VIz

Zakup ziemii czy maszyn

Polecane posty

Bialy8011 napisał:

16 minut temu, wojtal24 napisał:

@bialy8011 ziemi uprawnej ubywa pod nowe drogi osiedla domów i stąd te ceny

Mi nie chodzi o ceny ziemi, u mnie w rejonie jest miasto 18 tys mieszkańców a później do jakiegoś większego miasta jest ponad 40 kilometrów i dróg oraz osiedli poza miastem nie budują, drogi są które były przed komuną. Ziemi u mnie nie kupisz bo wielcy gospodarze biją się o ziemię nawet w dzierżawach( dają dopłaty, płacą podatek plus  do tego po 1500zł do hektara) trzeba się pierdolnąć zdrowo w łeb żeby cos takiego robić, ale robią tak tylko z zazdrości i chciwości po to by ten trochę mniejszy od nich nie wziął dzierżawy. Później chodzą i się cieszą jacy to nie gospodarze, (300 hektarów i kobiety do pracy chodzą)Każdy z Nas dostanie łopatą w dupe i nikt z nas nic stąd nie zabierze 😁 chociaż tyle sprawiedliwości jest. 

34 minuty temu, wojtal24 napisał:

 

Nie twierdzę że każdy duży gospodarz taki jest, bo są jeszcze tacy którzy mimo tego że mają dużo ziemi i sprzętu to chętnie pomagają tym mniejszym i nie wprowadzają wrogiej konkurencji tylko jeszcze podauwają pomysły co i jak zrobić by również mieć z tego zysk i pocieche, no ale to nie jest tak niestety w mojej okolicy. Ale ja mam na to na szczęście wyjebane 😁 ważne żeby autor wątka podjął odpowiednie dla siebie decyzję 🙂

" Jak ci się nie opłaca to możesz mi dać" powiedział w mojej wsi taki 100ha gospodarz do sąsiada co ma 10ha. Te pomoce to często fałszywe są żeby później cię wyj***ć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37
6465 napisał:

Jak masz 40ha i tylko c360.  To najlepiej oddaj w dzierżawę jak piszesz że u was czynsz 1000zl. + dopłaty.  40000+36000 dopłaty masz 76000zl rocznie. I idź na etat.  

Nic dziwnego, że nasze państwo upada jak ktoś mówi daj w dzierżawę i idź na etat. Jesli ktoś ma chęci to powinno mu się doradzić, a nie pisać durne komentarze.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIz    1
2 godziny temu, Bialy8011 napisał:

Ziemie masz ciężkie czy lekkie? 

Jak to w Polsce od gliny do piachu. Ale nie są skrajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd napisał:

6465 napisał:

Jak masz 40ha i tylko c360.  To najlepiej oddaj w dzierżawę jak piszesz że u was czynsz 1000zl. + dopłaty.  40000+36000 dopłaty masz 76000zl rocznie. I idź na etat.  

Nic dziwnego, że nasze państwo upada jak ktoś mówi daj w dzierżawę i idź na etat. Jesli ktoś ma chęci to powinno mu się doradzić, a nie pisać durne komentarze.

takiego komentarza nie powinno nawet tu być bo w końcu za kontrole tych pasożytów doplatowych się wezmą. Już powinni się za nich brać bo nawet miastowy może dopłatę dostać za ziemię rolną wydzierżawiona rolnikowi. Ino w dzierżawę dać i spierd.... na etat. Zgadzam się z tobą ci napisałeś. a komentarz odwołuje do kolegi którego napisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Póki nie ukroca  tego odgórnie możecie sobie narzekać. Dwa dając czynsze dopłaty plus 1000 i więcej rolnicy sami nakręcają ten proceder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no ale każdy może w dzierżawę oddać. czego zazdrościcie właścicielom? że mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
1 godzinę temu, WojtekBuawski napisał:

takiego komentarza nie powinno nawet tu być bo w końcu za kontrole tych pasożytów doplatowych się wezmą. Już powinni się za nich brać bo nawet miastowy może dopłatę dostać za ziemię rolną wydzierżawiona rolnikowi. Ino w dzierżawę dać i spierd.... na etat. Zgadzam się z tobą ci napisałeś. a komentarz odwołuje do kolegi którego napisałeś.

Jest właścicielem i decyduje komu dać w dzierżawę u nas czynsz 1000 + równowartość doplat  900 czyli 1900 jak zwał tak zwał. , a ty jak chcesz za psie pieniądze  ziemi nałapać to szukaj dalej powodzenia. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antramx    1

To nic nie da, bo gdyby nawet tylko użytkownik mógł brać dopłaty, to dzierżawa wzrosłaby o wysokość dopłat i tyle. Jedynie te ceny są czasami chore, u mnie dzierżawa to 300 do 500 zł/ha, ale w okolicach, gdzie jest więcej wariatów dochodzi do 1500.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no i kto winny tym cenom? właściciel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Jaki sens dawać w dzierżawę za sam czynsz800zl.  Lepiej ją ugorować raz na rok kosić i brać dopłaty900zl, i żaden cwaniak niech się na moim nie dorabia.  A jak chce się dorabiać to do dopłaty niech dokłada czynsz. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Moim zdaniem z 40 hektarów to się godnie nie da wyżyć. Ja tyle mam i dodatkowo robię na etacie bo inaczej było by słabo. Wiadomo czasu niekiedy nie jest dużo ale trzeba jakoś to pogodzić. Jak masz już kredyty to według mnie to większość zysków pójdzie właśnie na spłaty a chcąc robić to dość sprawnie to trzeba zainwestować w maszyny min 100000zł.  Tylko tutaj zależy jaki kto ma standard życia a może ktoś lubi wegetować nie żyć.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37
6465 napisał:

Jaki sens dawać w dzierżawę za sam czynsz800zl.  Lepiej ją ugorować raz na rok kosić i brać dopłaty900zl, i żaden cwaniak niech się na moim nie dorabia.  A jak chce się dorabiać to do dopłaty niech dokłada czynsz. 

Jak ktoś nie potrafi gospodarzyć to tak właśnie mówi. Powinno być kto nie obrabia ziemi nie powinien dostać ani grosza, a jak ktoś wydzierżawi to powinno być jak w teorii dopłata dla tego co obrabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Co powinno być z ziemią to niech decyduje właściciel,  a nie pseudo dzierżawca którego nie stać na porządny czynsz.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Da się żyć z 40 ha . Tylko trzeba się narobić. Można wszystko zbożem zasiać a można zasadzić warzyw, owoców miękkich. Mieć kilka upraw i zawszę któraś płaci. Tylko praca praca i jeszcze raz praca. Dopłaty moim zdaniem przeznaczyć na inwestycję w gospodarce. Za 40 tys można sporo sprzętu kupić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Mam wuja który posiada 18 ha i tylko z tego żyje nikt w domu nie chodzi do pracy.

Uprawia 3-5 ha ziół a resztę pszenica kukurydzia i żyje naprawdę na dobrym poziome 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Jak to jest, że przeglądając forum przez te kilka lat mam subiektywne wrażenie, ze im ktoś ma więcej ziemi tym więcej narzeka, że się wyżyć z tego nie da. Aż strach kupować więcej ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984 napisał:

Jak to jest, że przeglądając forum przez te kilka lat mam subiektywne wrażenie, ze im ktoś ma więcej ziemi tym więcej narzeka, że się wyżyć z tego nie da. Aż strach kupować więcej ha. 

Zawsze mało, najlepiej mniejsze gospodarstwa wykończyć i trzeba gdzieś jeszcze złapać parę kawałków żeby się opłaciło Śmieję się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

Taka mentalność ludzi ja nie narzekam i niektórzy mnie za to tu nie lubią

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda właśnie, że sprzętu nie masz bo teraz to usługi są najbardziej dochodowe ale to tylko w sezonie.


Ja też nie narzekam mimo że mam 30Ha własnych i z 10ha dzierżawy ale mam bydło i da się jakoś żyć.


mogę wam powiedzieć taki przykład ze wsi jaki to bamber, obrabia ponad 100ha, do tego usługi, bydło, świnie, owce i jakoś tam nie widać by jakoś super mu było. Roboty od ciula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

 

13 minut temu, thor1984 napisał:

Jak to jest, że przeglądając forum przez te kilka lat mam subiektywne wrażenie, ze im ktoś ma więcej ziemi tym więcej narzeka, że się wyżyć z tego nie da. Aż strach kupować więcej ha. 

Łakomstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Screenshot_20201222-181928.png

Nie od razu Kraków zbudowano. Na początku pomyśl nad większym ciągnikiem do tego pług i agregat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
36 minut temu, WojtekBuawski napisał:

Szkoda właśnie, że sprzętu nie masz bo teraz to usługi są najbardziej dochodowe ale to tylko w sezonie.

 

Ja też nie narzekam mimo że mam 30Ha własnych i z 10ha dzierżawy ale mam bydło i da się jakoś żyć.

 

 

mogę wam powiedzieć taki przykład ze wsi jaki to bamber, obrabia ponad 100ha, do tego usługi, bydło, świnie, owce i jakoś tam nie widać by jakoś super mu było. Roboty od ciula.

 

Nie bardzo wiem gdzie są te usługi

U mnie kombajn robi na usłudze jeden dzień, tyle samo jest roboty na gruber, pług i siew. Tych co najmują jest z każdym rokiem mniej. A ci co mają więcej nie najmują, bo mają swój sprzęt.

Z 40 ha można wyżyć, zdechnąć z głodu lub zbankrutować. Zależy kto zarządza i liczy kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 godzinę temu, damiandg napisał:

Moim zdaniem z 40 hektarów to się godnie nie da wyżyć. Ja tyle mam i dodatkowo robię na etacie bo inaczej było by słabo. Wiadomo czasu niekiedy nie jest dużo ale trzeba jakoś to pogodzić. Jak masz już kredyty to według mnie to większość zysków pójdzie właśnie na spłaty a chcąc robić to dość sprawnie to trzeba zainwestować w maszyny min 100000zł.  Tylko tutaj zależy jaki kto ma standard życia a może ktoś lubi wegetować nie żyć.

Hahaha, z 40 nie da sie godnie wyżyć 😂😂😂😂😂😂, chyba sie gospodarzyć nie umie, pokazałbym gospodarki po 20-30 ha gdzie biedy nie widacZ No chyba ze ktoś kto ma 40 ha musi mieć zaraz nowego mercedesa za 500 tys i ze 3 Fendty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
2 godziny temu, damiandg napisał:

Moim zdaniem z 40 hektarów to się godnie nie da wyżyć. Ja tyle mam i dodatkowo robię na etacie bo inaczej było by słabo. Wiadomo czasu niekiedy nie jest dużo ale trzeba jakoś to pogodzić. Jak masz już kredyty to według mnie to większość zysków pójdzie właśnie na spłaty a chcąc robić to dość sprawnie to trzeba zainwestować w maszyny min 100000zł.  Tylko tutaj zależy jaki kto ma standard życia a może ktoś lubi wegetować nie żyć.

Jak ktoś dobrze myśli to nawet na 20ha da się godnie żyć. Akurat mam 40ha i zobacz np u mnie w galerii co można za to mieć a nie tylko płakać ze się nie opłaca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj