Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Michal014d    142
2 godziny temu, stempos1980 napisał:

Łubin słodki przy lesie to robisz darmowy paśnik dla saren.

Miałem dwa lata słodki to w pierwszym roku zebrałem a w drugim roku codziennie po 15-20 sztuk saren się pasło 🤦 

Skończył pod pługiem

Mam tego świadomość ale chce zaryzykowac. Obok kuku bedzie sasiadow i owse ludzie sieją w poblizu moze sie nieuczepia az tak mojego łubinu. Bo z gorzkim tak naprawde nie ma co zrobic bo w skupach nikt nie wezmie, na poplony we wlasnym zakresie to maly procent by mi zszedl kupcow z ogłoszeń na gorzki raczej tez mniej. A i jeszcze bydlo by mi przerobilo słodki łubin jak by ceny niebylo czy skupu.. Stąd taka decyzja ze słodki.

1 godzinę temu, Celownik07 napisał:

tez bym nie pchal słodkiego pod lasem. u mnie tylko gorzki wchodzi w gre a tez mam 5-6kl.

@Michal014d za trinity dawalem 655zl/10l za mistral 65zl/500g (nie mieli 1kg opakowan) wiec liczac moimi dawkami wychodzi 131zl+45,5=176,5zl/ha. w trinity masz dff 40g/l

w zeszlym roku tez byl zimny wiec i to pewnie mialo wplyw- długo wychodzil z ziemi lubin.  teraz patrze dlugoterminowa pogode to albo wjade 6kw albo 13kw

Chciałem gorzki ale niebardzo mi pasuje bo ni to sprzedac nie idzie, bydlakami tez nie przeobisz, a na poplony we wlasnym zakresie to maly procent bym zużył a z rresztą bym sie bujal. Ryzyk fizyk co bedzie to bedzie. Musze przeliczyc cenowo co wyjdzie najkorzystniej zeby jak pójdzie pod talerzowke jak najmniej stracic. Praktykowales ten dodatek chlomazonu 50ml?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
7 minut temu, Michal014d napisał:

Praktykowales ten dodatek chlomazonu 50ml?

nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Z własnego doświadczenia siejąc słodki na polach jakie graniczą z lasami, tak 20-25 % opitola sarny. Ale żeby całą działkę to nigdy tak nie było. A sieje już z 10 lat jak nie więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Tak licze i taka mieszanina z trinity twoja i ta ktora podalem z boxer, chlomazon, metrybuzyna +- tak samo cenowo wychodzi. Za to ta mieszninina z dff 100-150g/s.cz+ metrybuzyna 200g/s.cz+ chlomazon 50ml/srodka wychodzi mniej jak 100zl na ha. Ale czy te s.cz poradza sobie wmiare przyzwoicie i na porownywalnym poziomie do mieszanin z trinity lub boxerem? Bo cenowo fajnie by wyszlo.

1 minutę temu, Celownik07 napisał:

zglaszasz potem na szkody łowieckie?

O to samo mialem pytac ale zostalem uprzedzony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
2 minuty temu, Michal014d napisał:

Za to ta mieszninina z dff 100-150g/s.cz+ metrybuzyna 200g/s.cz+ chlomazon 50ml/srodka wychodzi mniej jak 100zl na ha.

przetestuj i daj znac to za rok bedziemy wiedziec. ja juz mam Śor pokupowane to w tym roku nie zmieniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Szkodę zgłaszałem tylko raz do kukurydzy. Do łubinu nigdy nie zgłaszałem. Dopiero w tamtym roku miałem go więcej niespełna 3 ha pod ZSU , a wcześniej było to zawsze około 1 ha. Nie mam pojęcia jak to liczą jak płacą. Odzież w ub roku miałem tak jakby 1 ha i dosłownie obok niemal 2 ha. I tylko na tym 1 ha obgryzły z 0.2 ha. W dodatku tam gdzie pola łączą się z lasem to jest już V lub VI klasa więc i ten łibin słaby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
10 minut temu, Celownik07 napisał:

przetestuj i daj znac to za rok bedziemy wiedziec. ja juz mam Śor pokupowane to w tym roku nie zmieniam.

Troche sie cykam bo pare ha łubinu pierwszy raz na gospodarstwie sieje i żeby poszło sie je...ć  troche strach. Jeszce pomysle, moze i zaryzykuje ta kombinacja. Bo te s.cz chyba tolerowane wmiare przez łubin. Ale w mieszaninie 3 s.cz to kto wie co sie wydarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

zobacz sobie od tej strony:

 

posty kolegi @Agrest relacjonuje zastosowanie powschodowo dff + metrybuzyna

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Wiec juz chyba mam postanowione dff+metrybuzyna+chlomazon tyle ze przedwschodowo. Niech sie dzieje. W tych postach co podrzuciles powschodowo bylo przyskane ale chyba lepiej doglebowo zrobie i ciut dawki podkrece wedlug tych Agresta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

No tym powschodowo to bylo na ryzykanta robione. Przedwschodowo powinno byc ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

z doswiadczenia powiem, ze jesli ktos chce poprawiac dff+metrybuzyna powschodowo to im szybciej to zrobi tym lepiej

7 godzin temu, Michal014d napisał:

Myslisz ze 3l boxera to przesada? Moze zrobic fito?

fito nie zrobi ale raczej nie pomoze. Widzialem mieszaniny z metrybuzyna i chlomazonem i ten litr boxera na plus nie robił w polu roznicy WOW, rzeklbym ze nawet nie bylo roznicy 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

A ogolnie taka mala ilosc chlomazonu wspomoze dzialanie na jakieś inne chwasty niz przytulia czy to typowo na podbicie dzialania na przytulie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

a tu juz trudne pytania zadajesz, nie mam wielkich problemow z przytulią, ale wiem ze 005 nie zrobi fito, nawet max 008 ale jak nalozysz to przebarwisz 

  • Thanks 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83

łubin zasiany, całe 0,43ha 😅, w nocy ma być przymrozek, więc oprysk przedwschodowy dopiero jutro. Jadę tak jak w zeszłym roku 2L boxer + 2L stomp aqua  W tamtym roku było ładnie, bardzo mało dwuliściennych chwastów, ale prosowatych od groma, ale to prysnąłem jenotem i dało w miarę radę. W tym roku nie wiem czy da radę popryskać Agilem albo jenotem, bo jako ekologię będę zgłaszał. Chyba że nocami🤭. Mam coś mistrala co po pyrkach mi został, dorzucić jeszcze do mieszanki powyżej? Zdziała to coś na jednoliścienne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu ostatnich ponad 50 stron plan działania mam taki, (łubin będzie debiutował u mnie w uprawie, miał być większy areał facelli ale jak się dopatrzyłem że ma być w mieszance aby dostać wyższą dopłatę to postawiłem na łubin)

1. Siew w przyszłym tygodniu

2. Odmiana Oskar 

3. Odchwaszczanie 1,5l snajper doglebowo potem poprawki powschodowo metrybuzyną 180g (pole w trójkącie będą nakładki 🙆)

4. Oprzędzik niedługo po wschodach mospilan 200g, później w miarę potrzeby cyperkill 

5. 150g Tebu przed kwitnieniem chyba, że wcześniej zacznie chorować

Ktoś coś może dodać? @Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
39 minut temu, Korbol napisał:

łubin zasiany, całe 0,43ha 😅, w nocy ma być przymrozek, więc oprysk przedwschodowy dopiero jutro. Jadę tak jak w zeszłym roku 2L boxer + 2L stomp aqua  W tamtym roku było ładnie, bardzo mało dwuliściennych chwastów, ale prosowatych od groma, ale to prysnąłem jenotem i dało w miarę radę. W tym roku nie wiem czy da radę popryskać Agilem albo jenotem, bo jako ekologię będę zgłaszał. Chyba że nocami🤭. Mam coś mistrala co po pyrkach mi został, dorzucić jeszcze do mieszanki powyżej? Zdziała to coś na jednoliścienne?

Select super 

Drogo wychodzi ale skutecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25633

Selekt pięknie potaniał. Dziś za 388zł kupiłem. W ubiegłym 500.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

Gdzies czytalem artykul ze chemia w tym roku ma byc tansza ze wzgledow na nadprodukcje. I faktycznie ja kupowalem w styczniu juz z mysla ze pojdzie do gory przed sezonem a tu w dol.

Zawsze mialem łeb do interesow 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25633

Difo 395zł, niedawno bliżej 600

Zato 765, było bliżej 1000

Unix 980. Ten akurat rok wcześniej po 850 miałem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83
9 godzin temu, stempos1980 napisał:

Select super 

Drogo wychodzi ale skutecznie

już mam kupione boxer plus stomp, po prostu mam jeszcze mistrala co mi został, ale nie wiem czy jest sens dorzucać do mieszanki boxer+stomp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
2 godziny temu, Korbol napisał:

już mam kupione boxer plus stomp, po prostu mam jeszcze mistrala co mi został, ale nie wiem czy jest sens dorzucać do mieszanki boxer+stomp.

Select jest na jednoliścienne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

@stempos1980 @Agrest wy kontrolujecie kwaśność wody przeznaczonej do oprysków? ma to znaczenie czy raczej mit? Agrest ty tez chyba sadownik to cos wiecej na ten temat mozesz powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj