Zetix

Ursus 1224 bez wzmacniacza opinia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zetix    46

Cześć. 

Mam okazje kupić 1224 w naprawdę fajnym stanie, 89 rocznik cały w oryginale - ale jest jeden mankament ktory mnie martwi, brak wzmacniacza tzn skrzynia jest cała zrobiona tak samo hydraulika i cały tył, ale żółw zająć jest zdemontowany i przerobiony i wstawiony jakiś wałek - czyli teraz ta skrzynia pracuje tak jak na zającu?  I jak taki traktor sprawuje się w polu bez tego wzmacniacza, czy aż tak jest on niezbędny żeby tym sprzętem normalnie robić?  Jedyny wysiłek dla tego Traktora to będzie 4skibowy pług obrotowy, ziemie to głównie mady, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

witam normalnie sie sprawuje w polu tylko  nie będziesz  mógl  używać  narzędzi które wymagają niższych prędkości i nie będzie zapasu mocy  na tym  zakresie  bedziesz zmuszony dobierać narzędzia  do tej prędkości  jakie posiada ciągnik  żeby dał radę pociągnąć w polu  i dobierać odpowiednie biegi  do pracy  w polu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    102

Teraz jest zając, ale dokładasz 2 - 2,5 k zł i masz nowy komplecik do wzmacniacza. Bez wzmacniacza też się da pracować, ale ze wzmacniaczem jednak dużo przyjemniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Prawdę powiedziawszy jak ktoś nie jest 'wybredny' to nawet nie zauważy braku żółwia. Jak stan dobry i cena znośna, to nie ma co się przejmować tym mankamentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Dziękuję za szybką odpowiedź :) tutaj najważniejszym elementem jest to, ze mój znajomy mechanik zna ten Traktor od podstaw, bo tamten właściciel u niego serwisowal ta maszynę - także wiem co jest zrobione ( napęd, krzyżaki, tuleje na przodzie) zrobiona góra silnika, skrzynia wraz z mikropompka i tuz z tylu. Traktor kompletny, wygar ma, ciśnienia książkowe. No i od remontu traktor praktycznie stoi (prawie rok) 

Nie wiem czy dobrze sprawdzalem napęd tzn rozpędzilem się i hamulec - przodu tak dosiadał, a przy cofaniu widać że koła rwa także chyba wszystko gra. 

Jeszcze kwestia pompy hydrauliki, była zmieniana, ale przy ruszeniu dźwignia na dół to czuć jak obciąża silnik - czy jest powód żeby się martwić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Tak czy napęd działa nie sprawdzisz, musisz w bagienko wjechać 

podnosnik dobrze chodzi ? Sprawdź podnośnik pod obciążeniem czy podnosi opuszcza trzyma ciężar.

bez momentu możesz normalnie pracować , dużo ursusow tego nie ma

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Znajomy ma dwa ZTS 16245 i Ursusa 1614 i tylko w jednym jest sprawny wzmacniacz. W tych trzech ciągnikach są skrzynie 12/6, czyli bez wzmacniacza 6/3. W Ursusie 1224 masz normalnie skrzynię 16/8, czyli bez wzmacniacza będziesz miał 8/4, więc nie jest źle.

Zresztą wzmacniacza używa się tylko chwilowo a nie przez kilka godzin, jak ma to miejsce w ciągnikach że skrzynią z półbiegami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
packo    11

Bardzo dużo egzemplarzy ciężkiej serii Ursusa nie ma sprawnego wzmacniacza i ludziska nimi pracują, kilka lat używałem 8011 ze sprawnym wzmacniaczem i polecam, fajna sprawa. Fakt, że większość prac robiło się na zającu, ale z żółwia też korzystałem i wcale nie tylko chwilowo. Tak jak @samtech84 napisał, naprawa żółwia to nie jakiś kosmos, jak stwierdzisz, że brakuje przełożeń to go dołożysz sobie.

Edytowano przez packo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

dziękuje ślicznie za pomoc :) W takim razie jutro Jade finalizowac zakup ursusa, pozdrawiam

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

U mnie też nie chodzi z 15 lat i jest dobrze. Tyle że ciągnik używany do nawozów i coś tam do transportu. Czasami by sie przydał przy siewie nawozów jak jest mokro ale na szybko bieg w dół i jedzie. Kwestia przyzwyczajenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Też mam Ursusa 1222 bez wzmacniacza i nie jest tak źle przy skrzyni 4 biegowej, mam też sprawny wzmacniacz w 16 i jest to bardzo dobra sprawa, nie trzeba wajhować biegami jak się ciągnik przydusi 

Kiedyś jak będę robil coś w skrzyni albo sprzęgło w 12 to też założę 

Edytowano przez pawelec1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Nie będę zakładał nowego tematu, a może ktoś z was będzie wiedział.  Skrzynia po remoncie dwa lata temu, założone nowe tryby, włożony wałek w miejsce wzmacniacza - wzamcniacza brak, łożyska też nowe i reszta elementów zużytych, ale jak jedzie się na szosowej 4 to strasznie głośno pracuje skrzynia, jakby chrobotanie - puszczenie/wysprzęglenie podczas jazdy momentalnie cisza, sytuacja powtarza się też na 3 biegu, ale jest sporo ciszej, reszta jest okej. Na wolnych obrotach słychać delikatne "puknięcia" ze skrzyni - rozpoławiać ?

Czytałem, że ten typ tak ma i niczym się nie przejmować, ale mam jeszcze 12011 na szybkiej skrzyni i tam jest cicho... daje do myślenia

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

U mnie Właśnie tak chrobocze na małych obrotach jak jest wzmacniacz, a jak się doda gazu przestaje, podczas jazdy też nic nie tłucze, więc u ciebie coś jest dziwne tym bardziej, że nie masz wzmacniacza tylko wałkami zastąpione i podczas jazdy nic nie powinno tłuc,, od początku tak masz po remoncie skrzyni? Może lozysko jakieś się posypało, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj