bambik999

Zawór kulowy jako dławik hydrauliki

Polecane posty

bambik999    0

Witam,

mam w garażu wolny zawór kulowy a brakuje mi dławika do prasy ponieważ komora opada zbyt szybko i wpadł mi do głowy pomysł aby zamontować ten zawór jako dławik. Czy zda to egzamin? Nic się nie stanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic się nie stanie i nie zda to egzaminu . @ogarek dobrze napisałem ?

Jak to prasa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Ja w przetrzasaczu mam taki zawór prawdopodobnie z  fabryki tak wyjechalo , problematyczne jest trochę go ustawienie wystarczy delikatny ruch a juz jest zbyt duży przepływ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambik999    0

Welger RP 12 S nie wiem co to ma do rzeczy. Poszukałem trochę w necie i te zawory są prawie wszystkie do 500 Bar także nie ma opcji że go rozerwie i chyba spróbuje to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
Napisano (edytowany)

Jak ustawisz ten zawór raz i nie bedziesz go ruszal to bedzie ok, ja u siebie w przetrzasaczu jak odczepiam , zawór zamykam by nie rozkladal sie wcale, także co przyłączenie do ciagnika to ustawienie zaworu od nowa i stad te problemy z , rozwiazanie same w sobie działa jak należy

Edytowano przez michal_19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambik999    0

aa rozumiem, u mnie by był ustawiony raz i x czasu nie ruszany także powinno być dobrze, dzięki za odpowiedź 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22

Rozerwać go nie rozerwie ale od oleju może go rozkleić na łączeniu, zawory są pewnie PN 20 także 300-500 bar długo nie wytrzymają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Dławik zależnie od średnicy najtańszy za 1 grosz   , nie widzę powodu żeby przepłacać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie, bierzesz i dobierasz monetę, wiercisz małym wiertłem i sprawdzasz. Rozwiązanie na całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Podepnę się pod temat trochę, jaki przepływ powinien być w zamku hydraulicznym aby nie blokował zbytnio hydrauliki? Widziałem że ktoś montował zamek 3/8 nie będzie on za mały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Ja taki zawór miałem zamontowanyw rozrzutniku, żeby spowolnić taśmę. Do tego jednak średnio się nadawał. Teraz mam zawór wbudowany w ciągniku i działa to o niebo lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916

Jak koledzy wyzej napisali wloz zwykly dlawik z grosza, albo kup, tez wiele drozszy niz grosz nie bedzie a zawor wykorzystaj gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Miałem kiedyś Welgera RP12 bez siatki i tam jest zawór dławiący JEDNOKIERUNKOWY. U mnie był on wkręcony na połaczeniu węza ciśnieniowego (idącego z ciągnika), a rurką metalową. Jest tam też regulacja chyba śrubą imbulową zakontrowana nakrętką 22

Jeżeli zastosujesz zawór kulowy, który przymkniesz lub dławik z małą dziurką to zmniejszysz przepływ przy opadaniu klapy, ale jednocześnie zmniejszysz przepływ przy podnoszeniu klapy i będziesz musiał garować ciągnikiem przy wyrzxucaniu beli.

Jeszcze jedno - Welger RP12 nie ma żadnych zamków hydraulicznych tylko zamki mechaniczne i siłowniki jednostronnego działania pamiętaj więc o tym że gdy zdławisz olej na siłowniku zamki też będą wolniej opadały, a w ekstremalnym przypadku nie będą chciały opaść gdy olej będzie jeszcze zimny/gęsty.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak go założysz będzie dławił w obie strony jedz jak chcesz tak to przestań zydzic dławik taki kosztuje grosze 1-5 zł a regulowany poniżej 100 zł jedno stronęgo działania dławi tylko w jedną stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Po za tym kawitacja zniszczy taki zawór dość szybko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hibertusik    10

Można wykorzystać zawór z bizona wersje z akumulatorem gazowym posiadały zawór regulacyjny czułości amortyzacji hedera.Był on precyzyjny i fajnie to się regulowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

@hibertusik Podrzuć linkiem. Dławik jednostronny z tego co pamiętam siedzi też na podnośniku serii ciężkiej, tyle że tam można go zamknąć całkowicie co nie było by zbyt bezpieczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hibertusik    10
Napisano (edytowany)

Miałem bizona amortyzacja hedera na akumulatorze , przed akumulatorem był ten zawór ,można było od pełnego przepływu regulować do całkowitego odcięcia,w katalogach bizona trzeba poszukać.Z wyglądu to był jak wtyka hydrauliki stara do c360,zakrecalo się ja i w tym zaworze tak samo było kilka obrotów od max do min.

 

Niestety linku żadnego nie podam.

Edytowano przez hibertusik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
21 minut temu, hubertb napisał:

@hibertusik Podrzuć linkiem. Dławik jednostronny z tego co pamiętam siedzi też na podnośniku serii ciężkiej, tyle że tam można go zamknąć całkowicie co nie było by zbyt bezpieczne. 

Ja mam wbudowany w MF 6190 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Na wyjściu. Ale Cię zrozumiałem, chodziło Ci o podnosnik A jak myślałem o hydraulice zewnetrznej  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Ten na wyjściu świetnie się sprawdza jak masz siłowniki na "dwa węże" inaczej też jest tylko bajerem lub ozdobnikiem. W nowych możesz już programować osobno "podnoszenie" i "opuszczanie" siłowników więc masz komplet i na wszystkie wyjścia. Do tego programowanie sekwencji i jesteś gość jeden guzik i samo się robi. Tyle że facet ma wk***iający go siłownik i zawór kulowy z używki i tym za wszelką cenę chce swój problem rozwiązać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Ja używam tylko do zwalniania taśmy w rozrzutniku więc u mnie się sprawdza  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Bo to głównie do tego jest używane, w sensie do hydromotorów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maikerus
      Dzień dobry. Muszę wymienić felgę w wywrotce Megidia. Nigdzie, ani w sklepach ani na rynku wtórnym nie idzie jej dostać. Czy istnieje jakiś zamiennik który pasowałby po mniejszych lub większych przeróbkach? Czy ktoś z Was mierzył się ostatnio z takim problemem i jak sobie poradziliście? Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą pomoc.
    • Przez Mateo7171
      Witam. problem ze zgrabiarka dwukaruzelową Kuhn GA 7302. Przy włączeniu wałka słychać około trzy stukniecia w jednej karuzeli. Dzisiaj zablokowałem ramiona na siłę przekręciłem wałkiem to było czuć jak przepuszcza w środku. Szukam jakieś pomocy co to może być


    • Przez lutek0666
      Witam mam pytanie czy ktoś ma jeszcze jakieś części do siewnika rosyjskiego talerzowego, głównie chodzi mi o tryb napędzający znajdujący się przy sprzęgle.
    • Przez MariuszMF2645
      Witam Poszukuje kubełków/Wkładek do Sadzarki Cramer DSD-2000


    • Przez Marcin9908
      Witam serdecznie, czy ktoś ma może do sprzedania noż do wycinaka Schrijver; wycinak starszej serii. Nowych niestety już brak w sprzedaży, a i nawet o używkę okazuje się że problem, a jeśli coś było to i tak w fatalnym stanie. Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc w tym temacie to proszę na priv, z góry dziękuje.
      Długość (mm) 1730 Szerokość (mm) 110 Grubość (mm) 3
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj