TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianos95    436
44 minuty temu, masa24 napisał:

No i nie znajdziesz bo ty wiesz wszystko najlepiej . Polecam pytania i odpowiedzi na stronie arinr i kwestie punktów za przejęcie gospodarstwa

Jak mozesz daj linka ja nie wiem wszystkiego a nawet mało wiem jedynie c się z kimś pogadać albo przeczyta a necie to różne bajki są 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz4231    1

Witam mam pytanie kupiłem beczkowóz 3 tyś l na młodego rolnika z programu czy muszę go rejestrować czy nie bo po co mi dodatkowy koszt proszę o odpowiedzi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
6 godzin temu, masa24 napisał:

Z tego co czytam co piszesz to te bajki powtarzasz ty i twoi znajomi doradcy oraz pracownicy rozpatrujący wnioski w Arimr których znasz . Prosze bardzo świeża porcja wiedzy dla ciebie bo ty nie masz czasu poświecić 2 minut i znaleźć informacje na stronie Arimr . https://www.gov.pl/web/arimr/najczesciej-zadawane-pytania13 Pytanie 20

Spokojnie kolego piszę to co słyszałem i to sam się dowiedziałem

To widziałem i czytałem myślałem że jest też coś innego

Nie mam zanjomych doradców jedynie zanjoma ale ona w rejestracji zwierząt siedzi pisze ci to już któryś raz a ty swoje

No u mnie z czasem słabo ostatnio za dużo na głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76
19 godzin temu, mateusz4231 napisał:

Witam mam takie pytanie kupiłem agregat uprawowy taki jak w biznesplanie ino ze nie pisze jaka jest szerokość ani na tablice znamionowej ani na fakturze bedzie potem jakiś kłopot z tym przy kontroli ???

 

spiszą sobię przecież z tabliczki albo ze specyfikacji maszyny.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz4231    1

Mam pytanie jesli kupiłem agregat o 10 cm szerszy niż w biznesplanie bedzie jakaś kara za to ?? czy coś po prostu jak brałem ofertę gosć sie pomylił zamiast 2,5 to 2,4 napisał ??jesli ktoś coś wie to prosze o kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez przesady. Zawsze możesz zrobić zmianę do bp i podać właściwa szerokość robocza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137

Witam jeżeli mam 7.45  z zabudowaniami a bez zabudowań 7.02 to liczy mi jako 7.45 czy 7.02?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz4231    1
Dnia 3.05.2022 o 13:13, robert55555 napisał:

Bez przesady. Zawsze możesz zrobić zmianę do bp i podać właściwa szerokość robocza.

Agregat jest juz kupiony a jeśli bym tego nie zrobił zmiany w bp to jest jakaś kara za to ???Czy nie nie wie Pan??? o te 10 cm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez przesady. Najlepiej dostosować biznesplan i tyle. Najlepiej dopytać osoby prowadzącej w ARiMR. Jestem ciekaw jak oni to widzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

Co kupujecie na młodego rolnika ? 

Zastanawiam się nad kosiarką przewracarką i zgrabiarka do zielonek ale te wymiary maszyn mnie zbytnio nie zadawalają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepiej kupić ziemię w tych czasach-  maszyny to tylko przysługa dla dilerów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

Też jestem tego zdania ale u mnie ziemi niestety nigdzie w okolicy nie ma na sprzedaż , a jeśli jest to trzy razy wyższa niż średnia wojewódzka a moje tereny to piaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

Mam takie pytanie czy można gdzieś pracować poza gospodarstwem jak się bierze dofinansowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VarP    0

Można pracować na umowę zlecenie najniższa krajowa. Sam pracuje na etacie a po robocie w gospodarstwie i się zastanawiam nad młodym rolnikiem, tylko obawiam się tych kontroli, że znajdą coś co jest nie tak i trzeba będzie zwracać. Mial ktoś takie szczegółowe kontrolę przed/w trakcie programu MR? Jak to wygląda czego dotyczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Panowie czy jak obecnie po szkole pójde na staż z urzędu pracy to może koolidować z premią na młodego rolnika i tym podobnymi dotacjami z agencji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28
Dnia 16.05.2022 o 10:13, livebird napisał:

Panowie czy jak obecnie po szkole pójde na staż z urzędu pracy to może koolidować z premią na młodego rolnika i tym podobnymi dotacjami z agencji? 

Z urzędu raczej nie pójdziesz po powyżej 1 hektara płaci się KRUS ale nie jestem pewien 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo9812    48
Dnia 9.05.2022 o 21:55, pawel121 napisał:

Też jestem tego zdania ale u mnie ziemi niestety nigdzie w okolicy nie ma na sprzedaż , a jeśli jest to trzy razy wyższa niż średnia wojewódzka a moje tereny to piaski

Kup najlepiej od ojca czy tam matki i wtedy biznesplan będzie zrealizowany a kasę wydasz na jaką maszynę chcesz 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412
pawel121 napisał:

Co kupujecie na młodego rolnika ? 

Zastanawiam się nad kosiarką przewracarką i zgrabiarka do zielonek ale te wymiary maszyn mnie zbytnio nie zadawalają 

Na młodego rolnika aż tak nie patrzą na wielkości, ale też bez przesady, bierz te maszyny które są Ci potrzebne, lub te które są zbyt drogie żeby kupić je nowe z własnej kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

Witam wszystkich mam takie pytanie może ktoś się orientuję czy jeżeli posiadam gospodarstwo o powierzchni 1.28ha to koge się zarejestrować w urzedzie pracy czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Jak długo czekaliście na wypłatę drugiej raty? Poprawki złożone 25.04.2022, tj. już prawie trzy miesiące. Sam wniosek złożony w styczniu 2022, ale odpowiedzieli dopiero w marcu i tak się to ciągnie. Po poprawkach dzwoniłem to powiedzieli że poprawki przyjęte i wniosek zaakceptowany do wypłaty. I do tej pory cisza

Edytowano przez azzadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj