Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Matey    895

ile g metrybuzyny jest bezpiecznie? 175 czy moge wiecej?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Ja w zeszłym roku dałem 0.5 kg mistral na ha ale gdzie na zawrociach poszło podwójnie to i łubin ucierpiał 😁.

Ale suma summarum koszty poszły ale i tak przegrałem walkę z oprzedzikiem mimo tego że 3 razy pryskany i skończył pod talerzówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
4 minuty temu, Celownik07 napisał:

Miales na tej samej dzialce co rok wczesniej?

Tak.

Praktycznie u mnie nie ma opcji zmianowania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

Niedobrze, tez bede robil 3rok z rzedu na tych samych. No nic zobaczymy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
45 minut temu, Celownik07 napisał:

Tyle dawalem rok temu w tym planuje dac 250g

250g metrybuzyny na hektar czy 250g aurelita/buzzina na hektar?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
1 godzinę temu, Celownik07 napisał:

250g czystej metrybuzyny. Mistrala wychodzi ok  350g. 

A co myslisz do tej metrybuzyby dodac boxera 2l? Albo dff 150g? Wystarczy na piaskach zeby jako tako bylo bez chwastow? Nie mam doświadczenia jeszcze zjedno łubinem stad te pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Boxera możesz dodać, nawet powinieneś. Jak przytulia to 0,05 chlomazonu ale na zakładkach przebarwisz


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Chlomazon jest ryzykowny w łubinie, niektóre odmiany mogą nie przeżyć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ale nie przy takiej dawce. 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
Celownik07 napisał:

W zeszlym roku jeszcze tak ,ale juz presja oprzedzika byla. 

Oprzedzik występuje na każdym polu na którym miałem łubin niezależnie od przedplonu oraz tego czy łubin był na danej działce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
Napisano (edytowany)
9 godzin temu, Michal014d napisał:

A co myslisz do tej metrybuzyby dodac boxera 2l? Albo dff 150g? Wystarczy na piaskach zeby jako tako bylo bez chwastow? Nie mam doświadczenia jeszcze zjedno łubinem stad te pytania?

ja daje trinity 2l. o tym boxer+stomp róznie pisza ludzie.

 

21 minut temu, Uszek1988 napisał:

Oprzedzik występuje na każdym polu na którym miałem łubin niezależnie od przedplonu oraz tego czy łubin był na danej działce

Póki nie ma armagedonu to sieje, zaczna sie problemy bede myslal o czyms innym. Plan jest taki ze 2tyg po siewie niezaleznie czy zobacze robaka czy nie wale 1 dawne mospilanu potem po kolejnych 2tyg leci cyperkill- najgorzej przespac pierwsza faze wzrostów. bo jak zaatakuje to "serduszko" to juz nie ma co ratowac, potem łubin juz sobie radzi sam.   Dali by jakies normalne miododajne to w to by wszedl i bylby spokój.

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

@Celownik07

Trinity już stosowałes wcześniej? Solo czy dodajesz metrybuzyny? 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

tak ,rok temu. robie kociolek panoramixa 2l trinity+350g mistrala. tam gdzie ziemia byla wilgotna podczas oprysku ładnie trzymało chwasty - na wyżynach  głownie gliniastych przepusciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
4 godziny temu, Matey napisał:

Boxera możesz dodać, nawet powinieneś. Jak przytulia to 0,05 chlomazonu ale na zakładkach przebarwisz

Juz zglupialem czym pryskac przedwschodowo zeby nie bylo poprawek. Dodam ze to 5-6klasa i przy lasku wiec nie chce wchodzic w koszta. Jeśli to wazne to odmianale regent bede sial. Mam w glowie takie kombinacje 

1. Boxer 3l+ metrybuzyna 200g/s.cz+ ewentualnie ten chlomazon 50ml tylko nwm czy on potrzebny do tej mieszniny

2. Dff 100-150ml/s.cz+ metrybuzyna 200ml/s.cz+ chlomazon 50ml(tez nwn czy potrzebny w tej mieszninie)

3.Boxer 2l+ stomp 2l ale to juz koszta niesamowite

@Celownik07 co myślisz o tym? A ile wychodzi złotówek ta twoja mieszanina z trinty na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ja ćwiczyłem wariant 1 tylko boxera 2l. Chlomazonu 50ml to są groszowe sprawy. Stomp to dla mnie zbędny wydatek

Ale logiki nie ma, czasami pryskalem pustynię i efekt był, jednego roku gleba wilgotna ale trafiłem na zimny kwiecień to miałem Herbapol.

Spróbuję hektar Trinity+metrybuzyna.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
17 minut temu, Michal014d napisał:

Juz zglupialem czym pryskac przedwschodowo zeby nie bylo poprawek. Dodam ze to 5-6klasa i przy lasku wiec nie chce wchodzic w koszta. Jeśli to wazne to odmianale regent bede sial. Mam w glowie takie kombinacje 

1. Boxer 3l+ metrybuzyna 200g/s.cz+ ewentualnie ten chlomazon 50ml tylko nwm czy on potrzebny do tej mieszniny

2. Dff 100-150ml/s.cz+ metrybuzyna 200ml/s.cz+ chlomazon 50ml(tez nwn czy potrzebny w tej mieszninie)

3.Boxer 2l+ stomp 2l ale to juz koszta niesamowite

@Celownik07 co myślisz o tym? A ile wychodzi złotówek ta twoja mieszanina z trinty na ha?

Łubin słodki przy lesie to robisz darmowy paśnik dla saren.

Miałem dwa lata słodki to w pierwszym roku zebrałem a w drugim roku codziennie po 15-20 sztuk saren się pasło 🤦 

Skończył pod pługiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

tez bym nie pchal słodkiego pod lasem. u mnie tylko gorzki wchodzi w gre a tez mam 5-6kl.

@Michal014d za trinity dawalem 655zl/10l za mistral 65zl/500g (nie mieli 1kg opakowan) wiec liczac moimi dawkami wychodzi 131zl+45,5=176,5zl/ha. w trinity masz dff 40g/l

29 minut temu, Matey napisał:

jednego roku gleba wilgotna ale trafiłem na zimny kwiecień to miałem Herbapol.

w zeszlym roku tez byl zimny wiec i to pewnie mialo wplyw- długo wychodzil z ziemi lubin.  teraz patrze dlugoterminowa pogode to albo wjade 6kw albo 13kw

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

U mnie zaczynaja siać, ja myślę przeczekać przymrozki i w następnym tygodniu zasiać. 

Ekolodzy łubin potrafią siać nawet końcem kwietnia i źle nie jest


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Ja tez czekam gdzies do polowy kwietnia, raz posiałem tak wczesnie i strasznie słabo powschodził, w pozniejszym siewie ma lepszy wigor według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
2 godziny temu, Matey napisał:

Ja ćwiczyłem wariant 1 tylko boxera 2l. Chlomazonu 50ml to są groszowe sprawy. Stomp to dla mnie zbędny wydatek

Ale logiki nie ma, czasami pryskalem pustynię i efekt był, jednego roku gleba wilgotna ale trafiłem na zimny kwiecień to miałem Herbapol.

Spróbuję hektar Trinity+metrybuzyna.

Myslisz ze 3l boxera to przesada? Moze zrobic fito?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj