slawekr6

Którą prase wybrać? Mchale F5500 vs Kverneland 6250

Polecane posty

PRIMO    8046

Kończę tą bezsensowną dyskusję z tobą @ursus385 bo uwierzyłeś koledze a nie widziałeś tego na własne oczy w akcji. 

Nara. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

a kolega kolegi mojego kolegi miał kolego gdzie jego kolega prasował słome siano i mokrą kiszonke nawet przed koszeniem żelazkiem i był zadowolony bo mu robota jakoś tam szła 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

A ja Ci powiem bierz Krone Fortima na zwykłym sterowniku medium .W  tamtym roku dałem za nią 123 tyś brutto.Ciąga ja 105 koni ,śmiga jak byś jezdził na pusto.Mysle ze tu 75 by chodziło.Tej prasy chyba nie zapchasz więc ta podłoga raczej to nie problem.Ma zamki mechaniczne na komorze więc pompa i rozdzielacz też się nie wysilą.KVERNELAND to włoskie Galigani....Zostanie ci 30 tys w kieszeni i nie będziesz dumał ze koń zdechnie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Dodi- no w deszcz raczej sie nie beluje  ale czasem podczas pracy wyleci ulewa a do domu trzeba dojechac 

greg1985-Jeśli chodzi o cene  to biore na prow , bo gdybym brał za własne to napewno by ta cena była niższa.

Ursusc385- a jak Ci sie ta John DErka sprawuje? Mi wciskali F441m za 130 tyś ale jak dla mnie to za drogo ak za nia.

Danielhaker- 6350  - niby 132 na szerokich kapciach 550/45 R 22.5 A jak Ci sie sprawuje Unia?

grzesiekxy- mi powiedział na zwykłym sterowniku 100 netto do małej negocjacjii ale w nim nie ma nawet licznika bel. Więc wolę z komputerem Beta II tylko  dopłata do niego to 15 koła 😱

Brałem jeszcze pod uwage KUhn 3130 -136 tys, 2130 -114tys ale tam naped z przekładni idzie po jednej stronie, Fendt  140 -145 tys w zaleznosci od wyposażenia  Więc Mchale wypada najtaniej z wszystkich walcowych.......

A co powiecie na temat Kvernelanda 6250? Nikt z Was nie ma takiej, zadnych opinii???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Jak do tej pory super, przeszło 7 tyś bel chyba prawie 7.5 tyś i jest ok. Nic się nie dzieje, nic nie pęka, nic się nie urywa. Wsiadam i robię, a raz mi łańcuch pękł a raczej spinka bo dopychałem na chama z wyłączonym sterownikiem aby zebrać wszystko aż jeleń 120km zdychał ;)

Te 130 tyś to jest netto czy brutto? Bo ja tyle dałem brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
9 minut temu, Ursusc385 napisał:

a raz mi łańcuch pękł a raczej spinka bo dopychałem na chama z wyłączonym sterownikiem aby zebrać wszystko aż jeleń 120km zdychał

Największa wada stałej komory, za mało towaru = bela nie dobita, za dużo = można coś rozwalić pchając na chama 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Akurat 1614 się do niczego nie nadaje, na wom w ogóle mocy nie ma jak i reszta łursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

ursusc385-Wszystkie ceny które podałem to netto. Niby mówił że gdybym teraz zamawiał to za nia 142tys netto😲 ale że ona stoi od zeszłego roku to taka cena. Chyba pogłupieli z tymi cenami. 

Mówisz 7 tyś.  to nie aż tak dużo a długo ją masz? 

Damianzetor9540 - nie zawsze możemy wziasść to co sie chce. We wniosku miałem wpisana stałą komore więc taka musi być.Gdybym miał brać zmienną to napewno byłby to kuhn Vb 3160 /DF, ale jest jak jest. Pozatym nie jestem do końca przekonany czy zmienna komora to dobre rozwiązania do mokrej sianokiszonki. Miałem na pokazie DF Varimaster 660 to samo co KUhn vb 2260 i prasa naprawde ok ale prasując trawe  ściętą kilka godzin wcześniej   to aż pasy piszczały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Za 130 netto to masz Mchale F5500 z dużo lepszym wyposażeniem to nawet sobie głowy jd nie zawracaj. Moja pierwszy sezon zaczęła w 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
Dnia 1.02.2020 o 11:11, slawekr6 napisał:

A jak Ci sie sprawuje Unia?

Powiem Ci że nie mam do niej jakichś większych zastrzeżeń. W tej kasie to był super wybór. Podoba mi się w niej owijanie siatką, bo bele są ładnie owinięte od brzegu do brzegu. Pod tym względem nie powstydzi się stojąc przy zachodnich prasach. Zgniot przyzwoity- słoma pszenna ponad 200kg, belka się nie zatrzymuje. Z awarii 2x pękł mi łańcuch od napędu górnych walców. Co bym poprawił- odrzutnik czasami nie odtoczy wystarczająco daleko beli (dla pewności wolę cofnąć) i zwiększyłbym trochę prędkość lub średnicę bocznych ślimaków na podbieraczu (tutaj + za szeroki podbieracz) i dostęp do kalamitek nad górnymi walcami (to już sam poprawiłem). Chyba tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Jeżeli prasujesz tylko dla siebie w dodatku mniej jak ok 2000 bel to jak najbardziej będzie to trafiony zakup, lecz trzeba pamiętać że te 110km minimum musi być. Moim zdanie będzie to bardzo trafiony zakup. Sam przymierzałem się do zakupu takiej ale padło na pasowa v6 750 ze względu na to że sianokiszonka idzie w pryzmę, a zmienna komora będzie potrzebna do siana i słomy.  

Edytowano przez situ14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

Mniej jak 2tys bel? Ty tak na poważnie? Tą prasą w średnim pokosie dasz radę zrobić śmiało 40bel na godzinę z ośmioma nożami ciągnikiem 95-100KM co i tak jest gównianym wynikiem. 400-500szt na dzień w żytniej słomie. Serwis McHale jak słyszy o ilości 1,5-2 tyś bel na sezon to się śmieje i mówi, że to nic na te prasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520
Napisano (edytowany)

W sianokiszonce przy dobijaniu będzie ją poprostu czuł. Oczywiście bez noży. 

Edytowano przez Dodi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Wszystko ok ale co powiecie o prasach marki new holland czy też pottinger????Te ostatnie mi się podobają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj