Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

Cradle    31

Tydzień temu był odbiór w jednym z gospodarstw za Dołhobyczowem, i tam masa liściowa była po same .... (sami sobie dopowiedzcie), zdrowe bez oznak chwościka, no i cukier 19% praktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24

Witam. 
Wczoraj wykopane, dziś zabrane, ksc  Kruszwica, plon na czysto niecałe 60 ton, polaryzacja 18,6. Pole nie widziało buraków około 15 lat, choć chwoscik się troszeczkę pojawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24

Wiosenna zlewa oraz susza ☹️. W okolicy panuje średnia 50 ton. Także i tak jestem zadowolony

Edytowano przez ŻemPitek
Dopisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Nie przejmuj się. W tym roku słabych i średnich plantacji jest całkiem sporo, ale tutaj nie wypada napisać, że miało się mniej niż 70 ton.

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nakata5555    16

Krasnystaw w tym roku przycina na zanieczyszczeniach, u mnie na jednym samochodzie 27%, było trochę ziemi ale bez przesady wychodzi że dostarczyłem do cukrowni 10 t ziemi. Znajomy z okolicy miał po 35%.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24

Mogło być gorzej😉. Jeszcze raz za rok spróbuje i zastanowię się czy będę uprawiał buraki. A tak między nami obok Kruszwicy na mocniejszych czarnych ziemiach plantacja osiągnęła średnia 107 ton.  Właściciciel zainwestował w psikaczke💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
11 godzin temu, mds212 napisał:

A plon czemu taki niski?

Dobry a nie niski u nas buraki większość sezonu wegetują z braku wody,od końca sierpnia to można powiedzieć że nie padało bo 2-4 mm na raz to prawie nie opad, Razem 18 mm prze 1,5 miesiąca

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus219    0

W ksc od tego roku zmienili zasady, dopóki nie są wybrane wysłodki lub sprzedane to płatności nie zrobią. A jeśli po 2 tygodniach od odbioru wybrałem wysłodki to płatność będzie po miesiącu od odbioru buraków czy od momentu odebrania wysłodków się ten termin liczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

przy tych cenach nawozu i cenach zbóż rzepaku i kukurydzy to buraki zaczynaja sie robic nie opłacalne ale na drugi rok musze zasiac bo umowa podpisana , a i płodozmian jakiś trzymać trzeba bo przez te poplony na zazielenianie na wiosne trzeba siac 

a cukrownie wam nawozy sprzedają ? taniej to wtedy jest jak gdzieś idziej ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    835

Ta taniej... bywało i nieco drożej niż u innych, ale obiecali obniżkę nawozów o 30%.. ja też podpisałem umowe ale jak będzie kicha to żeby.mial pójść do sądu to nie posieje albo zmniejszę zasiew do 1,2ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja mam nie wykopane to teraz jeszcze nadzieja ze cukier bede miał wiekszy niz te podstawowy zakladany to i cena podskoczy i cos sie wyrówna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

coś około 1300 zł gdzieś w tym planie strategicznym nowej wpr mi się migło, ale to była proponowana stawka, konsultacje trwają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawKam22    68

Ja też Nordzucker na drugi rok to już umowy mamy od września więc nie ma wyboru

Edytowano przez PawKam22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj