutto.. Cena 8,5 brutto..... Jutro następne 15 sztuk i te będą z 50 kg słabsze i cena zgodzona na 8,3 brutto .... Miały pojechać za dwa tygodnie ale cena leci niestety... Wiec wyjazd i koniec zabawy..waga moja. 

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopestka    130

Cena leci już od miesiąca niby, tylko że na niemieckiej giełdzie z tygodnia na tydzień R3 po 10 eurocentów w górę także tego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

W tym tygodniu bydła full. Zapotrzebowanie też duże, obniżek cen brak.

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2110
11 godzin temu, ogarek napisał:

Dziś pojechało 15 szt simy i rw .. waga najmniejszy  770 kg do 820 największy brutto.. Cena 8,5 brutto..... Jutro następne 15 sztuk i te będą z 50 kg słabsze i cena zgodzona na 8,3 brutto .... Miały pojechać za dwa tygodnie ale cena leci niestety... Wiec wyjazd i koniec zabawy..waga moja. 

Ale koniec koniec? Czy koniec danej partii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie zostawiam więcej byka na opas do ciężkiej wagi...Tylko jalowka... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, AdamRo napisał:

W tym tygodniu bydła full. Zapotrzebowanie też duże, obniżek cen brak.

Nawet Rakow sam wydzwania 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19814

a już myślałem że znowu jakiegoś handlarza z CUDOWNĄ wagą capnąłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439

Capnąłem  naganiacza  promocji sprzedaży prądu tylko nie wiem czy wstawię film 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19814

Kanalia mógł pisać dalej...........chociaz go TU NIE CHCIELI

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439

Ze względu na brak opłacalności produkcji zwierzęcej ,wprowadzenie nowego ładu niekoniecznie zielonego który polega na u zwierzęceniu  człowieka i uczłowieczeniu zwierząt kończę z produkcją zwierzęcą. Młody od roku pracuje jako operator wiertarki . Do pracy ma niecały kilometr ,zarabia 3,5 tyś na rękę . Złożył wniosek o premie na MR który został przyznany , a z którego nie skorzysta . Premia MR to nie tylko pieniądze , nie to co kiedyś ale i zobowiązania które zmuszają do hodowli poniżej kosztów produkcji  np. obecnie prosiak sprzedaje się jak ciepłe bułeczki mimo że do każdego tucznika dokłada się  co najmierniej  100 zł i brak widoku na opłacalność , dzierżawa ziemi na umowę za 3,5 tyś za ha . Mając 20 ha ziemi ornej można ją uprawiać i pracować w zakładzie . Pracując tylko przy produkcji zwierzęcej w tych czasach można dorobić się tylko garba . To takie moje przemyślenia i decyzje .

  • Like 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Wczoraj sprzedany byk 880kg brutto, sitka 6%, cena 7,7 zł netto, byk mieszaniec krótki, niski ale szeroki. Powiat POS, oczywiście gadka żeby resztę sprzedawać bo byki pójdą w dół, jak się chłopaki martwią o rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19814

Napisz jeszcze do kogo bo sporo osób się pyta o skupników na tamtym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
2 godziny temu, kris148a napisał:

Wczoraj sprzedany byk 880kg brutto, sitka 6%, cena 7,7 zł netto, byk mieszaniec krótki, niski ale szeroki. Powiat POS, oczywiście gadka żeby resztę sprzedawać bo byki pójdą w dół, jak się chłopaki martwią o rolnika.

W dół to pójdą jak 5 Kaczyński będzie tego nam nie odpuszczają.jest artykuł że ta ustawą wejdzie tylnymi dzwiami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Sołtys 48 do tych co jak pytałem to odpisałeś że nie wypowiesz się, pisałem Ci na priv ale nie odpisałeś, a dla innych to nie tajemnica - firma Slaby

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, kris148a napisał:

Sołtys 48 do tych co jak pytałem to odpisałeś że nie wypowiesz się, pisałem Ci na priv ale nie odpisałeś, a dla innych to nie tajemnica - firma Slaby

Co masz na myśli o firmie słaby? Masz jakieś opinie na ich temat?ja ostatnio sprzedałem na próbę im jeśli o tych samych chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Ja nie mam nic na myśli, nie mogę się wypowiedzieć o nich, wypłacalni od 10lat i tyle, sąsiady współpracują z nimi długo i ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj