TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

Freeman    58

o to mogę prosić o link do tej instrukcji, bo jakoś nikogo nie rozjechałem, a może powinienem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/MGR_2014_2020_listy/N_2020/Instrukcja-uzytkownika-do-skoroszytu-B_Plan_MGR__002_.pdf    Pozycja działki 

po drugie jak zamierzasz w tabeli uprawy wpisać inna powierzchnie niż z dopłat skoro nawet samo to ze można importować dane z wniosku obszarowego pokazuje nam która powierzchnie masz brać 

Czemu nie dopuszczasz myśli ze w przypadku powierzchni ewidencyjnej mniejszej niż powierzchnia z dopłat należy wpisać powierzchnie z dopłat ,? Nie widzisz ze to jedyne wyjście z sytuacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935

Ogólnie do tabeli 5 lepiej jest wpisać "mniej" jak w 4 aby się pokrywało. Dużo miałem z tym problemów ... Zobaczymy czy wgl mi przyznają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Tab 5 jest tabela do której powierzchnie upraw bierze się z dopłat. Tak ciężko zrozumieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

Owszem tylko jak pisałem są sytuacje, w których dane z ewidencji gruntów nie są zgodne z danymi z wniosku obszarowego.

Odnośnie tabeli 4 masz z w instrukcji: Kol. "Powierzchnia całkowita działki ewidencyjnej".5.2.3.13.1.Powierzchnia musi być zgodna z ewidencją gruntów i budynków

i dalej w części dotyczącej importu upraw: "Jeżeli po zaimportowaniu danych wystąpią różnice pomiędzy powierzchnią UR w arkuszu "Działki" a powierzchnią upraw należy dokonać ręcznych korekt, aby uzgodnić powierzchnię"

Z tego wynika, że przy różnicach musisz dostosować powierzchnię upraw do danych z ewidencji gruntów (a więc są sytuacje że nie zgodzi się to z wnioskiem obszarowym) i tak żeśmy do tego podchodzili. Nie wiem jak inne biura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

 A kiedy dane z ewidencji zgadzają się z wnioskiem obszarowym ? Bo myśle ze bardzo mało jest takich sytuacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

praktycznie nigdy powierzchnia w ARiMR nie ma pokrycia z ewidencja gruntow

dlatego w roznego rodzaju wnioskach wiekszosc oddzialow chce tabele uprawy zgodna  z doplatami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935

Fajnie o ile powiedzą co chcą, a nie mówią , że im się to nie zgadza i koniec ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
3 godziny temu, Freeman napisał:

Owszem tylko jak pisałem są sytuacje, w których dane z ewidencji gruntów nie są zgodne z danymi z wniosku obszarowego.

Odnośnie tabeli 4 masz z w instrukcji: Kol. "Powierzchnia całkowita działki ewidencyjnej".5.2.3.13.1.Powierzchnia musi być zgodna z ewidencją gruntów i budynków

i dalej w części dotyczącej importu upraw: "Jeżeli po zaimportowaniu danych wystąpią różnice pomiędzy powierzchnią UR w arkuszu "Działki" a powierzchnią upraw należy dokonać ręcznych korekt, aby uzgodnić powierzchnię"

Z tego wynika, że przy różnicach musisz dostosować powierzchnię upraw do danych z ewidencji gruntów (a więc są sytuacje że nie zgodzi się to z wnioskiem obszarowym) i tak żeśmy do tego podchodzili. Nie wiem jak inne biura.

To wg ciebie przy powierzchni całkowitej mniejszej niż powierzchni danej działki z dopłat , w tabeli działo należy wstawić powierzchnie całkowita ? A w kolumnie uprawy zamiast powierzchnie z dopłat tez powierzchnie całkowita ? 
czemu akurat tak robicie ? Nie lepiej dopasować to do dopłat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Przyszla dziś decyzja, po jednej poprawce. Pow. aleksandrowski.

Orientował sie juz ktos w jakim banku jakie warunki daja na prowadzenie konta gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W piątek dostarczony do agencji wniosek o wypłatę 1 raty. Po jakim czasie można się spodziewać pieniędzy na koncie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Zastanawiam sie jak skarbowka do tego podejdzie ze ktos inny poniosl koszty a ktos inny bedzie mial przychody, bo ojciec jest na vacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumon    0

a wniosek o I ratę wysyłacie do oddziału regionalnego czy powiatowego??? na wniosku jest regionalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camasa    16
9 minut temu, kumon napisał:

a wniosek o I ratę wysyłacie do oddziału regionalnego czy powiatowego??? na wniosku jest regionalny

Teraz całego młodego ogarnia powiat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aisak_    10

Cześć wszystkim, Mam pytanie. Będę składać wniosek o MR, premię chcę przeznaczyć na zakup ziemi. Czy w dniu złożenia wniosku już muszę wiedzieć jakie działki konkretnie kupię i uwzględnić je w biznesplanie w roku docelowym? Czy wystarczy zadeklarowanie kupna określonej powierzchni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj