yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

jahooo    9279

Ja tez kupiłem 1l na próbę , akurat mam kawałek 1ha do testów, zobaczymy, czy to taki miód. Moje T1 poza tym wynosi w tym roku 158zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

Panowie będę skracał gęsta przerośnięta pszenicę jako zastosować ilosc medax max a jaka ccc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1316

U mnie podobnie, Mirage 0.7 + Tilt Turbo 0.7

Jak wiatr ustanie pójdzie to wyżej razem z moddusem bez żadnej bełtaniny. 

Dokarmianie za dwa trzy dni i spokój do flagi. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
2 godziny temu, ravoj napisał:

U mnie podobnie, Mirage 0.7 + Tilt Turbo 0.7

Jak wiatr ustanie pójdzie to wyżej razem z moddusem bez żadnej bełtaniny. 

Dokarmianie za dwa trzy dni i spokój do flagi. 

t.t max 19.03.2020, żeby sadzy nie było

Edytowano przez taux
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1
21 minut temu, batman17 napisał:

Panowie będę skracał gęsta przerośnięta pszenicę jako zastosować ilosc medax max a jaka ccc

Proszę o podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
31 minut temu, batman17 napisał:

Panowie będę skracał gęsta przerośnięta pszenicę jako zastosować ilosc medax max a jaka ccc

standard to 0,4kg medax i 1l ccc- tylko z ccc stosować kolo południa jak duże nasłonecznienie, potem możesz zawsze poprawić jeśli nadal będzie taka intensywna

Edytowano przez taux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenicę w tym rku skróci susza i przymrozki kto przesadzi z zabiegami może zebrać tylko słomę

53 minuty temu, batman17 napisał:

Proszę o podpowiedz

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7667
1 godzinę temu, ravoj napisał:

U mnie podobnie, Mirage 0.7 + Tilt Turbo 0.7

Jak wiatr ustanie pójdzie to wyżej razem z moddusem bez żadnej bełtaniny. 

Dokarmianie za dwa trzy dni i spokój do flagi. 

Skąd masz Tilt jak wycofany ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
26 minut temu, galan99 napisał:

Skąd masz Tilt jak wycofany ? .

Pewnie ze sklepu, bo sam tego w rowku nie nabiera, ci bystrzejsi zrobili jesienią zapasy na wiosnę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3895

a ci bystrzejsi inaczej chwalą się tym że pryskaja tym mimo że to już nielegalne

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
1 minutę temu, yacenty napisał:

a ci bystrzejsi inaczej chwalą się tym że pryskaja tym mimo że to już nielegalne

od chwalenia do zrobienia to może dużo wody upłynąć, albo może wcale nie być wykonane......zawsze można się przejęzyczyć.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3895

uważaj, bo nie jeden już prosił żeby usuwać pewne posty


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
1 minutę temu, galan99 napisał:

Zawsze można wykonać badania na pozostałość środka .

przecież w marcu stosowanie było legalne.....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1316

Proste, już przechodziłem badania PIORiNU , w nogach nie śpię. 19 marca pryskałem i zapas jest

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    975
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Pszenicę w tym rku skróci susza i przymrozki kto przesadzi z zabiegami może zebrać tylko słomę

.

To będziesz skupował słomę.😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59

Szybkie pytanie teraz jest +16 w nocy ma być +10 a już dwie kolejne z przymrozkiem jechać teraz z T1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2288

Nie. 

Chyba nie zdajecie sobie sprawy ile wycofanych substancji idzie na sady warzywa owoce i jakoś nie widać kontroli. Już glifosat miałbyć wycofany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Mam do zrobienia t1, pszenica siana po 15.10 i dopiero w następną sobotę zapowiadają koniec przymrozkow i wiatru a do tego czasu w nocy od 0 do -4 chyba woda z opryskiwacza spuszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
8 minut temu, Tomek90 napisał:

Nie. 

Chyba nie zdajecie sobie sprawy ile wycofanych substancji idzie na sady warzywa owoce i jakoś nie widać kontroli. Już glifosat miałbyć wycofany. 

Zgodnie z tym mógł go stosować w pełni legalnie do 19 marca, była taka możliwość i jeśli z niej skorzystał to ma łeb na karku, a co do wycofywania glifosatu...2 lub 3 lata temu na tagach rolniczych we Francji pojawił się Macron, i zapowiedział ze będzie działał żeby wycofać glifosat, to ledwo  cały uszedł jak się na niego rzucili rolnicy bo jest im niezbędny i temat umarł, natomiast to co piszesz @Tomek90 świetnie czesi nas punktują w owocach, co jak co ale oni badania żywności zagranicznej robią dokładnie

 

Edytowano przez taux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2288

Glifosat w francji miał być wycofany, ale z tego co wiem to ma być napewno dopuszczony do uprawy uproszczonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29

Panowie, skracanie 36h przed przymrozkami nie powinno spowodować fitotoksyczności?

2. Mam wykonać poprawkę herbicydową goldem, odczekać kilka dni czy można w tym samym dniu po regulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek360    28

Witam panowie opryskalem pszenicę przed świętami na chwasty Fantom + dragon teraz zimne noce I w dzień też nie ciekawie zadziała oprysk czy trzeba będzie robić poprawkę .woj podkarpacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj