Gregor55

gospodarstwo w Ukrainie

Polecane posty

Gregor55    10

Do wiadomości inwestora !!!!

Do rozważenia oferujemy istniejące przedsiębiorstwo rolnicze z bankiem ziemi 1900 ha + 700 ha, zlokalizowane w powiatach rówieńskim i kostopolskim obwodu rówieńskiego. Kontrakty renegocjowano w 2017 roku na 10 lat, średnia wielkość udziału to 2,7 ha, średnia jakość to 50. Grunty uprawne, w 2020 roku wysiewano soję ze średnim plonem 3,2 tony z 1 ha. W pobliżu od 2015 roku z powodzeniem działa firma ze 100% polskimi inwestycjami, która osiąga dobre plony na takich uprawach jak rzepak, pszenica ozima i słonecznik.

 

: słonecznik - 140 ha, pszenica - 40 ha (dół) i 15 (góra), pozostałe zboża - 80 ha,

powierzchnia całkowita - 375 ha

 

 

 

 

 

 

 

: słonecznik - 400 ha, powierzchnia całkowita - 500 ha

: słonecznik - 310a, powierzchnia całkowita - 400 ha

 

: słonecznik - 200 ha, żyto - 150 ha, obornik zielony - 200 ha, powierzchnia całkowita - 1000 ha

Sprzedawca chce 1,6 miliona dolarów. Część płatności gotówką. , część bezgotówkowa. koszt prowizji to 3,5%. Brakuje sprzętu i nieruchomości. Ale w razie potrzeby jest kilka do wyboru

RIVYO TŁUMACZENIE.docx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Ciekawe kto się tu połapie o co chodzi, czyli to jest nadal dzierżawa na 7lat jeśli dobrze rozumiem ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643

Kiedyś wypowiadał się jakiś Ukrainiec na temat ziemii. Po upadku ZSRR, na Ukrainie ziemię należącą do kołchozu podzielono między byłych pracowników. Ci co otrzymali ziemię nie mogli jej sprzedać. Mogą ją uprawiać lub wydzierżawić. Dużo osób wydzierżawiło, bo ich kawałki pola często nie miały dostępu do drogi. Wielkie spółki wzięły w dzierżawę działki należące do byłych pracowników kołchozów.

Tak było kiedyś, bo z tego co pamiętam, miało się zmienić prawo dotyczące obrotu ziemią i była obawa, że obcy kapitał wykupi ziemię rolną na Ukrainie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    446

Kiedyś chyba na rosyjskim forum rolniczym była podobna oferta o ukraińskiej ziemi .  Jak sie szybko okazało był to jakis wałek. 

Jak jest tutaj? Tego  nie wiem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio22    956
28 minut temu, Uziu92 napisał:

jak to do sprzedania to wychodzi po 2300 za ha 😁

Czyli +/- tyle ile mówił ukrainiec. Miesiąc roboty u nas i hektar pola na Ukrainie kupi i jakies drobne zostaną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

to są ceny dzierżawy tam nie można jak narazie obcokrajowcy kupować tylko te spółki dzierżawia od państwa ta ziemię Olewnik na 2 tys hektarów tak wydzierzawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

też oglądałem wypowiedź tego Ukraińca, niby 300zł nie drogo rocznie za dzierżawe ale wyprodukować a sprzedać plony to dwie różne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregor55    10
4 godziny temu, Uziu92 napisał:

jak to do sprzedania to wychodzi po 2300 za ha 😁

to kupuj w Polsce po 10 000$ za ha (jak ci się uda ładną glinę) a tu masz czarnoziem i z prawem wykupu

 

 

dzień dobry !

 

Proponuję rozważyć możliwość nabycia firmy rolniczej, posiadającej pola o łącznej powierzchni 2000 ha (z czego 1346 ha to zarejestrowane), położone

w powiatach halickim, rohatyńskim i kałuskim. średnia urodzajność ziemi 33% to jest polski 2- 3 klasa

Istnieje możliwość dokonania znacznej selekcji terenu

Firma wynajmuje biuro w Haliczu oraz bazę do składowania maszyn rolniczych wraz z garażem i magazynem

Obiekt posiada zasianą produkcję w postaci upraw pszenicy na powierzchni 185 hektarów

i technika

2 ciągniki: John Deere 8430 i 8360 2007

2 kombajny: John Deere 690i 2008. ze żniwiarką hydroflex 11 m oraz John Deere 9880 2007. ze żniwiarką hydroflex 9 m

1 kombajn zbożowy 9m

przeładunek Kobzarenko 30 metrów sześciennych, 2020

Siewnik NWF 5.400

Rozsiewacz nawozów mineralnych RMD 3000

Manipulator MGS 1000

kultywator Lemken Emerald rufa 9/600

kultywator Lemken przedsiewny

photo_2020-12-11_15-59-14.jpg

photo_2020-12-11_16-00-38 (2).jpg

photo_2020-12-11_16-00-38.jpg

photo_2020-12-11_16-00-39.jpg

photo_2020-12-11_16-00-40.jpg

photo_2020-12-11_16-00-42.jpg

photo_2020-12-11_16-00-43 (2).jpg

photo_2020-12-11_16-00-43.jpg

photo_2020-12-11_16-00-44.jpg

photo_2020-12-11_16-00-46 (2).jpg

photo_2020-12-11_16-00-46.jpg

photo_2020-12-11_16-00-54 (2).jpg

photo_2020-12-11_16-00-54.jpg

photo_2020-12-11_16-00-55.jpg

photo_2020-12-11_16-00-56.jpg

3 godziny temu, Alchemik napisał:

Kiedyś chyba na rosyjskim forum rolniczym była podobna oferta o ukraińskiej ziemi .  Jak sie szybko okazało był to jakis wałek. 

Jak jest tutaj? Tego  nie wiem. 

Jestem Polakiem i sprawdzam dokładnie wszystkie propozycje, ale masz rację wałków jest sporo. Unikajcie woropaja niby prawnik ale niezły oszust.

 

Mamy już gotową propozycję czarnoziemu pod Odessą

Sprzedaż praw korporacyjnych FG. Udziały gruntów o powierzchni 2000 ha w jednej tablicy umowa dzierżawy udziałów do 2027 r. Czynsz za akcję 3000 UAH, za rok 2019 dokonywane są obliczenia, plon grupy zbożowej 45-55 centów ha, słonecznik 28-32 centów ha, rzepak 30-35 centnerów ha, kukurydza 60-80 centów ha, groszek 45t ha, liczba robotników 37 osób, kierownik, agronom 2 samochody Pole dla menadżerów, wielkość pola 100-150ha równa powierzchnia czarnoziemu 55% bonitek, średnie opady 400-500ml. wilgotność 62%, głębokość przemarzania gleby 11-31cm, ciągniki maszynowe MTZ 5od, T 150 3 lub cysterna na bazie zestawu KAMAZ 10tn agregatów maszyn rolniczych kultywatory, brony, siewniki, prasy, brony talerzowe itp. Magazyny na ziarno 2, zakryty przepływ ziarna 300m.kv, głowica 20, waga elektroniczna na 60tn, udźwigi PMM na 25tn warsztatowa załoga ciągnika stołówkowa ogrodzona, przepływ ziarna pod nadzorem wideo, ferma 300 bramek różnych grup trzody chlewnej, brak zaległości czynszowych i podatkowych , brak sprawy sądowej. Gotowy do audytu przez kupującego. Koszt oferty wyniesie 3 miliony dolarów (trzy miliony dolarów), koszt prowizji to 3,5%.

 

GOSPODARSTWO W OKOLICACH ODESSY.docx

4 godziny temu, bergman31 napisał:

Kiedyś wypowiadał się jakiś Ukrainiec na temat ziemii. Po upadku ZSRR, na Ukrainie ziemię należącą do kołchozu podzielono między byłych pracowników. Ci co otrzymali ziemię nie mogli jej sprzedać. Mogą ją uprawiać lub wydzierżawić. Dużo osób wydzierżawiło, bo ich kawałki pola często nie miały dostępu do drogi. Wielkie spółki wzięły w dzierżawę działki należące do byłych pracowników kołchozów.

Tak było kiedyś, bo z tego co pamiętam, miało się zmienić prawo dotyczące obrotu ziemią i była obawa, że obcy kapitał wykupi ziemię rolną na Ukrainie.

Prawo się zmieniło, a ten ukraniec  był bliski prawdy i nawet mocno się nie pomylił

 

w poniedziałek ma być gotowa i potwierdzona propozycja na 600 ha niedaleko grany z Polską.

Była propozycja czarnoziemu w chmielnickiemu ale kupiec błyskawicznie podjął decyzję i już kupił (Niemcy to wiedzą jak podejmować decyzje. zanim zadzwonił to zaliczka była już na rachunku. Kupił elewatory bezpośrednio na linii kolejowej, 1500 ha i takie insze. tak mówią P[RODANO.....

W PONIEDZIAŁEK LUB WE WTOREK MAJĄ BYĆ DWIE NOWE PROPOZYCJE I GWARANTUJĘ CENY TYLKO ROZNĄ.

mamy NOWY BUM   w obrocie ziemią w Ukrainie

3 godziny temu, krzysio22 napisał:

Czyli +/- tyle ile mówił ukrainiec. Miesiąc roboty u nas i hektar pola na Ukrainie kupi i jakies drobne zostaną. 

dobrze mówi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367

na zakup takiego obszaru to trzeba nie byle rolniczka (jak ja ) ale człowieka który lubi ruletke . Przypomnijcie sobie jak polacy traktuja czy to niemieckie czy duńskie spółki u nas w Polsce i czy chcecie byc tak samo postrzegani za granicą. sam zakup ziemi to nie wszystko bo trzeba mase lidzi opłacać żeby spokojnie na tą ziemie wejść


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregor55    10
33 minuty temu, robi57362 napisał:

na zakup takiego obszaru to trzeba nie byle rolniczka (jak ja ) ale człowieka który lubi ruletke . Przypomnijcie sobie jak polacy traktuja czy to niemieckie czy duńskie spółki u nas w Polsce i czy chcecie byc tak samo postrzegani za granicą. sam zakup ziemi to nie wszystko bo trzeba mase lidzi opłacać żeby spokojnie na tą ziemie wejść

tak kasę trzeba mieć, ale jeśli chodzi o to opłacanie to już przesada i stosunek do Polaków jest bardzo pozytywny. Myślę że to dlatego że i my nie znosimy Moskali, a oni jeszcze bardziej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

a jak to jest z pracownikami z Polski ciągnąć trzeba czy tam sa Ukraińcy co znają się na nowej maszynerii i pojmują co to nowoczesne rolnictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregor55    10
12 godzin temu, ZELKOW napisał:

a jak to jest z pracownikami z Polski ciągnąć trzeba czy tam sa Ukraińcy co znają się na nowej maszynerii i pojmują co to nowoczesne rolnictwo

 są. dżirów tu więcej jak w Polsce.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367

niech ktoś wezwie damianzbr ( na apce nie da sie) może byc zainteresowany on biznesmen


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregor55    10
Dnia 13.12.2020 o 11:25, Steyerek8100 napisał:

Ciekawe czy "ochrona" tego kołchozu jest w tych pieniądzach czy trzeba "dopłacać"

to już nie te czasy.

tak jak wcześniej pisałem jest nowa propozycja Gospodarstwa w okolicach miejscowości Sarny przy trasie Warszawa- Kijów.

The farm near the city of Sarny has the Organic Standard certificate.

Certified - 1307.97 ha.

Cultivated - 883.49 ha.

Register excerpt from the state register for 10 years - in lease from natural persons - 580.8898 ha (registration years 2018-2020)

Registered extract from the state register for 10 years in lease from the village council - 319.2086 ha (registration years 2019-2020)

In total, 900.0984 ha were registered

Possibility to register from 500-1000 ha.

Yield 20% SAND 30% DARK clay-sandy soils 50% peat soil

There are no rent and tax arrears, no court cases. Ready for Buyer Audit. The value of the proposal is $ 800,000 (eight hundred thousand dollars), the cost of the commission is 3.5%.

Gospodarstwo w okolicach miasta Sarny  posiada certyfikat Organic Standard.

Certyfikowany - 1307,97 ha.

Uprawiane - 883,49 ha.

Wypis rejestrowy z rejestru państwowego na 10 lat – w dzierżawie od osób fizycznych - 580,8898 ha (lata rejestracji 2018-2020)

Zarejestrowany wyciąg z rejestru państwowego na 10 lat w dzierżawie od sołectwa - 319.2086 ha (lata rejestracji 2019-2020)

W sumie zarejestrowano 900,0984 ha

Możliwość dorejestrowania od 500-1000 ha.

Urodzajność 20% PIASEK 30% CIEMNE grunty gliniano-piaszczyste 50% ziemia torfowa

Nie ma  zaległości czynszowych i podatkowych , brak spraw sądowych. Gotowi do audytu przez kupującego. Wartość propozycji 800 tysięcy dolarów (osiemset tysięcy dolarów), koszt prowizji to 3,5%.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregor55    10
Dnia 11.12.2020 o 14:35, Gregor55 napisał:

Do wiadomości inwestora !!!!

Do rozważenia oferujemy istniejące przedsiębiorstwo rolnicze z bankiem ziemi 1900 ha + 700 ha, zlokalizowane w powiatach rówieńskim i kostopolskim obwodu rówieńskiego. Kontrakty renegocjowano w 2017 roku na 10 lat, średnia wielkość udziału to 2,7 ha, średnia jakość to 50. Grunty uprawne, w 2020 roku wysiewano soję ze średnim plonem 3,2 tony z 1 ha. W pobliżu od 2015 roku z powodzeniem działa firma ze 100% polskimi inwestycjami, która osiąga dobre plony na takich uprawach jak rzepak, pszenica ozima i słonecznik.

 

: słonecznik - 140 ha, pszenica - 40 ha (dół) i 15 (góra), pozostałe zboża - 80 ha,

powierzchnia całkowita - 375 ha

 

 

 

 

 

 

 

: słonecznik - 400 ha, powierzchnia całkowita - 500 ha

: słonecznik - 310a, powierzchnia całkowita - 400 ha

 

: słonecznik - 200 ha, żyto - 150 ha, obornik zielony - 200 ha, powierzchnia całkowita - 1000 ha

Sprzedawca chce 1,6 miliona dolarów. Część płatności gotówką. , część bezgotówkowa. koszt prowizji to 3,5%. Brakuje sprzętu i nieruchomości. Ale w razie potrzeby jest kilka do wyboru

RIVYO TŁUMACZENIE.docx 3.28 MB · 0 pobrań

to gospodarstwo jest już sprzedane

Dnia 15.12.2020 o 13:44, Gregor55 napisał:

to już nie te czasy.

tak jak wcześniej pisałem jest nowa propozycja Gospodarstwa w okolicach miejscowości Sarny przy trasie Warszawa- Kijów.

The farm near the city of Sarny has the Organic Standard certificate.

Certified - 1307.97 ha.

Cultivated - 883.49 ha.

Register excerpt from the state register for 10 years - in lease from natural persons - 580.8898 ha (registration years 2018-2020)

Registered extract from the state register for 10 years in lease from the village council - 319.2086 ha (registration years 2019-2020)

In total, 900.0984 ha were registered

Possibility to register from 500-1000 ha.

Yield 20% SAND 30% DARK clay-sandy soils 50% peat soil

There are no rent and tax arrears, no court cases. Ready for Buyer Audit. The value of the proposal is $ 800,000 (eight hundred thousand dollars), the cost of the commission is 3.5%.

Gospodarstwo w okolicach miasta Sarny  posiada certyfikat Organic Standard.

Certyfikowany - 1307,97 ha.

Uprawiane - 883,49 ha.

Wypis rejestrowy z rejestru państwowego na 10 lat – w dzierżawie od osób fizycznych - 580,8898 ha (lata rejestracji 2018-2020)

Zarejestrowany wyciąg z rejestru państwowego na 10 lat w dzierżawie od sołectwa - 319.2086 ha (lata rejestracji 2019-2020)

W sumie zarejestrowano 900,0984 ha

Możliwość dorejestrowania od 500-1000 ha.

Urodzajność 20% PIASEK 30% CIEMNE grunty gliniano-piaszczyste 50% ziemia torfowa

Nie ma  zaległości czynszowych i podatkowych , brak spraw sądowych. Gotowi do audytu przez kupującego. Wartość propozycji 800 tysięcy dolarów (osiemset tysięcy dolarów), koszt prowizji to 3,5%.

 

to gospodarstwo zostało sprzedane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregor55    10
17 godzin temu, ZELKOW napisał:

to kto kupił prawa do dzierżawy?

tak i w ten sposób nie trzeba przepisywać tych wszystkich umów. To jest najprostsze rozwiązanie. W ten sposób unika się sporych wydatków związanych z przerejestrowaniem umów, a stare umowy mają klauzulę pierwokupu i automatycznego przedłużenia umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828

Mam znajomą ,która była zarządca kilku gospodarstw na Ukrainie i niestety ale miała fatalne zdanie o tamtejszych pracownikach,żeby było to dobrze zrobione to niestety ale pracownicy musieli być ściągani z Polski, do tego wszechobecne łapówki,korupcja, płatność za ochronę ogólnie to dla kilku tyś ha lepiej dać sobie spokój , szkoda zdrowia, jeszcze jedna uwaga dla założyciela wątku , co się zmieniło na lepsze w ostatnich latach skoro państwo ukraińskie nie może zlokalizować 5 mln ha ziemi , kto jest właścicielem[dzierżawcą] i gdzie się ona znajduje, dobre interesy na ziemi to robią zachodnie koncerny i Chińczycy którzy dzierżawią po kilkadziesiąt[niektóre kilkaset] tyś hektarów , znam kilku Niemców którzy byli dzierżawcami na Ukrainie i po kilku latach mieli tego dosyć, przenieśli się z dzierżawami do Rosji i mają święty spokój, przynajmniej jak na razie nie narzekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregor55    10
Dnia 24.12.2020 o 11:56, ws71 napisał:

Mam znajomą ,która była zarządca kilku gospodarstw na Ukrainie i niestety ale miała fatalne zdanie o tamtejszych pracownikach,żeby było to dobrze zrobione to niestety ale pracownicy musieli być ściągani z Polski, do tego wszechobecne łapówki,korupcja, płatność za ochronę ogólnie to dla kilku tyś ha lepiej dać sobie spokój , szkoda zdrowia, jeszcze jedna uwaga dla założyciela wątku , co się zmieniło na lepsze w ostatnich latach skoro państwo ukraińskie nie może zlokalizować 5 mln ha ziemi , kto jest właścicielem[dzierżawcą] i gdzie się ona znajduje, dobre interesy na ziemi to robią zachodnie koncerny i Chińczycy którzy dzierżawią po kilkadziesiąt[niektóre kilkaset] tyś hektarów , znam kilku Niemców którzy byli dzierżawcami na Ukrainie i po kilku latach mieli tego dosyć, przenieśli się z dzierżawami do Rosji i mają święty spokój, przynajmniej jak na razie nie narzekają

to poproszę o konkrety i fakty. Również mam sporo znajomych :). wszystko można sprawdzić. Ciekawe, że będąc tu cały czas o takich sprawach nie słyszałem, a Niemcy mają się tu dobrze. I jeszcze jedno jak można być dobrym zarządcą na kilku gospodarstwach?  A korupcji to raczej u kacapów znajdziemy i to w każdej sferze. Pozdrawiam wszystkich i życzę szczęśliwego nowego roku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pala92
      Witam. 
      Przygotowuje sie do ogarniania papierów do budowy hali 20x30m, chcę też powoli gromadzić materiały i mam kilka pytań.
      Ile płaciliście za projekt hali murowanej?
      Stawiał ktoś z cegły ceramicznej? Myślałem o termoton owczary bo cena jest spoko tylko jak z jakością?
      Jak zaplanować układ drzwi? Jedne w scianie szczytowej a drugie? W 1/3 długości budynku bliżej wjazdu ze szczytu? Jaka szerokość bram wjazdowych?
      Jakia optymalna wysokość budynku? 4.5 wystarczy czy lepiej 5m?
    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj