yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ravoj    1298

chodziło mi o jednoliścienne, i sulfonylomoczniki,  pojebało mnie się. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Ciagle ci się pisrdoki . Z rok temu zarzucałes te forum masa kretyńskich pytan. Teraz masz się za największego specjalistę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1385

U mnie w pszenicy wilgoć jest, nie ma tragedii narazie. Mam pytanie, zostaje mi 30a pszenicy  do opryskania jakąś mieszanką, mogę za jednym razem pojechać pumą i granstarem? Można je mieszać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzio100    1

Panowie mam takie pytanie, dziś był u mnie ostatni dzień przymrozków, za dwa dni chciałem pszenicę mocznikiem + dr geeren zboża i do tego tytanit , dodam że ostatni opad deszczu był u mnie koło 13 marca, więc moje pytanie brzmi czy to nie zaszkodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25702

Ja N1 dałem 19 lutego. N2 podałem na pszenżyta 20 marca, na pszenicę 25 marca.

Wczoraj na wieczór widać że wreszcie wszystko dostało drugiego kopa.

Są natomiast ludzie którzy do tej pory azoty nie podali, tam został już pęd główny i czasem ze 2 -3 pędy boczne grubości włosa.

Problem mam z jęczmieniem bo już wzeszedł a nie dostał azotu pod korzeń, a obecnie na wierzchu pył. I z tam trzeba czekać choćby na jakieś 3-5 mm

Edytowano przez Agrest
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1202
7 godzin temu, masa24 napisał:

Plony rekordowe to ile? Dziwne ze rekordy bijesz a proste pytania zadajesz

10 z hektara jest i bez żadnych wielkich zabiegów tylko nawożenie bardzo dobre mogę na żniwa zaprosić. W tamtym roku euforia dała 11 ale były opady po hu.. 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junak19    14

Pytanie z innej beczki, jak to jest ze   Tarcza Łan 250 EW Ciech (tebokonazol) nie ma wpisanego działania na septorioze w rejestracji, a Orius extra 250 (tebukonazol) już ma wpisane działanie na septorioze, przecież to ta sama substancja czynna w oby dwóch środkach.. Czy chodzi tutaj o pieniądze jakie trzeba zapłacić za rejestrację (im więcej zwalczanych chorób tym więcej kasy?) jak to jest, ktoś wie? 

Edytowano przez Junak19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
8 godzin temu, robercikj100 napisał:

Żeby ci się saletra nie rozpuściła to chyba musiał byś ją na pustynię rozrzucić . Teraz jeszcze taka kwestia jak twoim zdaniem ten azot dojdzie do korzeni żeby pszenica mogła go pobrać 

Słuchaj a czy pszenica ma taki sam system korzeniowy jak burak czy rzepak.? Wiadomo przecież że to nie jest dobrze jak nie popada i będą jakieś straty. A jak nie będzie padać cały kwiecień to nie dasz w ogóle drugiej dawki? tak wnioskuję. Za dużo tutaj teoretyki a za mało praktyki... W dobie suszy trzeba wykorzystywać każda możliwość nawet najmniejszego deszczyku. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan07    1

Witam,

Proszę o info na T1 będzie Duett star oraz prochloraz. Czy ma to jakieś znaczenie jaka jest nazwa śor. Nie mogę w moim rejonie kupić ani Mirage  ani Faxer  ,co było planowane.

Edytowano przez stan07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

W nocy wracałem do domu i trmometr pokazywał +10 w odległości 30km od domu, mieszkam w dolinie i coraz bliżej domu temp mocno spadała a na podwórzu zrobiło się 0 o 22,30. I jak tu pryskać a miałem nadzieję że dzisiaj pojadę z herbicydem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

witam wiadomo jest sucho i moje pytanie czy mogę bezpiecznie rzucić mocznik na pszenicę żeby jej nie przypalić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Ja czekam chocby na 1mm w prognozie, pewnie przed swietami posieje, spokojnie, dopiero 1 kolanko wiec poki co nie ma spiny jak ktos zapodal n1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Panowie sory ze nie w temacie ale tutaj szybciej dostane odpowiedz. Zyto w fazie drugiego kolanka mozna skracac modus ze stabilanem czy lepiej sam modus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1298
30 minut temu, wille napisał:

witam wiadomo jest sucho i moje pytanie czy mogę bezpiecznie rzucić mocznik na pszenicę żeby jej nie przypalić 

Rzutem mocznikiem jej nie uszkodzisz. Poczytaj o toksycznym amoniaku i denitryfikacji i sam zdecyduj, bo tu Ci powiedzą, że czas nagli i trzeba sypać. Weź pod uwagę, że w ciągu najbliższych dni nie będzie opadu a temperatura wzrośnie do 20 stopni. 

Warunki wymarzone pod mocznik. O.o

25 minut temu, kamil255 napisał:

N2 rozsiane, nie ma na co czekać, deszczu nie widać

U mnie nawet buraki sieją. Deszczu nie widać, po co, przecież jest wilgoć. Nie padało od 3 marca. Dwa lata temu wszyscy tak myślący  przesiewali  pod koniec kwietnia i dalej się nic nie nauczyli, to o czym my tu rozmawiamy. Ten naród nie uczy się na swoich błędach a co mówić na czyiś. Nie ma na co czekać, trza siać saletrę. 

3 godziny temu, Agrest napisał:

Ja N1 dałem 19 lutego. N2 podałem na pszenżyta 20 marca, na pszenicę 25 marca.

Wczoraj na wieczór widać że wreszcie wszystko dostało drugiego kopa.

Są natomiast ludzie którzy do tej pory azoty nie podali, tam został już pęd główny i czasem ze 2 -3 pędy boczne grubości włosa.

Problem mam z jęczmieniem bo już wzeszedł a nie dostał azotu pod korzeń, a obecnie na wierzchu pył. I z tam trzeba czekać choćby na jakieś 3-5 mm

I tu racja Agrest,  trzeba było bacznie przyglądać się prognozom i korzystać z 1 mm - 2 mm opadu, bo teraz d*pa i to ciemna.

Nie głupim pomysłem byłoby wysiać jednorazowo 100-120kg azotu jak były warunki, dać sporo w moczniku na później, przy tych temperaturach nigdzie by się podział, bo gleba musi się ogrzać żeby poszedł w NO3-  i akurat teraz byłby dostępny. 

Ale kto wiedział, że tak będzie. Przy wilgoci  i cieple byłby to strzał w stopę przy obecnych warunkach - strzał w dychę. Jeden wyjazd  i sobie leżysz i patrzysz jak Twoja pszenica rośnie, rusza w oczach  a sąsiad jeździ z tym rozsiewaczem i  sypie nawóz, bo źdźbła jak wykałaczki się porobiły.   

Edytowano przez ravoj
  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Ja posialem bo już pszenica jest w odpowiedniej fazie na drugą dawkę. Gleby mam z przewagą II-III klasy także tylko z wierzchu na parę cm jest sucho a pod spodem wilgoć jest, ale skoro deszczu nie zapowiadają to nie bylo co zwlekać. Są i tacy u mnie co będą czekać z azotem jeszcze do połowy maja ale wtedy to już za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599

W lubelskim nadają na niedzielę czyli 12 opad deszczu to może będzie można dać N2 na pszenicę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

Czyli ci co nie sypali jeszcze N2 to co teraz przy obecnej suszy lepsze mocznik czy saletra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
2 godziny temu, stan07 napisał:

Witam,

Proszę o info na T1 będzie Duett star oraz prochloraz. Czy ma to jakieś znaczenie jaka jest nazwa śor. Nie mogę w moim rejonie kupić ani Mirage  ani Faxer  ,co było planowane.

To tylko nazwa środka. Patrz jak cos na stężenie danej substancji jak kupisz oprysk o innej nazwie. Jak jest takie same jak np w mirage to dawkuj tak samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Po tych przymrozkach przyłapało mi w pszenicy końcówki liści i same liście niektóre fioletowe aż. Wreszcie ciepła noc była i zastanawiam sie ile jeszcze poczekać żeby nie uszkodzić pszenicy herbicydem Rexade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj