Terracan

lokalizator antykradzieżowy GPS

Polecane posty

Terracan    3
Witam.Chciał bym się Was zapytać czy posiadacie w swoich ciagnikach lokalizatory GPS.Kupilem nowy ciągnik i tak się zastanawiam nad zabezpieczeniem i nie mam pojęcia co wybrać. Może macie ,zakladaliscie do swoich maszyn cos podobnego,może jest jakiś hit na rynku w tym temacie to prosił bym o informację
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terracan    3

Tylko taki złodziej musi się najpierw kapnąć że takie coś jest. Przecież zakładając GPS nie będę szyb obklejał z informacją że jest zamontowany gps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

To wiadomo. Tylko pamiętajmy, że złodzieje nie są wcale tacy głupi. Bardzo dobrze wyszkoleni, wyspecjalizowani i przygotowani. 

Na pewno jest takie urządzenie, którym można "zaskanować" pojazd w celu odszukania nadajnika.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Osobiscie spotkałem się w JD 8400, lokalizator montowany fabrycznie , uaktywniany w momencie zgłoszenia kradzieży przez centralę w USA raczej jeżeli już się bawić to  w coś tego typu co jest dopiero aktywowane po dokonaniu kradzieży tylko nie wiem czy to jest rozwiązanie dostępne dla przeciętnego  człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

przecież bez problemu dojdą, że coś takiego zostało zakupione. Jedynie może ich to odstraszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Jak kupujesz JD z nawigacją Autotrack to.ma to ona na wyposażeniu seryjnym. Bo jak już nawigacją umie odnaleźć ciągnik na polu to dopóki nie ściągną anteny z dachu to znajdą ciągnik wszędzie ;)

Na złodzieja nie ma mocnych. 

Psy, monitoring, alarm, ochrona. Wszystko jest do obejścia. 

W sąsiedniej gminie w skr najpierw odłączyli prąd, później włamali się do biura gdzie ukradli dysk twardy od monitoringu, ukradli klucze od bram i ciągnika i kulturalnie wyjechali ciągnikiem zamykając za sobą drzwi i bramy.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMJot87    31

A nie łatwiej pstryczka elektryczka sobie wyprowadzić? np.taki prywatny drugi hebel od zasilania. czasem najprostsze rozwiązania stają się upierdliwe dla złodzieja.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
37 minut temu, sumek666 napisał:

To wiadomo. Tylko pamiętajmy, że złodzieje nie są wcale tacy głupi. Bardzo dobrze wyszkoleni, wyspecjalizowani i przygotowani. 

Na pewno jest takie urządzenie, którym można "zaskanować" pojazd w celu odszukania nadajnika.

nie ,,zaskanować,, tylko zagłuszyć. Każdy porządny szanujący się kierowca ma na wyposażeniu teczki zagłuszać GPS aby w każdej chwili gdy tylko siefo dziadtrans go wk***i, to żeby mógł sobie zagłuszyć sygnał lokalizatora GPS i skręcić autem gdzieś do lasu na dziwki.

także myślę że złodzieje nie są gorsi i mają jeszcze lepsze zagłuszacze sygnału GPS niż siofery XDDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Miało być zeskanować... W sensie sprawdzić. Ale ja tu widzę, że Ty kumaty w te klocki.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, eMJot87 napisał:

A nie łatwiej pstryczka elektryczka sobie wyprowadzić? np.taki prywatny drugi hebel od zasilania. czasem najprostsze rozwiązania stają się upierdliwe dla złodzieja.

pstryczka elektryczka ???? Chyba PSTRYKA EKELTRYKA na głównym PLUSOWYM, bo pstryczka elektryczka pod siedzenie który ma za zadanie odcięcie stacyjki załatwia się zwarciem na rozruszniku w wykonaniu śrubokręta.

 

Zresztą złodzieje mają swój prąd i pstryczki na uj się zdają.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Poza tym cały koncern CNH otwierasz jednym i tym samym kluczykiem za 18 zł z allegro. Tak samo JD. No chyba, że masz immobilajzer wtedy podpinasz kompa z kablem serwisowym i już immobilajzera nie ma.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Nie żeby coś, ale cały koncern forda z tym samym kluczykiem otwieram wszystkie auta forda. :D

 

Sprawdzone, nie jakieś jaja.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

imobilajzer  w moim JD odcinał tylko stacyjkę. Jak się zepsuł to odpalałem ciągnik śrubokrętem jak łursusa trzydziestkę, więc wezwałem elektyka aby usunął imo. Wyciął jeden kabelek 🤣 a mi kopara opadła że to takie proste było...

Także te fabryczne są gówno warte.. jak Danielhaker powiedział

Kto Cię tak brzydko mówić nauczył 🤔

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMJot87    31

a gdyby odcinał zasilanie na główny sterownik (komputer) to raczej śrubokręt by nie pomógł. mogę się mylić. ktoś robił takie próby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

To wtedy ma to sens. Sterownik jest podłączony bezpośrednio pod akumulator i rozlaczenie masy nie powoduje przerwania dopływu prądu do sterownika.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
40 minut temu, Mich9 napisał:

przecież bez problemu dojdą, że coś takiego zostało zakupione. Jedynie może ich to odstraszyć.

Był w Polsce przypadek  rąbnięcia takiego ciągnika z tym systemem, po ogarnięciu przez złodziei standartowych zabezpieczeń[czyli gps ] po 3-4 dniach został aktywowany system i bez problemu gości zwineli, spotkałem się z taką informacją że wszystkie traktory kl premium tej firmy są wyposażone w ten system, jeszcze jedno sam gsp pracuje na stalych określonych częstotliwościach i nie ma większych problemów z jego zablokowaniem, tu  mogą w grę wchodzić jakies nowe rozwiązania a ci zza wielkiej wody są w tym dobrzy, ze wschodu zreszta też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
sumek666 napisał:

To wtedy ma to sens. Sterownik jest podłączony bezpośrednio pod akumulator i rozlaczenie masy nie powoduje przerwania dopływu prądu do sterownika.

ale czy bez minusa przy dłuższym postoju zimowym sterownik się nie rozprogramuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
8 minut temu, gosciu506 napisał:

ale czy bez minusa przy dłuższym postoju zimowym sterownik się nie rozprogramuje

Co najwyżej zresetuje do ustawień fabrycznych. 

Damian, Daniel koniec opowieści. Wracamy do tematu.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMJot87    31
gosciu506 napisał:

sumek666 napisał:

To wtedy ma to sens. Sterownik jest podłączony bezpośrednio pod akumulator i rozlaczenie masy nie powoduje przerwania dopływu prądu do sterownika.

ale czy bez minusa przy dłuższym postoju zimowym sterownik się nie rozprogramuje

Nie masa tylko zasilanie (+). wg. mnie powinna być bateria na podtrzymanie ustawień. Tak jak w kompie są do utrzymania BIOS-u. najprostszą metodą było by rozebrać i sprawdzić 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj