sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

miwigos    3528
47 minut temu, Mateusz1q napisał:

Jaki powiat tak tanio 

Nie żartuj za taką klase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
49 minut temu, miwigos napisał:

Nie żartuj za taką klase

Byłeś kiedyś w zagłębiach produkcji mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Wynika żeś zainteresowany. Od Twojej decyzji zależy czy tyle dostanie😁

U mnie w tej cenie za ha jest gospodarstwo z budynkami 3a. Na nasze warunki cena kosmos. A to w połączeniu z trudną sytuacją na rynku sprawia że kupca brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Ziemia jest warta tyle ile ktoś jest w stanie za nią zaplacic, nie ile chciałby  dostać  sprzedajacy

  • Like 1

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3920

Czyli warta jest tyle ile chce sprzedający bo w większości przypadków dostaję tą cenę bez gadania. Zdarza się że dostaje dużo więcej jak się trafia jacyś napalency a już marginalne są przypadki że ktoś dostaję mniej niż chciał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5035
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Agrest napisał:

Wynika żeś zainteresowany. Od Twojej decyzji zależy czy tyle dostanie😁

U mnie w tej cenie za ha jest gospodarstwo z budynkami 3a. Na nasze warunki cena kosmos. A to w połączeniu z trudną sytuacją na rynku sprawia że kupca brak

Zainteresowany jestem zawsze wszelkimi ogłoszeniami, ale nie zawsze samą transakcją ;) 

Edytowano przez Leszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

To i ja mam w powiadomieniach. 

Tak z ciekawości co gdzie za ile. 

Można się pośmiać z ogłoszeń za grubą kasę oferujących działkę budowlaną pośrodku niczego, oferującą wiatr i słońce oraz dzikie zwierzęta🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5035

Tamta akurat zdaje się kupiona parę lat temu przez jakiś miastowych, a teraz widać chcą odsprzedać z zyskiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki86    12
19 godzin temu, krzychu121 napisał:

Czyli warta jest tyle ile chce sprzedający bo w większości przypadków dostaję tą cenę bez gadania. Zdarza się że dostaje dużo więcej jak się trafia jacyś napalency a już marginalne są przypadki że ktoś dostaję mniej niż chciał 

Nie zawsze tak jest. Często ceny z kosmosu kończą sie dużo nizej tylko nikt się do tego nie przyznaje. Sam to przerabiałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5035

Dziś w ogóle ciekawa akcja. Facet przyjechał do mnie na pole, czy bym nie chciał od niego ziemi kupić 360 tyś za 3 ha, niby trzeciej i drugiej klasy. Nie znam gościa. 7 kilometrów ode mnie mieszka podobno. Ciekawe czy jeździ od rolnika do rolnika, by kupca znaleźć :D  ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5035
5 godzin temu, Luki86 napisał:

Nie zawsze tak jest. Często ceny z kosmosu kończą sie dużo nizej tylko nikt się do tego nie przyznaje. Sam to przerabiałem...

U nas to się rynek popsuł przez konglomeraty. Chociaż jeden to nie kupuje już mniejszych kawałków w dziwnych lokalizacjach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    269

konglomerat taka firma która zajmuje sie wszystkimi branzami gdzie widzi jakis zysk,tutaj raczej kolega nazwał tak ironicznie lokalnych biznesmenów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5035

Taką firmę jak Primavega to już można spokojnie nazwać czymś więcej niż lokalnym biznesmenem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj