Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Celownik07    665
10 minut temu, ws71 napisał:

Z tym bym mocno polemizował jakiejś polifoski nie zaszkodzi dać na start

No ok - 20kg/ha na start bo bakterie zaczynaja dzialac niby od 2liscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nitraginą łubin zaprawia sie , a 20 kg polifoski na ha to nic jest , wiem ze azotu nic nie daje sie, rzucic pod korzen jaka tania lubofoske rzuce bo tam pole głodne na pk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

0 nawozów przedplon pszenżyto,słoma pocięta i gorzkiego Oskar zebrałem 2t z niecałego hektara (IV-V klasa)

Oprysk od antraknozy i oprzędzika + insol 6 i przedsiewnie zaprawiałem nitraginą

Edytowano przez drobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

E tam. Kiedyś zasialem 30ar łubinu na oborniku kurzym. Wyrósł petarda nigdy takiego nie miałem. Brodawki miał tak samo jak ten bez nawozów. Tylko że to było w "ekologii" to nie dałem rady go zebrać. Powojka mi się owijała nawet po randapowaniu.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
10 minut temu, warchest napisał:

nitraginą łubin zaprawia sie , a 20 kg polifoski na ha to nic jest , wiem ze azotu nic nie daje sie, rzucic pod korzen jaka tania lubofoske rzuce bo tam pole głodne na pk 

 

Screenshot_2023-01-08-20-16-44-092_com.android.chrome.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Sieje lubimy z 10 lat nigdy nie zaprawialem i brodawek pełno mam. Przereklamowane to jest.

  • Like 2

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
8 godzin temu, czesio200 napisał:

Sieje lubimy z 10 lat nigdy nie zaprawialem i brodawek pełno mam. Przereklamowane to jest.

Masz jakies ciekawe wskazowki, spostrzezenia? 

Dalem sie w tym roku naciagnac na ta reklame. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

jezeli ktos sieje regularnie co 4 lata łubin na działce to bakterie w ziem będą , zaprawianie podobno pomaga jesli dany gatunek łubinu , grochu , soi wchodzi na pole pierwszy raz po dłuzszej przerwie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

Czyli pod korzeń jak sypne 200kg polo 6 to wystarczy? Zasobności średnie ale nie chce wchodzić w koszta bo ma to być na poplony materiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

na wyprodukowanie 1 tony łubinu , nasiona plus słoma potrzeba 20 kg fosforu i 30 kg potasu i 5 kg magnezu  ,  a tona   same nasiona to po 13 kg fosforu i potasu  , więc zalezy  od zasobnosci gleby , tylko czy warto 2 q polifoski za 900 zł wysiewać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

Jak robiłem mieszankę na poplon to kilka ziaren grochu wypadło mi na kupkę Morawicy, na korzeniach były brodawki. Myślę, że bakterie na łubinie będą bez zaprawiania, ewentualnie będzie ich mniej  

IMG_20221007_171109.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25633
9 godzin temu, warchest napisał:

nitraginą łubin zaprawia sie , a 20 kg polifoski na ha to nic jest , wiem ze azotu nic nie daje sie, rzucic pod korzen jaka tania lubofoske rzuce bo tam pole głodne na pk 

Lubofoska jest nawozem droższym od polifoski.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Na niektórych działkach owszem sieje regularnie. Ale były takie typowo dziewicze gdzie łubinu nie było co najmniej 20lat i też były normalnie brodawki. Spostrzeżenia? Ja sieję na piachu bo 4ka to u mnie najlepsza i tam sieje rzepak. Na piachu nie robić kosztów tylko posiać. Plon zależy od roku jednego roku jest nawet fajny a drugiego posiałem polifoski i był taki, że kombajn nie sięgał...

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309
Dnia 6.11.2022 o 10:01, alvaro2 napisał:

czy dziczyzna przy słodkim to faktycznie duże straty powoduje?

Sarny uwielbiają, do samej ziemi opędzlują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Ja sieję tylko gorzki innej opcji u mnie nie ma. Co roku po siewie dziki przychodzą zobaczyć czy to słodki czy gorzki. Trochę rusza i lecą dalej. Gorzej z owsem bo tam robią niezły poligon.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Nitraginę można łączyć z zaprawami owadobójczymi??

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
38 minut temu, Xion napisał:

Nitraginę można łączyć z zaprawami owadobójczymi??

na opakowaniu jest napisane ze nieograniczona mozliwosc stosowania z innymi ŚOR o ile wysiew nastapi od razu po aplikacji

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/uprawa/uprawa-lubinu-waskolistnego-jak-prezentuje-sie-lista-odmian-zalecanych-na-ten-rok/

ktos sieje łubiny poznaniakiem? wszystkie otwory macie pootwierane czy co drugi lub jeszcze inaczej? na jakich ustawieniach macie dzwignie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proktor    17

najlepsze jest to że siejąc na moich polach pierwszy raz łubin w ich życiu ; takie spostrzeżenie , że na uprawie pogłównej zaprawionej nitraginą było widać pojedyncze gródki czyli marnie, i to w co któryś korzeniu , a na drugim kawałku go rozsiałem na poplon bez zaprawiania to oblepione w pierun i to co korzeń, fot 1 uprawa poplon bez nitra, fot 2 i 3 pogłówna zaprawiona nitraginą 

20221013_153515.jpg

20220816_165301.jpg

20220816_165159.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616

Łubinu, grochy nie lubią rosnąć w swojej monokulturze i właśnie wtedy nitragina rzekomo ma pomoc w zawiązywaniu brodawek korzeniowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

Robiłem doświadczenie bez i z nitraginą-wniosek mam taki że wizualnie ani w plonie różnicy nie zauważyłem. Osobiście przestałem z nitraginą się bawić tylko zaprawa nasienna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Ja dokładnie tak samo siałem kilka lat do tyłu z nitragina że 3 lata. Od 3 lat nie używam nitraginy a w ubiegłym roku miałem łubin na działkach gdzie nie było go minimum 30 lat a może i więcej i nie widziałem aby był gorszy od tego gdzie był po kilku latach po Sobie. Moim zdaniem szkoda zachodu z tym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Panowie mam pytanie, łubin oskar obsypuje się czy nie? 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
47 minut temu, Pedro napisał:

Osypuje, miałem i więcej go nie będzie

Ktory z gorzkich preferujesz? Ja na oskara przerzucilem sie z karo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj