Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

Ulman    5576

No to niech nie sieją jak nie pasuje.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    835

O to chodzi, ja myślę, że to jest kolejny cichy  rozbiór polskiej cukrowni - rolnicy nie posieją, cukrownia zostanie sprzedana za grosze. Szkoda, że ludzie tego nie rozumieją i myślą krotkodystansowo, też dostałem po d*pie, ale sieje w przyszłym roku, trochę mniej ale sieje.. będziecie dopiero sobie pluć w brody jak się spełni ten czarny scenariusz, ale rozumiem, też bym wolał aby zostało mi z 18 ha dodatkowe 20-30tys zł, no ale niestety.. walczyć trzeba i swoje niezadowolenie wyrażać ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność, w przyszłym roku psie pieniądze możemy wziąść za fasolę i kuku, a z buraka może być x1,5 tego co dotychczas, cukier w sklepie już 2,5zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Jak ktoś ma rozbierać KSC to tylko rząd? Decyzje zapadły dużo wcześnie odnośnie polaryzacji. Nawet ,żeby na cukrowni był prokurator i tak nic nie znajdzie, w swoje koryto sr** nie będzie. Od kiedy plantatorzy Strzyżowa przenieśli się, do KSC to nie ma polaryzacji i co roku jest niższa. 

Jeżeli w planach jest sprzedanie przez rząd cukrowni obcemu kapitałowi, to taki szary rolnik i tak nic nie będzie miał do gadania. U mnie rezygnuje dużo ludzi z uprawy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

cukier w sklepie po 1.5 zł czyli burak musi byc za darmo cukrownia nie dołoży musi zarobić. ludzie nie rozumieją? człowieku komornik nad nikim nie będzie sie litowac... u nas jest wolna amerykanka a lobby korporacji wykończyć chcę konkurencję a nas rzad wcale się tym nie przejmuje ze swinie po 2.5zl a cukier poniżej kosztów. tak samo nie interesował jak oddał w obcy kapitał ubojnie. cukrownie. fabryki były pgry.. itp historia lubi sie powtarzac.. mieliśmy juz kilka rozbiorów mamy rozbiór Polski od rządów Wałęsy i Kwaśniewskiego do teraz włącznie. co jescze da sie w obce ręce puścić...


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116
20 godzin temu, skoter napisał:

ty walnij się w łeb tomhim  pracowniku cukrowni

 

Może Cię zaskoczę ale jestem rolnikiem plantatorem tylko nie zgadzam się tu z niektórymi na buraku zawsze była dobra kasa pewny pieniądz nagle jeden rok gorszy i płacz wszyscy pokrzywdzeni przez los. Znałem nie jednego rolnika mówił  nic się nie oplaca wszystkiego próbował to nie,to nie itp. dzisiaj albo cienko jadą albo odbierają cebulę i teraz mają dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Dziś byłem w końcu podpisać fakturę za buraki i rozmawiałem z moim inspektorem. W Malborku polaryzacja średnia też nie poraża ale na tą chwilę 16.2 jest także najlepsza z całej KSC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84
3 minuty temu, glicer napisał:

Hmm,a jesli nie ma kluczyka,kogo to wina?

wystarczy ze nie zadzwoni żaden inspektor a ci zabieraja pryzme bez twojej wiedze po czym dzwonia po jakims czasie zebys przywiózł kluczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

No nie,nie mam takiej praktyki w KSC,sam jestem,uwazam ze brak kluczyka to wina plantatora

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Tak tylko nie w tym roku.W latach ubieglych plantator dostawal kluczyk i dawal go operatorowi. A w tym ze wzgledu na covid kluczyki mieli dostarczyc inspektorzy prosto do doczyszczarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Brawo dla związków plantatorskich za nie przybycie na strajk w cukrowni werbkowice 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

A coz wiazki obchodza jakies strajki chłopków hbez zadnych podstaw? No prosze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Na jednym z filmiku ze strajku w Werbkowicach.

www.facebook.com/watch/live/?v=386353449240188&ref=watch_permalink

pod koniec zapraszają do rozmów  i jeszcze sie smieja w twarz mówi do nich protestujący a nie plantatorzy bez nas by tego nie było a naszym kosztem chcą nabijać dziury z 500plus itp zawartosc sacharozy to nie jest polaryzacja czyli zawartość cukru.. kpina Jak to mój znajomy "sami ich wybraliscie patrzcie co sie dzieje strajki kobiet, teraz agrounia blokady itp , rabunkowa polityka a oni dalej rządzą i nami poniewierają.

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Najlepszym strajkiem jest nie posianie. Ta pani dyrektor jest tak przekonujące, że hej. Cukrownia to nie organizacja charytatywna?  Czyżby za dobry rok , biorą sobie premię dlaczego przecież za swoją pracę ma zapłacone co miesiąc. Mam przykład z własnej wioski gospodarstwo ok 200ha buraka polaryzacja 12, Pani zarządzającą tym gospodarstwa  przejechała się do werbkowic i zrobili im ponad 14. Więc o co tu chodzi. 

Edytowano przez Zenonim
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951

Ciekawe jaki % strajkujących na pis głosowało a wiadomo że na wszystko kasy potrzeba i najlepiej chłopa wydoić bo to ciemny lud i do następnych wyborów zapomni.

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
4 godziny temu, Zenonim napisał:

Najlepszym strajkiem jest nie posianie. Ta pani dyrektor jest tak przekonujące, że hej. Cukrownia to nie organizacja charytatywna?  Czyżby za dobry rok , biorą sobie premię dlaczego przecież za swoją pracę ma zapłacone co miesiąc. Mam przykład z własnej wioski gospodarstwo ok 200ha buraka polaryzacja 12, Pani zarządzającą tym gospodarstwa  przejechała się do werbkowic i zrobili im ponad 14. Więc o co tu chodzi. 

To już było przerabiane kilkanaście lat wstecz tez były zebrania nie siejemy buraków tylko skończyło się zebranie po za stodołami polecieli do następnej Gminy  by zakontraktować buraki tak to się ma z Chłopami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
6 godzin temu, Zenonim napisał:

Najlepszym strajkiem jest nie posianie. Ta pani dyrektor jest tak przekonujące, że hej. Cukrownia to nie organizacja charytatywna?  Czyżby za dobry rok , biorą sobie premię dlaczego przecież za swoją pracę ma zapłacone co miesiąc. Mam przykład z własnej wioski gospodarstwo ok 200ha buraka polaryzacja 12, Pani zarządzającą tym gospodarstwa  przejechała się do werbkowic i zrobili im ponad 14. Więc o co tu chodzi. 

Ciekawe skad takie informacje mieli. jak ta Pani napewno by sie nie przyznala. Wiec pewnie ktos plotke puscil i dalej ciemny lud powtarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj