Piotr1711

Od czego są te przyciski na pulpicie? Dominator 88s

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jacek23    12

Na górze powinien być wkręt z sitkiem aby nie występowało podciśnienie a bocznym otworem ma spływać grawitacyjnie do zbiornika. Na dnie tego zbiorniczka pozostaje mała ilość paliwa do zasilania świecy.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

Myśle już ten zbiorniczek z tymi przewodami zdemontować a ten przewód zasilający od wtryskiwaczy też usunąć co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Pomysł dobry, nadmiar paliwa z wtryskiwaczy będzie mył silnik


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

Panowie w swoim 88s niedawno kupionym niemam klamki od środka w kabinie mógłby ktoś z was przesłać mi zdjęcie na tel 504965403 będę wdzięczny nic w necie nie mogę znaleźć do kupienia zewnętrzna jest a wewnętrznej brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Jaki heder? Ja pszenice dominatorem 98 4,5m heder na 2 i pol/max przyspieszacz, zalezy od zboza. 

Rzepak na 1 i full przyspieszacz lub 2 i na maks zwolniony bo rzepak lubi mi sie zawinac na korbach nad wytrzasaczami

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

heder mam 4.0m jeżdziłem jedynką na połowie przyspieszacza wydawało mi się wolno.Jak masz ustawione klepisko na której dziurce i sita górne i dolne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

No to na takim malym hederze to 2 i full przyspieszacz. Klepisko mam chyba na 3 dziure od gory. 

Sita to sobie wez garsc zboza w reke i rzuc na sita i ustaw tak zeby przelatywalo a koniec gornego sita tak zeby jeszcze klosy wpadaly

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić wiatr w dominatorze?  Pod kierownicą mam zegar a po prawej przełącznik dwu pozycyjny. Na jednej pozycji reaguje na obroty przyspieszacza a drugiej nic nie pokazuje. Wiatr ustawia się chyba ręcznie pokrętłem po ok lewej stronie pod rurą. Po prawej na wialni jest czujnik więc gdzieś powinien pokazywać obroty. Obrotów młocarni też nie pokazuje, czujnik wymieniałem na czujnik z wialni ale nic to nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

W środkowym położeniu tego przełącznika powinno Ci pokazywać właśnie obroty wialni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

Ja mam 3 pozycje ale czujnika na wialni niemam tylko na wytrząsaczach i też mi w środkowej pozycji nie pokazuje i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi głównie o obroty młocarni a nie pokazuje. Próbowałem zmieniać czujnik i nic. Świeci mi się czerwona kontrolka że młocarnia nie ma obrotów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Masz korbke do ustawiania obrotow wentylatora? Jezeli tak to obok niej masz skale, srebna ramka z czarnymi cyframi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagle przestało mi działać wysowanie motowidel, regulacja prędkości motowidel i wentylator nawiewu. Bezpieczniki sprawdzone i wszystkie ok. Co to mogło się stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26
21 godzin temu, Andrzejcypis napisał:

Nagle przestało mi działać wysowanie motowidel, regulacja prędkości motowidel i wentylator nawiewu. Bezpieczniki sprawdzone i wszystkie ok. Co to mogło się stać?

Zapewne przełączyłeś jeden z przycisków od prądu do hedera, nie pamiętam który to już ale miałem ten sam problem. W dolnym wierszu przycisków poszukaj, nie pamiętam czy był zielony czy czerwony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

Witam panowie dzisiaj wyjechałem pierwszy raz swoim nowo zakupionym dominatorem 88s i przy koszeniu musiałem podczas koszenia dodawać przyspieszaczem bo tak jakby wytrącał prędkość i po uwrociu kombajn startuje od małej prędkości o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Jak sie sprzeglo wcisnie to zwalnia na max. 

Nie cieknie olej po wariatorze? 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Do lampy powyżej tego włącznika. Może nie masz tej lampy.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj