Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

ENDURAK91    22

Wykonane 18 prób buraka średnia polaryzacja 18.88% a w KSC średnia 13.5% różnica ogromna ponad 5%

 

Edytowano przez ENDURAK91
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219
59 minut temu, ENDURAK91 napisał:

Wykonane 18 prób buraka średnia polaryzacja 18.88% a w KSC średnia 13.5% różnica ogromna ponad 5%

 

Werbkowice? Ciekawe czy te maszyny do pomiaru są skalibrowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Jeden z lepszych wyników hahaha. Jadą z nami jak chcą, ale sami sobie strzelają w kolano, za rok będą mieć o połowę mniej buraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

Jakie nawozy proponujecie wysiac na wiosnę pod buraki i w jakich dawkach, do tej pory dawałem sól i superfosfat na jesieni ale w tym roku się nie udało i trzeba na wiosnę dać tylko co? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja planuje dać po 400 kg polifoski 6 , i poplon był gorczyca zaorana i na gorczyce poszło wapno z jazwicy magnezowe po ponad 4 tony , ( nie jest kwasna ziemia tylko wapno tak poszło ,w ramach uzupełenienia )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ja daję jesienią 400 kg Korn kali a wiosną 300-350 kg ultra 8 i 400 kg saletrzaku. Wszystko przed siewem. Przeważnie po ziemniakach na oborniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

No ja myślałem żeby dać tak z 500kg polifoski 6 ze 200-250kg saletrzaku i później jeszcze 200 kg saletry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelski    20

Ja mam właśnie dylemat. Pod pług poszło 500 kg korn kali, zastanawiam się co dać przed siewem, czy yara mila probeta jakieś 700 kg czy polifoska 6 ok 500 kg plus jakiś saletrzak, zasobności fosfor bardzo wysoki, potas średni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ale walicie nawozów... U siebie daję pod pług 400-450 npk pod pług, a na wiosnę 2x200 litrów rsm i na 60 ton na czysto wystarczy. Zasobnosci od srednich do wysokich.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

hymm doszły dziś słuchy że ostania cukrownia na podkarpaciu zostaję zamknięta .Ktoś coś jeszcze wie w tym temacie czy robią wszystko po cichemu .

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nic nie mówił inspektor jak pytałem. Kierowcy cos przebąkiwali, ale też mówili że to nie pierwszy raz zamykają ropczyce. 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60
1 minutę temu, master20002 napisał:

Nic nie mówił inspektor jak pytałem. Kierowcy cos przebąkiwali, ale też mówili że to nie pierwszy raz zamykają ropczyce. 

Rok temu w lubelskim też miała być plotka a na wiosnę okazało się że to była prawda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

Jak nie zakontraktują wymaganej ilości surowca to zamkną i bej wiecej kuku do zasiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116
Dnia 30.11.2020 o 17:11, ENDURAK91 napisał:

Wykonane 18 prób buraka średnia polaryzacja 18.88% a w KSC średnia 13.5% różnica ogromna ponad 5%

 

Weź tu nie pisz bajek i nie nakręcaj plantatorów przeciw cukrowni! w jeden procent bym i Ja uwierzył ale nie 5%. U mnie Kruszwica cukier 16,1 jak na ten rok dobry. Pogoda była niesprzyjająca dla zawartości cukru i niczyja w tym wina cukrownie też nie chcą produkować wysłodków tylko cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

Dla scisłości.Kruszwica,burak wykopany miesic temu,średnia polaryzacja 14,5.Nie ukrywajmy ze juz trwały przepychanki z cukrownią,tym bardziej ze sytuacyjnie pakowali po 20 %zanieczyszczen.Hehe,kopane 3 dni temu,średnia polaryzacja 15,8.Grzecznie pytam,gdzie były waruki do wzrostu zawartości cukru!!!??Wręcz przeciwnie,grzyb zrobił na koniec swoje.Ok,masa wieksza.Wniosek-cukrownictwo zrąbało Nas,plantatorow w całej Polsce.Hmmmm,wiem,przykre,więc przyłącze sie(do 5) i też wyjade.Spokojnej zimy Rolnicy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Jaki wniosek? WYciagniety na pdostawie czego? twoiuch widzi mi sie? No nie zartuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Dzisiaj rozmawiałem z kolegą o tych właśnie burakach i tak pogadaliśmy że nawet jeżeli zaniżają tą polaryzacje to muszą dokończyć kampanie dla wszystkich jednakowo czyli każdemu coś uj***ć bo w innej sytuacji byłoby podejrzanie jakby po protestach raptownie cukier urósł. Samo to że nie chcą wtórników wydać coś znaczy, prawda. Ci którzy w moim regionie oddali do Niemca i do ksc to różnice są od 1 do 2 procent. Niby coś tam związki ugrały ale z tego co słyszałem to nie bardzo trzymają stronę rolnika. Pasowałoby żeby ludzie którzy siedzą w tych związkach pokazali swoje faktury za buraki. Dali 1 euro więcej jak ktoś posieje i 28 na następny rok. Ale co z tego jak się zaraz okaże ze w następnym roku dalej cukier do d*py i jeszcze na procencie ujebia i wyjdzie tak samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj