Mat84

MF 6150 - problem z podnoszeniem (ehr kabina) i pali się kontrolka nr 7 o zapchanego filtra przekładni

Polecane posty

Mat84    0
Kupiłem mf 6150. Po zakupie nie dziala ehr w kabinie i zapaliła się kontrolka nr 7 od filtra przekładni. Wstawiłem ciągnik do mechanika. Wymienił mi włącznik podnoszenia i opuszczania w kabinie, oraz olej hydrauliczny i filtry. Jak wyjechałem ciągnikiem od mechanika zapaliła się kontrolka nr 7. Jak podpiołem talerzowke nie podnosił maksymalnie. Po pół godziny pracy, ehr w kabinie przestał działać ( czasami podniósł i opuscił). Podnoszenie i opuszczania ręczna przy pompie działa i na błotniku ( ale nie podnosi moim zdaniem maksymalnie tak jak bez obciążenia). Nie wiem czy jedno z drugim jest powiązane czy nie. Mechanik chce wymienić teraz czujnik zapchania filtra hydrauliki. A z Ehr każe szukać elektromechanika. Zastanawiam się też czy może czy to może pompa ale szukanie i wymiana w ciemno to duże koszty. Może ktoś miał podobny problem i coś doradzi albo poleci specjaliste od MF 6150. Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Przecież to standard, że się pompę zmienia po zakupie. Po za tym nawet nie napisałeś czy przypadkiem wpadliście na pomysł wymiany oleju i filtrów czy od tak po prostu chcesz zgasić lampkę? (wyjmij żarówkę i po sprawie). O pomiarze ciśnienia też nic więc... Albo szukaj normalnego mechanika albo od razu to sprzedaj i kup U1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
52 minuty temu, lukbold napisał:

Albo szukaj normalnego mechanika albo od razu to sprzedaj i kup U1014

i to będzie najlepsze wyjście,germańce ostatnio padają jak muchy

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukpol    0

Pierwsze słyszę że pompę zmienia się po zakupie .jeżeli nie potrafisz podpowiedzieć Mat84 to nie pisz takich rzeczy i nie naciągają go na koszty

 

Edytowano przez Lukpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mat84    0

za rady o sprzedaży dziękuję... i kupnie U1014 też dziękuję.... dla tych co chcą pomóc dodam że na zimnym oleju zaraz po odpaleniu jest wszystko ok z ehr i kontrolka i jeżeli to pompa to dlaczego ehr podnosi na błotniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Sprawdź poziom oleju. Przejrzyj katalog i sprawdź czy faktycznie mechanik wymienił wszystkie filtry hydrauliki. Zapnij lzejsza maszynę i sprawdź czy problem występuje. 

A najprościej zmień mechanika jak ten nie umie podstawowych pomiarów zrobić. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Sprawdzić ładowanie czy na pewno jest ok w przypadku braków ehr też nie działa tak samo może kabel nie halo od zasilania ehr-u kolejna rzecz czy przypadkiem nie masz ustawionej wysokości podnoszenia na panelu która nie pozwala podnieść wyżej może skopany czujnik położenia ramion. Jak dobrze pamiętam manualnie da się wyżej podnieść niż przez ehr więc.... tylko ta zapalająca się kontrolka tu bym był zdania że ,,mechanicy" wymieniają te filtry które odstają od korpusu silnika czy skrzyni i przypominają kształtem filtry a te których nie widać i nie wiedzą o ich istnieniu zostają nie zmienione....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Druga sprawa że musisz zrobić pomiary ciśnienia hydrauliki.  

Tak jak było napisane wcześniej z przycisku dało się podnieść wyżej niż z kabiny. 

 

Jeśli maszynę masz za nisko to zobaczjak bardzo masz ramiona wykrecone. 

Gdzieś tu na forum jest szczegółowa instrukcja krok po kroku jak ustawić czujnik położenia ramion.

 

Jakim olejem zalales?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj