Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Agrest    26136

W ramach reklamy przysłali mi Top agrar nr 3.

Jest tam fajny artykuł "czyste pole strączkowych" z tabelami doświadczeń w odchwaszczaniu łubinów. I wynika z nich wysoka skuteczność herbicydów standardowo używanych w oziminach, a konkretnie Snajper 600sc w dawce 1,25l/ha 

Sam bym opryskał bo było by tanio i dobrze, ale to cholerne EFA. Nie wiem czy ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Ile możesz zyskać ?/ Ile można stracić ?  Ja nie ryzykuję . To nie tylko brak EFA , brak dopłat za zazielenienie plus części JPO i to chyba nie koniec , próba oszustwa jeszcze może dojść. Może się udać , ale nie musi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26136

Do starty jest bardzo dużo. W moim wypadku za ten sezon za zazielenianie prawie 13 tys. A na 2018 parę ha doszło:D

Jeszcze muszę przemyśleć czy nie lepiej wejść w poplony. Tak logicznie licząc to byłoby najkorzystniej. Bo łubiny bym opryskał zebrał czyste, i jeszcze w poplonach go wykorzystał na innych działkach np w mieszance z gryką, wzbogacając je w próchnicę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65
3 godziny temu, stempos1980 napisał:

Pryskał zaraz po siewie było wilgotnotylko rok wczwśniej na tym polu była dynia i niestety po dyni mnóstwo chwastnicy było i po prostu był mocny wysiew a pozatym zeszłoroczny sezon był mocno upadany i niestety  środki doglebowe zostały wymyte przez wodę i w późniejszym okresie chwasty rosły jak głupie.w jakiej proporci zrobić miesznkę stomp linurom

Mniejsza z tym ale zawsze warto zacząć szukanie błędów od siebie a nie zwalać na środek lub szukać innej przyczyny niepowodzenia. 

Pendymetalina jest skuteczna w zwalczaniu chwastnicy informacja dla innych forumowiczów. 

Co do twojego pytania to moim zdaniem mieszanie linuronu ze stompem jest trochę bez sensu jak już to stomp z commandem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2018 o 14:48, Agrest napisał:

W ramach reklamy przysłali mi Top agrar nr 3.

Jest tam fajny artykuł "czyste pole strączkowych" z tabelami doświadczeń w odchwaszczaniu łubinów. I wynika z nich wysoka skuteczność herbicydów standardowo używanych w oziminach, a konkretnie Snajper 600sc w dawce 1,25l/ha 

Sam bym opryskał bo było by tanio i dobrze, ale to cholerne EFA. Nie wiem czy ryzykować.

a nie można opryskać przed siewem?? w przepisach jest chyba żę od siewu do zbioru nie można pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1126

Do lubinu gorzkiego jest doplata jako strączkowe pastewne?

Mam do zasiania 1.5hektar a.

Czesc pod kombajny a reszta poplon.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    905

pod kombajn tak, pod poplon nie ma doplaty. bez znaczenia czy slodki czy gorzki, waskolistny, zolty czy biały


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1126

Dzięki za radę :)

Dobrze wiedzieć u mnie w okolicy większość sieje i zaoruje .

Gdyby kontrol to byla by scena.:)

W tym roku w arkuszu w mapkach jest jakas zmianka ze mozna siac mieszanke.

Np lubin i wyke i bierze sie doplate za dwie rosliny.

Wiecie cos w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy ktoś siał z was mieszankę Łubin  wąskolistny gorzki  i peluszka w siewie głównym na nasiona ? chodzi o to by później te nasiona wysiać na poplon razem . Cy może trzeba osobno zasiać łubin i peluszkę   a później wymieszać i posiać ? ktoś coś wie na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7916

Koledzy jest tych odmian łubinu słodkiego i ciężko wybrać.myśle o regencie ale chyba u mnie będzie ciężko kupić więc jakie odmiany polecacie dobrze zagęszczające i nie tak łatwo się obsypujący.miałem dość dobry łubin chodzi mi o plenność ale jego największa wada to obsypywanie bo potrafił spaść w ciągu jednej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22
U mnie Regent dostępny. Chciałbym zasiać łubin słodki Regent na 6 klasie. Nie wiem czy ta odmiana da radę na tej klasie ziemi.  Poradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1126
Dnia 20.03.2018 o 20:38, davidzygmunt_85656 napisał:

Witam , czy ktoś siał z was mieszankę Łubin  wąskolistny gorzki  i peluszka w siewie głównym na nasiona ? chodzi o to by później te nasiona wysiać na poplon razem . Cy może trzeba osobno zasiać łubin i peluszkę   a później wymieszać i posiać ? ktoś coś wie na ten temat ?

Znajomy sial lubin co prawda z wyka.

Ale mysle ze pelucha tez ladnie bedzie rosla. Lubin bedzie podpora dla niej.

Tylko radze niską odmiane lubinu.by nie zadusil wyki./peluszki.

Edytowano przez mf362

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15511

Ja czekam, choć pole przygotowane, w tamtym roku posiałem wcześnie, siedział miesiąc w ziemi nim wylazł, potem ni jak się nie mógł zmobilizować do rośnięcia, teraz posieję jak przyjdzie ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U mnie jest plan coś zasiać w tym tygodniu, ale to raczej ze względu na testy nowego siewnika, ciekaw jestem jak będzie siał, niż to że już czas na łubin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Czy można w łubinie po wschodach rozsiadać wapno Atrigran? Czy może lepiej przedsiewnie razem z polifoską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja jeszcze czekam.Swój siałem w zeszłym roku w terminie a znajomemu dwa tygodnie później i miał o niebo lepszy bo mojego przyhamowały przymrozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, KRISS75 napisał:

Ja jeszcze czekam.Swój siałem w zeszłym roku w terminie a znajomemu dwa tygodnie później i miał o niebo lepszy bo mojego przyhamowały przymrozki.

A kolego Kriss75, czy Twój łubin był zaprawiony ? Wczesny siew i brak zaprawy powoduje problemy z chorobami grzybowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1126

Ja będę sial cos kolo 1 maja :)

Na pewno nie zmarznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Panowie mam łubin wąskolistny Sonet. Mam kupiony środek chwastobójczy Nuflon (zamiennik Afalonu) w jakiej dawce go dać i może co jeszcze dodać, żeby zwalczyć wszystkie chwasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Zastanawiam się czy siać we wtorek po świetach czy jeszcze czekać. W pole się wjedzie jakoś ale nie wiem czy to nie za wcześnie jest. W tamtym roku 31 marca i go trzymalo sporo w ziemi więc sam już niewiem. Niby temaperatury fajne nadają ale jednak obawy są. Centrum polski, doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    812

Jak masz warunki to siej. Nawet jak posiedzi trochę w ziemi to nic mu nie będzie. To już czas najwyższy nie tylko na łubin ale ogólnie na jare, w tym roku bardzo późno wychodzą siewy...

Ja osobiście jutro będę siał, WWL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Ja też będe siał po świętach zaraz. Centrum PL.  Ciekawe czy dostane jeszcze gdzieś afalon... Bez oprysku to będzie zalesianie a nie lubin...

 


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj