semos

Transport cyklopa na autolawecie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
semos    81
Witam. Mam pytanie do znawców czy da radę przewieźć CYKLOPA na autolawecie. Obecnie jestem na etapie szukania, przegladania ofert i jeśli coś mnie zainteresuje to jest w dość dużych odległościach ode mnie. Jeśli dało by radę przewieźć taki ładowacz na małym samochodzie to kasa za transport nie przewyższała by zakupionego towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vailus    10

Bez problemu się da. Przewoziłem tak t214. Tylk to ostatnie ramię wypiliśmy i wskoczyło na lawetę. Problemem nie było że z tym ramieniem by nie weszło, tylko to że wtedy taki zestaw jest wysoki bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie przekroczy masy dopuszczalnej cyklop? Napewno laweta za autem odpada zbyt wysoko srodek ciezkosc latwo bu sie wywrocila. Napewno lepiej bylo by zdjac cale ramie byl by nizszy i lepiej by sie jechalo bo srodek ciezkosc by sie obnizyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    81

ładowność lawet to ok 1,3-1,5t w dokumentach. Tylko czy w 30 letniej maszynie da się bez palnika wybić sworzenie aby zdemontować ramie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ostatnio widziałem jak po przejeździe pod wiaduktem na lawecie zostały tylko koła i dolna rama a góra odleciała i na ziemi leżała... Więc przypilnuje kierowcę żeby dobrze zaladowac i zwrócić uwagę na wysokosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vailus    10

Przecież ten sworzen i tak jest cały czas w ruchu bo ramię jest ruchome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My załadowaliśmy na renaulta mastera cyklop w całości tylko łyżkę odpiąłem, daliśmy zaczepem do kabiny i pojechał a kierowca mówił ze płacisz 2 zł za km i pojedzie na koniec świata     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Jak gdzieś dalej to taniej jest wynająć lawetę na dobę i samemu polecieć. Rozważ zakup troll-a - na jednoosiowej przyczepce przywieziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    449

To może  lepiej unhz750, albo "bialoruś" rolniczą, zawsze to trochę wiekszy kaliber.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ja ostatnio jak potrzebowałem lawety to wystawiłem kurs na cliktrans  i dużo taniej mi pojechali niż lokalni bo km w jedną stronę płaciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamek1942
      Witam czy jest możliwość wywalenia tej obrotnicy i połączenie tych wszystkich przewodów węzami ???
    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj