yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3886
9 minut temu, Agrest napisał:

Też za wiele się nie dowiesz, trzeba było po części każdej odmiany skrócić. A tak zawsze pozostaje niepewność

z tych 4 odmian: 2 są dużo wyższe, i dwie są dużo niższe - zupełnie inaczej zareagowały na pierwsze skracanie.
Skróciłem 1 z tych wyższych. każdej mam po 1ha i mniej więcej po 1 ścieżce technologicznej. Zobaczymy co powie na to kombajn - jak to sie będzie kosić i jaki wyda plon.

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Ile czasu po oprysku na skracanie i na grzyba można by wjechać z pryskaniem monikiem i siarczanem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

właśnie skończyłem skracanie pszenicy ładniejszej. Opryskałem tylko 5ha takiej co jest w połowę łydki. Poszło 0,3 trineksapaku i cyperkill bo skrzypionka już siedzi. Reszta czeka na deszcz, a pszenice momentalnie schną od dołu ;/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

w tych warunkach jestem przeciwnikiem CCC tylko madax/modus , wczoraj np poszło 0,3 medaxa żeby ją trochę przyhamować i jeśli będzie mokro to planuję na flagowy dołożyć medax jeszcze 0,3 bo na wyłożonych kawałkach też nic nie nakosi + utrudnienie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1290

pszenica w końcówce pobiera resztę składników głównie z liści, badyl stanowi najmniejszy odsetek, Liść flagowy jest najważniejszy. Luźna faja :) 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Powiem Wam, że przed ostatnim tygodniem mrozów zrobiłem T1 w pszenicy i pszenżycie, ale przymrozki przyszły dopiero na drugą noc.

Wszystko było zielone w chwili oprysku. Pszenicy przypaliło czubki liści. Jedno pszenżyto jest na glebie mocno zróżnicowanej i w miejscach przepłonów robi się żółte, na pozostałej części wygląda ok. Drugie pszenżyto na klasie 5 zżółkło dość mocno na całym kawałku, nie wiem czy się pozbiera.

Zabieg z powodu suszy i przymrozków bardziej zaszkodził niż pomógł.

Dałem 0,7 tebu + 0,7 mondatak + 3% mocznika + odżywka PK.  Także żadna specjalna mieszanina, a szkód narobiło.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

jestes pewien ze zabieg szkód narobił? zostawiłeś kontrolę? czy tylko tak ci się wydaje?
Generalnie pogoda wielu szkód narobiła.
Mam kontrolę w jęczmieniu 30m na jednej ścieżce, nie widać żeby był zdrowszy, a wręcz przeciwnie - jest większy, jest grzyb na nim i jest zachwaszczony.

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1290

U mnie to samo na kontroli, zawsze 5m pas zostaje na jednej lancy  gdzieś przy słupie albo w innym charakterystycznym miejscu, które sobie notuję w telefonie i widzę co się dziej, mam tak samo jak Ty @yacenty, więc z oceną oprysku bym się wstrzymał. 

Czubki pali przymrozek i wiaterek.  (no zabieg też czasem, nie mówię) Co roku się o tym mówi i albo zapominacie albo co rok nowi użytkownicy forum. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Na pszenicy na klinie brakuje mi na szerokość 2,0 m i długość ze 20 m lancy opryskiwacza, zostawiłem to na kontrole bez żadnych zabiegów oprócz chwastów i końcówki nie są przypalone. Pszenicy ostatecznie pewnie nic nie będzie. Rośnie na dobrej ziemi i jak dostanie trochę wody to się odbuduje.

Na pszenżycie nie mam zostawionej kontroli, ale w chwili oprysku wszystko było zielone. na polu obok bez żadnego zabiegu rośliny skręcają liście z powodu suszy, ale nic nie zżółkły.   U mnie w chwili oprysku nie było żadnych objawów żółknięcia, a w tej chwili na słabej glebie pszenżyto mocno zżółkło. Także na 100% oprysk w pewnym stopnie się do tego przyczynił.

Wczoraj prysnąłem resztę ozimin na T1. Jare zboża prysnę od chwastów i wstrzymuje resztę zabiegów jeśli jakiś deszcz nie popada.

 

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Skracanie zakończone górki odpuściłem gdzie słabe. Hondia w monokulturze wygląda słabo mimo że dostała 200 kg na start saletry i później 100 saletry i  100 moczniku. Żółkną zboża w oczach mało kto ma w tej chwili ładne zboża. Wysychają w oczach na dodatek nocne przymrozki i choroby żółkną liście septorioza chyba w natarciu. 

Pierwsze zdjęcia patras. Drugie forkida.

IMG_20200423_102630.jpg

Forkida

IMG_20200423_153924.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

a kiedy ostatni deszcz był?

nie pada to rośliny umierają :(

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1290
1 godzinę temu, tompil napisał:

Na pszenicy na klinie brakuje mi na szerokość 2,0 m i długość ze 20 m lancy opryskiwacza, zostawiłem to na kontrole bez żadnych zabiegów oprócz chwastów i końcówki nie są przypalone. Pszenicy ostatecznie pewnie nic nie będzie. Rośnie na dobrej ziemi i jak dostanie trochę wody to się odbuduje.

Na pszenżycie nie mam zostawionej kontroli, ale w chwili oprysku wszystko było zielone. na polu obok bez żadnego zabiegu rośliny skręcają liście z powodu suszy, ale nic nie zżółkły.   U mnie w chwili oprysku nie było żadnych objawów żółknięcia, a w tej chwili na słabej glebie pszenżyto mocno zżółkło. Także na 100% oprysk w pewnym stopnie się do tego przyczynił.

Wczoraj prysnąłem resztę ozimin na T1. Jare zboża prysnę od chwastów i wstrzymuje resztę zabiegów jeśli jakiś deszcz nie popada.

 

Sporo triazola, plus nawozy i całkiem możliwe. Poczytaj. 

https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nawozy/nizsze-dawki-nawozow-dolistnych-w-warunkach-suszy,94459.html

Zamiast Agrofoto wpisz farmer


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomala611    10

Ja zabieg regulacji zrobilem ponad 2 tyg. temu i to w fazie gdzie nie wszedzie bylo 1 kolanko. Bylo za to wiecej wilgoci i trafilo akurat na cieply tydzien bez przymrozkow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1290

Jak będą warunki i liść flagowy. Mówię za siebie. 

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
6 godzin temu, Przemo188 napisał:

w tych warunkach jestem przeciwnikiem CCC tylko madax/modus , wczoraj np poszło 0,3 medaxa żeby ją trochę przyhamować i jeśli będzie mokro to planuję na flagowy dołożyć medax jeszcze 0,3 bo na wyłożonych kawałkach też nic nie nakosi + utrudnienie  

Zależy ile azotu dasz dałeś   jak będzie mokro  to te twoje dawki medaxa  2x po 0,3  to nie wiele co dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statham7    9

Jest sens zrobić t1   samym prochlorazem A za kilka dni duett star ponieważ  duett zamówiłem w tym nieszczęsnym sklepie farmera i do dnia dzisiejszego nie  doszedł  A kontaktu  ze sklepem brak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Planuję na jutro grzybówkę z mikro i ma niby padać , ile czasu ma minąć aby środek się wchłonął ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ThePerkins napisał:

Planuję na jutro grzybówkę z mikro i ma niby padać , ile czasu ma minąć aby środek się wchłonął ?

W zależności od środka 2;  3 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Żeby nie było że tylko na tą Euforię narzekam, to powiem że na stanowisku po agreście jest ładna i na razie daje radę.

Tą wczoraj potraktowałem 0,35 l moxą.

20200423_181407.jpg

 

Zapytam tu, w pszenżycie dziś zauważyłem pierwsze objawy mączniaka.  T1  1l duett star + 1l mondatak było podane 17 marca.

Już interweniować?

Na t2 mam Tazer i Artea.

Jechać czymś solo na mączniaka

czy czekać że 2 tyg i robić T2?

20200423_171802.jpg

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Dziś poszło Duett star + 12.5 kg mocznika + 12.5 kg siarczaniu na 1 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
33 minuty temu, AdrianKasperkiewicz napisał:

W zależności od środka 2;  3 godziny.

Tarcza łan, więc jakby wykonał o 12 a na 16 deszcz to by jakoś może uszło...

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
26 minut temu, Agrest napisał:

Żeby nie było że tylko na tą Euforię narzekam, to powiem że na stanowisku po agreście jest ładna i na razie daje radę.

Tą wczoraj potraktowałem 0,35 l moxą.

20200423_181407.jpg

 

Zapytam tu, w pszenżycie dziś zauważyłem pierwsze objawy mączniaka.  T1  1l duett star + 1l mondatak było podane 17 marca.

Już interweniować?

Na t2 mam Tazer i Artea.

Jechać czymś solo na mączniaka

czy czekać że 2 tyg i robić T2?

20200423_171802.jpg

u mnie też mączniaka widać, ma być teoretycznie deszczyk jakiś od pon do środy to ja zamiaruje czymś przelecieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj