Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Leon16    0

Panowie co się dzieje z tym łubinem
post-215915-0-84601700-1495374140_thumb.jpgpost-215915-0-32205400-1495374191_thumb.jpg
Pierwszy raz coś takiego widzę łubin się dopiero 3 raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5355

jak to co , cos podgryza, zapewno  oprzędzik

ja ostatnio pryskałem  CyperKillem max


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leon16    0

jak to co , cos podgryza, zapewno oprzędzik

ja ostatnio pryskałem CyperKillem max

ten łubin jest na poplon i nie chce się pchać w koszty z opryskiem. Będzie coś z niego bez pryskania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leon16    0

I do tego koszt usługi bo nie posiadam opryskiwacza.
A z czego to się wzieło w zeszłym roku tego nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

kolega ma do sprzedania koło 9 ton łubinu waskolistego Kalif. Chciałby to sprzedać hurtem. Macie jakieś namiary w województwie lubelskim, okolice zamościa, biłgoraja, tomaszowa lub. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5355

ten łubin jest na poplon i nie chce się pchać w koszty z opryskiem. Będzie coś z niego bez pryskania?

  ale poplon w sensie że chcesz duzo masy do zaorania mieć czy  poplon byle jaki aby agencja sie nieczepiała ?? bo jak to pierwsze to bym to pryskał, tak jak @kowal1234 pisał koszt niewielki jest a może "uratować" łubin


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

kolega ma do sprzedania koło 9 ton łubinu waskolistego Kalif. Chciałby to sprzedać hurtem. Macie jakieś namiary w województwie lubelskim, okolice zamościa, biłgoraja, tomaszowa lub. ?

niech trzyma jak w tym roku łubiny się nie udadzą to jego roczny może mieć lepszą siłę kiełkowania na następną wiosnę niż tego roczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Łubin w tym roku ładnie przetrwał  przymrozki wiosenne .Jest o niebo lepszy niż w zeszłym roku .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
Napisano (edytowany)

alfa cypermetryna dziala, zajedz wieczorem i zobacz czy sa - szybkie sku... ;-)

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
Napisano (edytowany)

kolega ma do sprzedania koło 9 ton łubinu waskolistego Kalif. Chciałby to sprzedać hurtem. Macie jakieś namiary w województwie lubelskim, okolice zamościa, biłgoraja, tomaszowa lub. ?

 

Handlarze u nas płacą po około 500 zł /t i jeszcze namolnie dzwonią, lepiej się trochę "pomęczyć" i sprzedawać małe partie. Ale na razie jest posucha, bo kto miał siać to już powoli zasiał, a na paszę/dodatek do paszy to może bierze 1 na 10 lub 20 osób. Gdyby miał 20 t to by jeszcze była inna rozmowa, ale nie wiem jakie są obecnie ceny za takie ilości.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja swoj sprzedałem średnio po 1000 zł za tone a on został. Dzwonił do takiego co ma ryby stawy to proponował mu 600 zł za tone. Ma ponad 5,5 ha pszenicy i sie martwi gdzie on to zmieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Mój łubin ma czerwone listki tuż przy ziemi,niektóre odpadły. Czym to jest spowodowane?

post-65333-0-20687500-1495465410_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8
Napisano (edytowany)

jeśli chodzi o te czerowne serca to zawsze odpadają

z wyglądu jest ok obserwuj tylko czy nic się nie dzieje złego z głównymi liściami

Edytowano przez pszycha1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Sieje łubin już kilka lat ale dopiero teraz to zauważyłem :-) a jak na razie z innymi listkami nic się nie dzieje. Ogólnie przez ostatni tydzień szybko rośnie -nadrabia zaległości ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jane50123    0

Panowie, chce się pozbyć perzu w łubinie. Widziałem że można pryskać fusilade czy leopardem. Leopard jest sporo tańszy ale w jakie dawce na ha można nim pryskać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

2l możesz lac. ale jak wyrośniety i dużo to bedziesz musiał jeszcze zrobic poprawkę jak nie wezmie pierwsza dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

czy pantera 040 EC ktoś stosował na 1 liścienne , i jaka dawka ?? mam tylko jedną opinię i to nie do końca pozytywną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stosujecie jakieś nawożenie mikroelementowe w łubinie ?

 

Nawożeniem mikroelementami jest w łubinie bardzo plonotwórcze. Efektywność takiego zabiegu jest znacznie większa niż np. w zbożach. Pierwsze nawożenie mikroelementowe podaję już donasiennie - (Dynawit lub inny nawóz donasienny) do niego koniecznie należy dodać molibden, kobalt tez też jest bardzo mile widziany. Dawka około 0,3 - 0,4 l / 100 kg nasion + zaprawa (Certicor 50 ml + Maxim 100 ml) + Nitroflora (w 1/4 zalecanej dawki) + woda. Max.dawka około 1,2 l mieszaniny na 100 kg nasion.

Następnie stosuję 1 zabieg dolistny przed kwitnieniem. W tym roku przypuszczam że będzie to na początku czerwca. Stosuję w/g ważności: Bor (zwykły kwas borny - ok. 1 - 1,5 kg/ha w czystym składniku B 170-240 g/ha ), Molibden ( Mo 10 - 25 g/ha), Siarczan magnezu (standard 5% jak w innych roślinach), mocznik (uwaga na stężenie, nie przekraczam 2 % z uwagi na duże stężenie enzymu ureazy w liściach łubinu, łatwo o poparzenia), Kobalt (jedyny producent Arkop, okolo Co 1 - 2 g/ha) i pozostałe standardowe mikroelementy stosowane w zbożach (miedź, mangan - ten znaczenie ma przy wysokim pH gleby, wtedy jest trudno przyswajalny, cynk). Po zabiegu łan łubinu wygląda fantastycznie, ciemnozielony, bujny. Co istotne, nie nawozimy mikroelementami samych roślin. Dokarmiamy też bakterie w brodawkach, naszą fabrykę azotu. A wiadomo, bez azotu nie ma plonu, nie ma białka. Nawożenie mikroelementami, szczególnie B i Mo jest efektywne przy zakwaszonej glebie (zaniedbane pola, dzierżawy), kiedy bakterie brodawkowe nie mogą pobrać składników z gleby i ogólnie są mało wydajne przy niskim pH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

U mnie jakas dziwna zaraza siadła na łubin... Coś wyżarło dużą część listków łubinu te które przetrwały poskręcały się. Co to może być?


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Czym można zwalczać dwuliścienne powschodowo w wąskolistnym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
Napisano (edytowany)

Ta zaraza to oprzedzik (czytaj wstecz)
Chwasty powschodowo od 4 liscia dff 0.2 ( szukaj w necie )

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj