Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

pawel177    25
2 godziny temu, piotrols napisał:

A w jakich dawkach mieszałeś z Agil z safari?

Agil i targa 10 0,5l. Targa05 1l a bagira 0.8. Tak dodawałem do każdego oprysku na 2 liścienne. Górne dawki na perz zawsze solo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

Rdest? Safari + major (zamiennik lontrelu)

15g i 0.3 go nie położy poprawiłem 30g i 0.4 zobaczymy😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

ENDURAK91 napisał:

Jaki stymulator wzrostu stosujeci w burakach?

 

Po asahi bardzo dobre efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
10 godzin temu, skywalker89 napisał:

Rdest? Safari + major (zamiennik lontrelu)

U mnie w zeszlym roku miałem go bardzo dużo i 3 dni przed trzecim zabiegiem dałem 15g safari a w trzecim (15g safari, 1l belwedere forte i 0,3l vanzar) wyczyściło go do zera. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszwd    20
Dnia 5.06.2021 o 10:56, Freeman10 napisał:

Nic nie było robione po zasianiu.

Ciężki temat. Zauważyłem,ze w tym roku takie cuda wianki raczej są norma . To na calosci czy placowo ? Ph w normie?

Edytowano przez Lukaszwd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

U mnie mszycy w uj pod liśćmi kontaktowy był dawany ale to tylko z góry zwaliło. Mam na składzie z legalnych inazume wiem że w dużej dawce coś tam kładzie ktoś coś wie i podpowie ile dać by było dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Delmetros potwierdzam naprawdę nie zadziała. Jakieś sprawdzone dawki tego mospilanu macie bo tu znajomy mówi że szkoda kasy na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jednoliscienne juz robicie czy czekacie az wyjdzie wiecej ? a odzywke juz robic i pytanie co pierwsze zrobic odzywke i pozniej za kilka dni 1 liscienne czy odwrtotnie ? bo z jednolisciennymi odzywki typu bor i burak plus siarcan magnezu i mocznik razemnie wypada dac ? 

a ten bor burak plus i siarczan magnezu i mocznik mozna dac razem ? mocznika 10 kg ha i siarczanu magnezu po 7 kg ha ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116
Dnia 6.06.2021 o 16:09, kuba24051 napisał:

 

Po asahi bardzo dobre efekty

Tak przede wszystkim z portfela efekt błyskawiczny. W buraku teraz ciepło i czas zrobi swoje. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

człowieku stosuje asahi wiele lat i w warunkach stresu pomaga on zauważalnie w regeneracji buraków jak nie masz o czymś pojęcia to się pisz bzdur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz86    23
Asahi już niejednemu uratował buraki po przymrozkach, przypaleniach herbicydowych i innych sytuacjach stresowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116
4 godziny temu, kuba24051 napisał:

człowieku stosuje asahi wiele lat i w warunkach stresu pomaga on zauważalnie w regeneracji buraków jak nie masz o czymś pojęcia to się pisz bzdur

To zrób kontrolę i wstaw zdjęcie to zobaczymy efekt. Tylko zaznacz to miejsce bo ja jak nie zaznaczyłem to nie mogłem odnaleźć tego omijaka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Dzisiaj spotkałem faceta który ratował cebulę i mówił że 4razy robił asahi co 5dni jak by to nie pomagało to by tego nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj