yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

darekspire90    17
1 godzinę temu, piotrek12413 napisał:

Witam, pszenica avenue, wyrzuciło mi bardzo dużo miotły, 70% pola jest z miotła i teraz pytanie czy pryskać to jescze puma/axial czy przed żniwami 2 tygodnie glifosatem to przelecieć ? 

A żeby ci ten glifosat w czterech literach stanol!! Najgorsze zło kropić przyszły chleb glifo

1 godzinę temu, galan99 napisał:

Jak jest wyrzuconych 70 % pylników pszenica  przekwitła najlepszy okres do T3  pszenica kwitnie przy zamkniętej plewce .

Jak otwierałem ziarniak to jest już w nim małe ziarenko wielkości może 3 milimetrów.. to może być juz za pozno?na T3?

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
1 godzinę temu, Rolnik200598 napisał:

Wszystko zależy od ilości, ja na strych wyciągam wiaderkami bo okno za wysoko jak na dmuchawę, dopiero w przyszłym roku planuję wymianę dachu na budynku gospodarczym żeby tam sypać już dmuchawą.

Jakie ty masz ilości że wiaderkiem,u mnie tak sie sypalo 40 lat temu,jak czytam niedowieżam ,beczki ,big-begi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3-4 tony rocznie, w tym roku ze względu na bardziej zaawansowaną agrotechnikę może będzie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
miwigos napisał:

1 godzinę temu, Rolnik200598 napisał:

Wszystko zależy od ilości, ja na strych wyciągam wiaderkami bo okno za wysoko jak na dmuchawę, dopiero w przyszłym roku planuję wymianę dachu na budynku gospodarczym żeby tam sypać już dmuchawą.

Jakie ty masz ilości że wiaderkiem,u mnie tak sie sypalo 40 lat temu,jak czytam niedowieżam ,beczki ,big-begi

40 lat temu to w porywach luksusu wiązałkami kosiliście 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie, 40 lat temu były już w naszym KR 4 Bizony, w RSP, która usługowo też kosiła również już były Supry. Snopowiązałki wyginęły śmiercią naturalną pod koniec lat 70.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1380

Trzy tony to bym z przyczepy sprzedał i się nie bawił w wiaderka, chyba że to dla zwierzaków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Pitolicie, że 40 lat, 20 lat temu snopowiązałki jeszcze chodziły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, jajonasz napisał:

Trzy tony to bym z przyczepy sprzedał i się nie bawił w wiaderka, chyba że to dla zwierzaków 

Z pół tony sprzedaję, resztę spożytkowuję we własnym zakresie tzn, trochę pszenicy na mąkę dla siebie a resztę przepuszczam głównie przez wszelki drób. Po drugie nie mam nawet przyczepy z prawdziwego zdarzenia😁

Zależy gdzie, we wsi snopowiązałkę to ojciec ostatni raz widział może na początku lat 80

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Jakie ty masz ilości że wiaderkiem,u mnie tak sie sypalo 40 lat temu,jak czytam niedowieżam ,beczki ,big-begi

nie no bigbagi to tylko na małe ilości tak do 5ton (6-8 bigbagów), np na żyto lub kukurydzę, bo u mnie w zasadzie tylko pszenica lub mieszanka pszenica z jęczmieniem, wszystko pozostałe nie nadaje się aby skarmić kury, a kuku muszę kupić bo nie sadzę(cały tir na rok czasu a miejsce jednak potrzebne jest na inne rzeczy, choć zbyt duża ilość aby gromadzić gdzie indziej niż na pryzmie), żyto to samo, jak sadzę raz na 3 lata to wszystko na małym areale a i do paszy to góra 2%-5% więc by kupka 10 ton leżała rok jak nie dłużej, a tak popiętruje się 3 metry w górę i jakoś daje radę się pomieścić), pszenicę lub wspomnianą mieszankę już jednak składuje jak człowiek- na pryzmie 2-2,5metra i to bynajmniej nie na stropie ani na strychu (bo zwyczajnie takich nie mam choć starsze budynki pamiętają gierka)

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
Przed chwilą, mraukot napisał:

40 lat temu to w porywach luksusu wiązałkami kosiliście 😂

Ojciec miał juz bizona wtedy,od 79 roku wszystko koszone bizonem

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

gratuluję takiej technologii, ja nie miałem tyle szczęścia i ostatnie żniwa kiedy rodzice kosili snopowiazalka to 95 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
9 godzin temu, dzikiWschód napisał:

liczę pieterka po obu stronach czyli w całym klosie, na ta chwilę naliczylem 54 zapylone ziarniaki ale na pewno kilka nie dopatrzylem bo na górnych piętrach są małe plewki i grubymi palcami nie otworzę wszystkich plewek, za tydzień albo dwa będzie widać więcej

 

zawsze liczę po jednej stronie ale kilka stron wcześniej pisałem post to były komentarze o sposób liczenia bo jeden liczy cały kłos drugi jedna stronę więc tym razem napisałem o całym klasie i też źle 😜🤔

 

Pięterka powinno się podawać od dołu do góry z jednego rzedu. To tak jakby budynek miał dwie wieże kilku piętrowe i ktos by zsumował piętra z owych wiez. 😀  54 ziarniaki to w sam raz. Ja też nigdy na czubku nawet nie liczę 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Czy zdał by egzamin jakby zrobić stelaż na big bagi  i je powiesić i tam składować zboże? Wsypywał bym za pomocą żmijki. W zeszłym roku miałem na paletach to średnio zdało egzamin bo od góry wchodziły myszy i cięły owies? 


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Axd529 napisał:

Czy zdał by egzamin jakby zrobić stelaż na big bagi  i je powiesić i tam składować zboże? Wsypywał bym za pomocą żmijki. W zeszłym roku miałem na paletach to średnio zdało egzamin bo od góry wchodziły myszy i cięły owies? 

akurat na myszy zarówno te naziemne jak i te latające (choć tu siatka wystarczy) to tylko konserwy- albo w baryłki albo w beczki po kapuście, bo wszelki inne przegryzą zasrają i jeszcze raz przegryzą, ewentualnie silos ze sklejki porobić ale to już kosztuje więcej

Jeszcze mam pomysła aby w nieużywane szambo walić, tam też nie wejdą jeżeli szczelne będzie 😁

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dzikiWschód napisał:

zainwestuj w kota a jak nie to trutka na myszy co 20cm do okola zboża hehe

jest trutka i padają jak muchy (choć u mnie wystarczy to po rogach postawić co kilka metrów), z tym że nie da się tego zrobić wszędzie, zresztą koty też są 2 dorosłe (te gustują bardziej w latających ;)) i gromada podlotków tegorocznych

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Mam 2 koty ale na myszy nie łase 😀 


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Axd529 napisał:

Mam 2 koty ale na myszy nie łase 😀 

wykwintne podniebienie mają, jak moje? Gołąbki w sosie im się marzą? Bo u mnie nawet pieseł potrafi polować na to barachło- z tym że bardziej krety i nawet szczura upolował kiedyś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56
4 minuty temu, Axd529 napisał:

Mam 2 koty ale na myszy nie łase 😀 

trzeba im dietę zastosować to zaraz im się gusta zmienią

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

U mnie siostra nauczyła tymi karmami w puszcze za nic innego się nie wezmą co dzień muszą dostać bo  bez tej karmy to tylko pod drzwiami stoją i i miauczą.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
36 minut temu, dzikiWschód napisał:

zdrowa głodówka im nie zaszkodzi, szybko sobie przypomną po co zostały stworzone

Kot miaułczy Pies szczeka micha się należy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj