Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Celownik07    680
3 godziny temu, zbyszek8201 napisał:

O której godz psiukałeś ?

18-21 wczesniej sie nie dalo przez wiatr. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    429
Michal014d napisał:

1 godzinę temu, Celownik07 napisał:

Ale po co. Masz podana substancje czynna albo na kg srodka albo na litr i sobie przeliczasz ile potrzebujesz na ha. 

Może niezrozumiale napisalem. Chce wlac 0.4L środka np legato i czy mozna to wymierzyć ze np. stawiam na wadze kubek,taruje go  wlewam srodek az waga pokaze 400g czy w ten sposób kazdy środek moze wyjsc inaczej bo ma inna wage litra?

plynne herbicydy lepiej i latwiej odmierzac miarka, a proszki wagowo. raczej ciezar bedzie zblizony do wody, powinien byc napisany na butelce, ale po co kabinowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
11 godzin temu, yanek_113 napisał:

A czy można mospilan łączyć np z labradorem?  Zastanawiam się bo muszę obydwa środki zastosować… do tego odiuwant by był. 

Nie.

Wszystko osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    84

Wąskolistny z własnego siewu, siany w  3 dekadzie Marca. Na razie tylko przedwschodowo (w dzień siewu) pryskany Boxer 2,2L/ha i Stomp 2,2L//ha. Zero uszkodzeń w łubinie.

obraz.png

obraz.png

obraz (1).jfif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522

Panowie co stosujecie na jednoliścienne , w ubiegłym roku stosowałem lablador ale musiałem poprawiać bo perz nie wszędzie wzięło 

Może selekt jest skuteczniejszy 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1183
32 minuty temu, Marecki2922 napisał:

Panowie co stosujecie na jednoliścienne , w ubiegłym roku stosowałem lablador ale musiałem poprawiać bo perz nie wszędzie wzięło 

Może selekt jest skuteczniejszy 

Fusilade przy maksymalnej dawce ładnie czyści

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1126

Nasiona łubinu starsze niż rok dwa tracą całkowicie możliwość kiełkowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1183
1 minutę temu, mf362 napisał:

Nasiona łubinu starsze niż rok dwa tracą całkowicie możliwość kiełkowania?

Dwuletnie wschodzą normalnie, pod warunkiem przechowywania suchych nasion

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522
1 godzinę temu, mf362 napisał:

Nasiona łubinu starsze niż rok dwa tracą całkowicie możliwość kiełkowania?

Wrzucaj w glebę w doniczce , za 4 dni będziesz wiedział co i jak  , moim zdaniem będzie kiełkował a 70% kiełkowania to nawet kwalifikat może mieć 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1281
Napisano (edytowany)

@krilan06, wygnij z drutu fi 3-5 ramkę 50x50 cm rzucaj w losowo wybrane miejsca i przelicz obsadę. Ilość roślin w obrębie ramki razy cztery i będziesz wiedział ile na metrze kwadratowym jest. 

Edytowano przez bezbarwny

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2487

Jak liczyłem obsadę to wyszło mi 45 szt/m2, a powinno być minimum 90. Ale teraz znowu kupić materiał, przesiać to, pewnie znowu odchwaszczać, ogólnie zagadka. A z tego jeżeli chociaż coś bym zebrał to będą nasiona do siewu na przyszły rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    183
Napisano (edytowany)

Wydaje mi się że to od mrozu , też mi podwiedły te choinki. Godzinę temu bylem. I uj z tego jeżeli padnie to 3 ha poszło a ładnie powschodził. Doglebowks idealne warunki. Nasion na drugi siew brak. Ehhh

Edytowano przez zbyszek8201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2487

To ile było tego mrozu że łubin miałby być do przesiania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    295

Nic mu nie będzie. W jednym roku miał 2 listki, popadało i w nocy było -8. Zrobił się ciemnofioletowy, potem normalnie wróciła wegetacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    183

Teraz trzeba czekać min z tydzień i obserwować. Ile było mrozu nie wiem ale o 5 ej było biało. Rozmawiałem z sąsiadem on wczas wstaję i bardziej obserwuje pogodę , opady mówił że wczoraj był większy niż dziś. W dodatku jeszcze na poniedziałek pokazują.  Siałem z dwa razy i w maju między 5-8 mają. Niby wszystko ok tylko strasznie wydłuża się wegetacja i później problem ze zbiorem bo kombajny czyszczą itp a Swojego nie posiadam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    158
8 godzin temu, Buszmen11 napisał:

Nic mu nie będzie. W jednym roku miał 2 listki, popadało i w nocy było -8. Zrobił się ciemnofioletowy, potem normalnie wróciła wegetacja

Troszkę ucierpi i to wszystko czytałem E Lubin do -6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1183
9 godzin temu, mf362 napisał:

Nie na darmo dziadki siali w maju 

dziadki, to siały w marcu a nie w maju, była teoria, że ten marcowy nie zmarznie.

Ja część mam wsiany w marcu, zobaczymy co ta teoria warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marian7k
      Jakich używacie herbicydów w uprawie prosa? Do tej pory praktycy głownie używali Azoprim. Czy ktoś próbował zastosować Dual? Będę wdzięczny za wypowiedzi.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj