yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Mari82    275
2 godziny temu, mraukot napisał:

Gęstość znana ?

Nie 

 

1 godzinę temu, zetorr6441 napisał:

Mari82 jaki region i ile n dostała? 

Moją przy 180kg n dzisiaj z ręki ma 16% a artist 13.5%

Samsung u mnie hondia w ubiegłym roku  podobnie niemiło zaskoczyła, wyglądała na 9 a dała 6

Już Ci piszę kolego więc po kolei jeżeli chcecie wiedzieć rejon Kujawy okolice Radziejów, 

Siew 21.10.2019 po kukurydzy

Przedsiewnie Tu akurat amofoska bo już poli mi brakło i ultry więc amofoska 4,12,20 ok 310kg/ha

Odchwaszczanie jesień snajper i bizon ale w innych pszenicach tu snajper

9.03.2020saletra amonowa 250kg/ha

T1 Juwel Tt +OSD zboże plus stabilan plis siarczan Mg plus stymulator agrosorb folium

30.04.20 saletra 200kg plus saletrzak około 30 kg taki mix heheh bo zostało saletrzaku

T2 porter +micro Nawożenie dolistne plus trochę mocznika i siarczanu Mg

23.05.20 saletra 100kg /ha

T3 Tebu 250 0.8l ha

Chyba wszystko na tej na innych inne testy więc porównam 

A cena 700 netto jezi konsumpcja pasza 670/80

I wiadome dużo pomogły majowe deszcze i czerwcowe choć a pszenicę u nas podpasowały bo na rzepak ciut przy późno ale i tak nie było tragedii 

IMG_20200727_101814.jpg

Edytowano przez Mari82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Udało sie przed deszczem ukosić zbiornik wilejki wilgotność 13% ale słoma jeszcze żywa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
drobny napisał:

Udało sie przed deszczem ukosić zbiornik wilejki wilgotność 13% ale słoma jeszcze żywa 

mam ten sam problem bo kłos suchy i zarko strzela pod zebami ale słoma zielona, a muszę mieć dobra sucha slome do scielenia pod świnie więc muszę czekać... kiedys zwinalem w rolke taka mokra slome to się grzyb wpier.... i kilka sztuk mi padło wiec wolę poczekać, trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie możesz zostawić na pokosie z 3 dni na słońcu? Sama wyschnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
1 godzinę temu, zetorr6441 napisał:

Damianek jaki plon z tego grubasa? 

U mnie artist 13.5% i zaczynamy

IMG_20200727_200521.jpg

Niedługo się przekonamy, w kawałku jest 1 h, wytarłem na pałe kilka kłosów żeby zobaczyć co jest  i zapowiada się ok. Jak stoi to plon z niej poniżej 8 t nie schodzi, sieje ja po kukurydzy bo to pewniak u mnie, tyle że wiosną dostała trochę po d*pie i z 25 arów leży ale już położyło później więc nie powinna wiele być szczuplejsza. 

Forkida po jęczmieniu kawałek 35 arów dała 2,5 t mój materiał 3 odsiew w gospodarstwie. Czekam jak odda po burakach. Hondia po jęczmieniu szału nie ma szczupłe ziarno w większości mimo kwalifikatu. Mam ją jeszcze po pszenicy tyle że na zadbanym polu więc też będzie porównanie. Patras ok 40 arów leży ale zapowiadał się dosc ładnie i dość dobra obsada ziaren bo miał w dole po 60 na górach ok 36. Wczoraj padało i pokrzyżowało mi plany bo dziś chciałem dokończyć hondie, specjalnie zostawiłem na przyczepie z soboty to co obszedł kombajn żeby wiedzieć w przybliżeniu ile mogę mieć. Na przyczepę wchodzi do pełna 8,5 t także odniesienie jakieś jest. Jak skosze wszystko to podzielę się opinią i przybliżonym wynikiem każdej odmiany oraz warunkami. Gorzej ze pogoda nie dopisuje i tracą zboża na jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mich9 napisał:

Jak wam pszenice sypią? u mnie 6 nie przekraczają

u mnie średnio 5 z 3 kawałków na razie, ale poszły raczej średnio-najgorsze kawałki gdzie trochę leżało, a nawet jeden placyk już przerastał. Najlepsze dopiero będą szły pod nóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
16 godzin temu, Taurus83 napisał:

Netto? Jaki rejon i jaka ilość ?

Na rękę gość z warminsko mazurskie chce do 100 t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
13 godzin temu, Damianek20 napisał:

Moja ulubienica 😁

IMG_20200727_175457.jpg

Ciekawe jakie białko bo na więcej jak 12 nie wygląda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
3 minuty temu, Taurus83 napisał:

Ciekawe jakie białko bo na więcej jak 12 nie wygląda 

Tak jak wspomniałem kłoski wzięte na pałe z tego co leży i stoi. To co leży to jest już biała a te co stoją to wydaje się jeszcze szklista. Trudno oszacować białko bo mieszam pasze i jakościowe w magazynie i jakoś idzie. Ale trzeba pamiętać że nikt na skupie nie zrobi dokładnego pomiaru tylko na swoją stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

sugerujesz że na slupach oszukują rolników?  , nigdy sie z czymś takim nie spotkałem 😀 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
Przed chwilą, matek89121 napisał:

sugerujesz że na slupach oszukują rolników?  , nigdy sie z czymś takim nie spotkałem 😀 

Nie oszukują tylko je..ą aż miło. W Grabowcu to mieszają pasze i konsumpcję i tylko latają z wiadrami i robią próbę której dosypać więcej. Więc jak byś to nazwał ?

Jak masz kogoś znajomego kto po cichu zrobił by próbę dokładnie to wtedy by wiedział. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Jak sprzedaje do lokalnego skupu to jestem przy badaniu, jak mam już na magazynie i zabiera ktoś inny to jadę tam i robią mi białko po znajomości za friko lub trzeba zapłacić w FDW. Jak przyjeżdża ciężarówka i biorą prosto spod kombajnu to sobie zostawiam parę kg w razie W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235
17 minut temu, Damianek20 napisał:

Nie oszukują tylko je..ą aż miło. W Grabowcu to mieszają pasze i konsumpcję i tylko latają z wiadrami i robią próbę której dosypać więcej. Więc jak byś to nazwał ?

Jak masz kogoś znajomego kto po cichu zrobił by próbę dokładnie to wtedy by wiedział. 

Dokładnie tak jest, i tylko magazynier przylatuje - gdzie sypać. Jak się orientujesz, to widzisz, że twoja pasza leci do silosu z "konsumcją" bo ma niezłe parametry i tylko np brak jej teoretycznie  1 oczko do gęstości

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
32 minuty temu, jahooo napisał:

Dokładnie tak jest, i tylko magazynier przylatuje - gdzie sypać. Jak się orientujesz, to widzisz, że twoja pasza leci do silosu z "konsumcją" bo ma niezłe parametry i tylko np brak jej teoretycznie  1 oczko do gęstości

Od kilku lat jak miałem same jakościowe to zawsze coś brakowało nie dużo ale oczko lub dwa, mało kiedy było ok chyba że trzeba było im, jak mieszam pasze której jest więcej z ha też brakuje oczko lub dwa ale i tak ciągnie na górę więc czemu mam tracić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

dziś poszła ostroga na najgorszym kawałku, plon to 2 pełne d47 z 2ha spodziewałem się mniej bo część położylo część wyszła miotla no i niestety grad i grzyb zrobił swoje, dużo drobnego i pomarszczonego ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
42 minuty temu, dzikiWschód napisał:

dziś poszła ostroga na najgorszym kawałku, plon to 2 pełne d47 z 2ha spodziewałem się mniej bo część położylo część wyszła miotla no i niestety grad i grzyb zrobił swoje, dużo drobnego i pomarszczonego ziarna.

Ile wagi masz na takiej d47? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Na standardowe burty w D47 wchodzi od 3900 do 4200kg pszenicy bez zakładek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Na standardowe burty w D47 wchodzi od 3900 do 4200kg pszenicy bez zakładek

Ile mogłem mieć na pronarze paletowym podwójne borty z czubem? Ciekawi mnie bo rękaw szedł i nie ważyłem jutro na patelnie będę kosił a na swoją dopiero w sobotę 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192

4.2dl  2.42 szer 1m wys plus czub aż się wysypywało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj