Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

20CBR12    209

Panowie, mogę opryskać łubin na jedoliścienne i Mg z mikro? siany 11 maja, aktualnie ma 20cm.

attachicon.gifłubin 1.jpg

attachicon.gifłubin 2.jpg

Siany w maju a o niego lepiej wygląda od mojego z marca..z tym że mój już kwietnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Jaki miałeś plon tego łubinu ? czy stosowałeś jakis oprysk ?

1,2-1,8 t z ha w zależności od pola. Bez nawożenia, bez oprysków fungicydami czy na insekty, ph gleb - 4 lub minimalnie ponad 4. Tylko w herbicydy wtedy zainwestowałem - przedwschodowe i potem na jednoliścienne. Ph gleby było bardzo słabe, więc starałem się za wiele nie inwestować. Na najkwaśniejszych kawałkach i łubin się bardzo męczył.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Kos_pl kolego  u mnie była podobna sytuacja .Na działce ,gdzie siałem groch w tym roku ,na części rośnie łubin ,bo niskie ph w granicach ph4 jest zbyt niskie na groch .Znajomy agronom mi powiedział siej łubin ,bo łubin dobrze znosi niskie ph .Tak zrobiłem i jest oki .Okaże się ile sypnie .Odmiana Tango.

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Panowie, co jest z moim łubinem, wybiórczo dziś znalazłem kilka takich krzaczków. Jakim środkiem najlepiej pryskać? Prosze o szybką odp, bo liczy się czas, z góry dzięki.

post-136561-0-87543600-1496928799_thumb.jpg

post-136561-0-29449300-1496928802_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

prawdopodobnie początek antraknozy, najlepiej amistarem jak chcesz szybko zatrzymać ale drogo wyjdzie

 

zjawisko występują plackami czy tylko pojedyncze rośliny?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

tylko pojedyncze rośliny, nie ma tego dużo, trzeba trochę pochodzić po polu żeby je znaleźć, te rzuciły mi się dzisiaj w oko, na skraju pola. Na drugim kawałku to samo, też gdzieniegdzie występują. Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1234    1

tylko pojedyncze rośliny, nie ma tego dużo, trzeba trochę pochodzić po polu żeby je znaleźć, te rzuciły mi się dzisiaj w oko, na skraju pola. Na drugim kawałku to samo, też gdzieniegdzie występują. Co radzicie?

 

Kolego pryskaj bo rozniesie ci się to po polu i z plonu nic nie będzie ja pryskałem w środę zamiennik amistaru( tazer cena litra 140 zł ) w dawce 0,7l na ha + tebukonazol  (50zł) w dawce 1l  zamiast tebukonazolu lepszy byłby chyba gwarant ale miałem w domu tebukonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Safir coś pomoże na antraknozę czy nie badzo? Pytam bo akurat mam w domu a szkoda mi wydawać kasę na coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Dzisiaj poszło 2l Gwarantu +15kg siarczanu magnezu, a dodatkowo na jednym kawałku do tego doszło 3kg OSD Potas + Ekolist 1l (zostało więc wrzuciłem). zobaczymy efekty tej mieszanki, jak na razie łubin bardzo gęsty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Panowie czy po przekwitnięciu łubinu mogę go opryakać na jednoliścienne środkiem targa super? Czy nie ryzykować?
Co panowie sądzicie o tym?

Edytowano przez rolnik31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Panowie czy po przekwitnięciu łubinu mogę go opryakać na jednoliścienne środkiem targa super? Czy nie ryzykować?

Co panowie sądzicie o tym?

 

Przyłączam się do pytania, bo mam ten sam dylemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

W moim łubinie pojawiają się roślinki które jakby zaczęły usychać i tracą listki,czym jest to spowodowane?

 

wyrwij ze 2 rosliny i obejrzyj korzenie czy z nimi wszystko wporządku? ale najprawdopodobniej antrakoza się zaczyna.

 

 

co do roślin z drugich zdjęć to uszkodzenia mechaniczne robale lub sarny ślimaki itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367

Witam Czym można zwalczyc chabra ?

 

Witam Czym mozna zwalczyc chabra ? pozdrawiam

Z tego co pamietam to niczym

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matetar94    13

Panowie mam pytanie czym przeprowadzić desykacje łubinu zółtego aby nasiona nadawały się do siewu. Czy ktoś przeprowadzał desykacje glifosatem, jak to wpływa na późniejsze kielkowanie nasion ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matetar94    13

Tak zrobie dam 3 l i może siarczan amonu . Mam nadzieje że koledzy nie robicie mnie w balona i mi ten łubin poźniej wykiełkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1410    10

Ja pryskalem albo 3 albo 4 ltr.i wschody byly jak i kwalifikatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

witam chciałbym posiać łubin po zaoranej pszenicy mam amazone d 7 special 2 2.5 m podpowie ktoś jak ustawić coby około 200 poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj