Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

wlamaj1    186

Za duże ryzyko jak dla mnie. Buraków nie ma ale już czas aby były, poza tym ciągle ziemia mokra i przepaduje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Jak sie boisz zaryzykwoac to czekaj minz  2 tyg zanim burak bedzie odpowiedni do agila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

A wtedy buraki mu zarosną, że ciężko będzie je znaleźć do tego dość wolne działanie, efekt agila itp. widoczny jest dopiero po ok tygodniu od zastosowania. Także już na starcie będą miały mocno utrudnione wschody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

DOkladnie. Tez juz tak mialem. Zanim agil zacznie dzialac dobzre to owies juz bedzie mial 20-25 cm i burak zdusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie , czy nieco przerośnięta przytulie da radę zwalczyć bo wczoraj pojechałem z chwastami i na nowej działce która była po środku moich pół na których było czysto jade dojeżdżam do tej działki a tam całe 4 ha przytuliowego pola , mała przytulie trafić to żaden problem ale już taka spora ze miejscami w międzyrzedziach zielono od niej da radę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Jaka minimalna dawka safari położy samosiewy rzepaku? Przeważnie rzepak w fazie liścieni niektóre faza 2 liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20g safari do pierwszego zabiegu 1l goltix Titan i 1.4 powertwin będzie ok czy za dużo ? buraki dopiero co wzeszły i część jeszcze wschodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Zdecydowanie za dużo. U siebie dałem 0.8powertwin a safari na kolejne zabiegi

Plus atpolan

 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    472

Ja dawałem 15g safari do 1 zabiegu bo było dużo rzepaku. do tego 1.5l goltix, 0,33 oblix, 0.2 venzar, 0.1 lontrel i 1.5l atpolan bio i ładnie wyczyściło chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
Napisano (edytowany)

Dużo odmierzania  z betanalem mniej roboty by było

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18
2 godziny temu, kuba24051 napisał:

Ja dawałem 15g safari do 1 zabiegu bo było dużo rzepaku. do tego 1.5l goltix, 0,33 oblix, 0.2 venzar, 0.1 lontrel i 1.5l atpolan bio i ładnie wyczyściło chwasty

Już lontrel ? W jakiej fazie buraki ? Ja mam placowo ostrożeń i niby na etykiecie można stosować od 2 pary liści właściwych.. praktykował ktoś wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    472

dodatek chlopyralidu ma wspomagać działanie etofumesatu przynajmniej tak wyczytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Też będę robił drugi zabieg i będzie przerośnięty rzepak bo nie idzie wjechać i zastanawiam się czy dać 15 czy 20g safari do tego pójdzie 1,5l goltix titan i 1l powertwin 1l Atpolan Bio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

2 zabieg na chwasty kiedy robicie ? po 1 teoretycznie ile czasu sie robi ? ale jakos slabo buraki rosna ja po 1 zabiegu a chwasty zaczyna byc widac a buraki slabo ida i zerowka na chawsty byla randap 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Nie ma reguły,Raz po ośmiu dniach a w innym roku już po pięciu. Wszystko zależy od pogody. Jak pokazują się nowe siewki chwastów to się jedzie. W tym roku przy tym zimnie to nie wiem czy na 4 zabiegach się skończy. Przy tym tempie wzrostu buraka to jeszcze za miesiąc nie zakryje międzyrzędzi, a chwasty będą wschodzić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z przerośnięta przytulia da radę coś zrobić czy już po robocie ? Dzisiaj i wczoraj jechałem pierwszy zabieg na chwasty za 5 dni planuje kolejny jak pogoda pozwoli bo wszystkie chwasty nieco uciekły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    472

triflusulfuron powinien pomoć ewentualnie w mieszaninie z etofumesatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Pierwszy zabieg wykonałem  29 dni po zabiegu ,było zimno ,efekt oprysku był po 5 dniach , a wy z drugim opryskiem chcecie jechać , drugi pójdzie po 15-20 od pierwszego bo czysto ,myśle że na nim się skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Ładnie przez noc obeschło.... Buraki zaczęły wschodzić, ale kiedy tu się da wjechać ciężko powiedzieć. Jedyne pocieszenie w tej sytuacji że na chwilę obecną jest dość czysto. 

IMG_20210508_070849_Easy-Resize.com.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Stosując safari w mieszaninie goltix titan i powertwin atpolan bio dajecie też trend czy zostawiacie go do innych zabiegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Ja do atpolanu nie dawałem w zeszłym roku i poprawnie działało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Mam pytanie czy kielek wychodzący z ziemi bez liści to coś będzie z tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj