Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

miwigos    3523
3 godziny temu, e2visionamd napisał:

Burak siany w poniedziałek na 2,5 cm i prawie wschodzą. Nie rozumie tej mody na wczesne siewy chyba tylko to jest dobre dla tych co usługowo sieją bo więcej obrobią. Siew gamą c330 2 litry/ha plus napawanie radlic ja wiem? 0,50 gr/ ha :D gleba klasy V i IV

To chyba nasiona pobudzane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

Pamiętajcie o jednym,sam spaliłem,znalazłem kogoś doktorat na temat glifosatu,jesli po zastosowaniu glifosatu wystąpią opady,środek moze utrzymac sie na powiezchni ziemi przez 10 dni.Mi przez tydzien wszystko spalił

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja siałem ostatniego marca i nie żałuję. Rolnictwo to warsztat pod chmurką


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22
26 minut temu, adamn999 napisał:

Po 20 dniach w ziemi pierwsze dziś na powierzchni, Wlkp

 

Masakra

 

A co tak zimno czy sucho?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał98    13

Nigdy tak późno nie sialiśmy, środa czwartek będe próbować uprawiać i siać. Troche kiepsko termin optymalny upłynął już dobre 10-15 dni i z tego co wyczytałem w jakim artykule każdy dzień zwłoki od optymalnego to 1% zniżki plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Niby gdzie termin optymalny mija 5 kwietnia? kto CI takich glupot naopowiadal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał98    13

W artykule naukowym dotyczącym uprawy buraka i na stronie sudzucker jest napisane że optymalny termin przypada od końca marca do 1 dekady kwietnia. No i temp gleby najlepiej jakma te minimum 5-6 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
glicer napisał:

Pamiętajcie o jednym,sam spaliłem,znalazłem kogoś doktorat na temat glifosatu,jesli po zastosowaniu glifosatu wystąpią opady,środek moze utrzymac sie na powiezchni ziemi przez 10 dni.Mi przez tydzien wszystko spalił

 

ale że jak? jak działa tylko nalistnie, a na ziemi łączy się tworząc nie szkodliwe sole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Tego roku nie ma co porównywać do innych bo jest wyjątkowo zimno jak dawno nie było,

zboża niby zielone ale stoją w miejscu podobnie jak trawy, rzepaki niemrawo rosną a mamy już prawie 20 kwietnia

termin siewu w tym roku nic nie mówi jedynie temperatura  gleby a ta naprawdę różni się sporo pomiędzy rejonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

30 marca temp. gleby wynosiła 8-9 stopni , buraki kiełki miały 0,5 cm po tyg. ale póżniej stały w miejscu ,obecnie wychodzą , 10 marca 2-3 stopnie i kiedy było lepiej siać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
58 minut temu, olkosio napisał:

ale że jak? jak działa tylko nalistnie, a na ziemi łączy się tworząc nie szkodliwe sole.

 

10 godzin temu, glicer napisał:

Pamiętajcie o jednym,sam spaliłem,znalazłem kogoś doktorat na temat glifosatu,jesli po zastosowaniu glifosatu wystąpią opady,środek moze utrzymac sie na powiezchni ziemi przez 10 dni.Mi przez tydzien wszystko spalił

 

Kilka lat temu prysnąłem glifosatem cebulę, gleba strasznie wysychała i wschodzącej cebuli zaczęło brakować wilgoci i podlałem deszczownią jakieś 4l/m2. Cebula powschodziła można rzec idealnie, a po dwóch dniach równie idealnie padła w 100%. Ekspert wod warzyw stwierdził, że glifosat został wmyty do strefy korzonków. Od tej pory glifosatu nie używam.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Rzepak w burakach już ma odpowiednią fazę do zabiegu a tu mokro w polu. Przeczekać dodać safari z 10gram czy próbować wbić się w to błoto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj