Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

damian12345    45

na jednej części 175 kg, a na drugiej 155kg bo myślałem, że mi zabraknie. mtn wyszło mi 136g, siły kiełkowania nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie łubiny jeszcze w workach , nie wiem czy siać ? , zimno narazie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    437

A co ma zimno do siania? Byle deszcz nie pada jak siejesz, głupszej wymówki na łubin nie słyszałem że jeszcze za zimno, 12 kwietnia a ten się zastanawia 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

Tu się nie ma co śmiać, w zeszłym roku w moim regionie Ci co przeczekali chłody i siali łubin nawet po 20.04 mieli najpiękniejsze łubiny w okolicy. Sam jeszcze mam 7ha do zasiania i jak się skończą przymrozki to dopiero będę siac


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    437
Mieli ładne bo pod koniec kwietnia zaczlo padać, a zimno czy przymrozki nie mają nic wspólnego z lubinem, tym bardziej że wody nie brakuje teraz, to tylko siać jak nie pada deszcz i można wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, turtojs napisał:

A co ma zimno do siania? Byle deszcz nie pada jak siejesz, głupszej wymówki na łubin nie słyszałem że jeszcze za zimno, 12 kwietnia a ten się zastanawia 😂😂😂

A miałeś kiedyś łubin poparzony przez przymrozki ? Zresztą Uj Ci do tego ,to  mój łubin 🙃 

4 godziny temu, Matey napisał:

Tu się nie ma co śmiać, w zeszłym roku w moim regionie Ci co przeczekali chłody i siali łubin nawet po 20.04 mieli najpiękniejsze łubiny w okolicy. Sam jeszcze mam 7ha do zasiania i jak się skończą przymrozki to dopiero będę siac

Dokładnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    275

Panowie będę miał nową dzierżawę od połowy maja czy jeżeli zasieje łubin w połowie maja coś z tego będzie, myślę głównie o dopłacie czy wyrośnie w razie kontroli ARiMR?


szkoda żeby grunt który obecnie leży ugorem po burakach cukrowych leżał do maja, wcześniej wejść na niego nie mogę


edit: ,,leżał do jesieni,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, adamn999 napisał:

Panowie będę miał nową dzierżawę od połowy maja czy jeżeli zasieje łubin w połowie maja coś z tego będzie, myślę głównie o dopłacie czy wyrośnie w razie kontroli ARiMR?

 

szkoda żeby grunt który obecnie leży ugorem po burakach cukrowych leżał do maja, wcześniej wejść na niego nie mogę

 

 

edit: ,,leżał do jesieni,,

 

Siej w razie bedzie dobry przedplon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonio85    12

adamn999 siej śmiało. Ja kiedyś po 15 maja posiałem i był ok. Fajnie chwasty przydusił tylko trochę jednoliściennych zostało. Plon około 1t. zbiór początek września bez desykacji. A i jeszcze praktycznie się czarny nie zrobił od grzyba.


siew ok 200kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł0981    1
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

A miałeś kiedyś łubin poparzony przez przymrozki ? Zresztą Uj Ci do tego ,to  mój łubin 🙃 

Dokładnie 

Ja też się właśnie zastanawiam czy już posiać czy jeszcze czekać. Jest zimno, choć przymrozków jako takich nie ma, ale z kolei deszczu bardzo mało i boję się że czym później to będzie większy problem z suszą.

No więc jakie mniejsze zło wybrać, potencjalną suszę czy potencjalne przymrozki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    216

młode siewki znoszą przymrozki nawet do -8 st.C Siej nie zastanawiaj się.Mój siany 1 kwietnia już wychodzi z ziemi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    275
bonio85 napisał:

adamn999 siej śmiało. Ja kiedyś po 15 maja posiałem i był ok. Fajnie chwasty przydusił tylko trochę jednoliściennych zostało. Plon około 1t. zbiór początek września bez desykacji. A i jeszcze praktycznie się czarny nie zrobił od grzyba.


siew ok 200kg/ha

dziękować 😀😀, i tak się jeszcze zastanawiam czy siać siewnikiem czy po prostu rozrzucić go rozsiewaczem do nawozu i płytko przejechać agregatem, na herbicydy rozumiem że przedwschodowo? jak to cenowo wychodzi i jaki środek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, turtojs napisał:

Mieli ładne bo pod koniec kwietnia zaczlo padać, a zimno czy przymrozki nie mają nic wspólnego z lubinem, tym bardziej że wody nie brakuje teraz, to tylko siać jak nie pada deszcz i można wjechać

Właśnie problem w tym, żeby można było wjechać. W błoto nie ma co siać. Zresztą wszystko słabo rośnie - słabe rzepaki, pszenice itd. Facelia nie zasiana-przy takiej pogodzie akurat na plus. 

Mi udało się dostać Oskar C1 tylko problem bo z dwóch hurtowni. Jeden z 2019 o niższej MTN i 2020 o wyższej. 

Po zaprawieniu nasion Maxim i Primus B można jeszcze zaprawić nitragina? 

Edytowano przez red83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonio85    12

jak chcesz pryskać to siej siewnikiem na minimum 4 cm i musi być wilgotno bo ja w zeszłym roku 5 ha spaliłem bo bardzo sucho było. W tym roku pryskałem Stomp Aqua 2litry i boxer 3litry. przypomnij się na początku maja to Ci powiem jak oprysk zadziałał. cenowo około 200 zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1014

Zapowiadają deszczowy tydzień, dziś poszedł Stomp na łubin, czy oprysk będzie działał jeśli zostanie wpłukany w głąb gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

 

1 godzinę temu, adamn999 napisał:

dziękować 😀😀, i tak się jeszcze zastanawiam czy siać siewnikiem czy po prostu rozrzucić go rozsiewaczem do nawozu i płytko przejechać agregatem, na herbicydy rozumiem że przedwschodowo? jak to cenowo wychodzi i jaki środek?

to jak ci wygodniej, po rozsiewaczu rowniez urosnie, cenowo ze 130 zł

39 minut temu, jaco512 napisał:

Zapowiadają deszczowy tydzień, dziś poszedł Stomp na łubin, czy oprysk będzie działał jeśli zostanie wpłukany w głąb gleby?

bedzie git nie panikuj, jak dales adiuwant to juz w ogole lux


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    216

Ja pryskałem z adiuwantem doglebowym + 2l Trinity + 150g metrybuzyny Oprysk na wilgotna glebę i po 6 godz padał deszcz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

No i ja teraz głupi jestem i nie wiem czy siać, miałem wszystko obsiac dzis i jutro a w piątek pryskać ale ma teraz codziennie lać i to non stop więc jak to sie ma do skuteczności oprysku? Jak długo można czekać z opryskiem po siewie? Jak łubin skielkuje to pewnie już oprysk trzeba będzie odpuścić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25761

Mój siany 25 marca niby w większości wyszedł,  ale gdzie głębiej i zimniejsza gleba to jeszcze pod ziemią.

W placówce gdzie ziemia była ruszona tydzień wcześniej agregatem i więcej piasku to wyszedł chyba idealnie. Dalej siałem w orkę zimową więc ziemia dużo chłodniejsza 

20210413_122355.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Ja planuję siew dopiero na sobotę, a może nawet i po niedzieli. A nie wiem co ma na celu tak wczesny siew, przecież w sierpniu też śmiało go wymłócę.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25761

Uniknięcie suszy? Ewentualne wykorzystanie nasion na poplony w roku siewu? Ewentualna sprzedaż nasion na poplony?

Jak wyjdzie powiem po ewentualnych żniwach.

Dobrze że od wczoraj pada, bo było już sucho.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Niby tak tylko ciekawe ilu z was przyzna sie że zbyt wczesny siew położył mróz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3907

Pewnie, że nikt. Posieją na początku marca albo w lutym a później pod koniec kwietnia odsiewają, ale w internecie wszystko super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj