DawidGiziski

Brona talerzowa 3 metry a 80 koni

Polecane posty

Witam

Podzielcie się wiadomościami na temat pracy agregatem talerzowym 3 metrowych z ciągnikiem o mocy 80 koni, agregat był by używany do uprawy ściernisk i przed siewnie ale niewiem czy sobie poradzi ziemie dość ciężkie 2,3,4 klasy teren płaski

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmazowsze    7

Posiadam talerzówkę 2.8, to Zetor 82 km ma co robić w uprawie ścierniska po rzepakuvprzy prędkości 9 km/h. W orane nigdy tym zestawem nie wjeżdżałem.

Jaki masz ciągnik?

Swoją tależówke podpiąłem kiedyś do jumza 65 km, to 8 km/h szedł tylko było sucho.

Niziny mazowieckie, 4 klasa ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Prędkość robocza będzie nie wielka. Jeśli masz w planach wymianę ciągnika możesz kupić i rok dwa się przemęczyć. Jeśli nie to raczej mniejsza szerokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Bez sensu. Jaka tam będzie prędkość? Do tego jak tylko jakieś mniej korzystne warunki to ciągnik się obsra z takim agregatem.

Tak w ogóle to jeszcze zależy o jaką dokładnie maszynę Ci chodzi. Piszesz brona talerzowa, piszesz agregat talerzowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Zapiołem 3 metrową talerzókę do 93 KM to zchodził z obrotów i się grzał, 120KM ma co robić. a co dopiero 80KM. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Kupuj 3 metry i się nie gap, na takiej ziemi dasz radę bardziej bym się obawiał pracy na 6klasie niż na 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Co Wy w ogóle piszecie. Niech autor napisze, czy chodzi mu o 

4f1598_brona-talerzowa-talerzowka-2-0-m-

Czy o

images?q=tbn:ANd9GcQ3gVM-f4N6nFvw_ggd9RH

Czy o

agregat-talerzowy-agregaty-talerzowe-agr

Jeśli o ostatnie, to już to widzę jak 80konnym ciągnikiem ciągnie 3m. W robocie mamy 3m tolmeta z packerem to 1634 czasem nie ma lekko. Przedostatnie zdjęcie to zresztą też będzie to samo. Wujas ma w tym typie 3m, to 1614 z nią chodzi. 

Edytowano przez daron64
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
upadłymtz    2

Przecież napisane jest, że agregatem talerzowym. Ja mam agromasza 2,5 m, talerze 510mm  i daje rade ale waży 1200 kg i podnosnik nie ma lekko. 3m to za dużo. Żeby było ładnie uprawnione to musisz też przyzwoitą prędkość osiągnąć. No chyba, że chcesz tylko ziemie wzruszyć.

Edytowano przez upadłymtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

No a w tytule brona talerzowa. Do tego jeszcze niektórzy piszą, że 3m brać. To chyba nie każdy ma to samo na myśli. Jak chce przedsiewnie to pewnie chodzi(tak jak piszesz) o ostatnie, ale w sumie my kiedyś zwykłą talerzowka wjeżdżaliśmy przed siewem w najgorsza glinę, bo niczym(że sprzętu, który mieliśmy) nie szło doprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

"daron64"- dobrze podsumowuje dyskusję, jeśli chodzi o samą talerzówkę 3 metrową, to da radę ,ale jeśli to ma być agregat z hydropakiem i wałem, to daj sobie spokój. Chyba że myślisz o zmianie ciągnika na większy, powyżej 100 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko i wyłącznie o agregat talerzowy waga katalogowa to 1340kg. Ciągnik to New Holland td80d z tuzem ciągnik u poprzedniego gospodarza pracował z agregatem uprawowo siewnym i siewnikiem Agro masz 3 metry. Myślę że u mnie da radę z samym agregatem talerzowym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Wg mnie do płytkich upraw scierniska i poplonów da radę, może nie będą zawrotne prędkości, ale prawdopodobnie wystarczy. Gorzej w uprawie przed siewem. Sam osobiście agregatem talerzowym 3m pracowałem w uprawie scierniska przez dwa lata, uwaga Zetorem 7245! Ale agregat kupiłem taki bo i tak miałem w planach wymianę ciągnika na większy. Oczywiście nie było to optymalne połączenie, ale jakoś dało radę. Po scierniskach te agregaty nie stawiają kosmicznych oporów. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Posiadam agregat talerzowy uprawowo-siewny SHARK SH 2,7 m  talerze 510 wał rurowy i hydropack ciąga go Zetor 8111 (ma co podnosić i ma co ciągnąć ) sama sciernia na 5cm idzie nie żle co do uprawy to na wiosne po orce za 1 przejazdem uprawione do siewu w suchych warunkach (zaorane było bardzo dobrze) Jak bym teraz kupował to tylko 2,5 metra i do uprawy jeszcze czepiał inny wał na hydropak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj